Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Aidan_DKH »

Forumul este singurul loc unde Marele și Preapotentul Cthulhu nu are acces. Eternul și Fascinantul Stăpân al Adâncurilor este alergic la postările de pe forum și narcise, așa că aici, go figure, este locul perfect pentru organizarea Mișcării de Rezistență. Orice fel de rezistență. Inclusiv rezistența materialelor...R = UTS/FS = 440/4 = 110 MPa, sau R = 110×106 N/m2!
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Zulu »

Singurii newtoni si metri ce imi plac sunt Nm de la motoarele cu combustie interna. Cat mai multi, evident!

Propun petitie pt accesul provizoriu la forum al Preafericitului Manager, primul semnatar fiind evidamente eu.

#Jesuiscthulhu #longlivetheking #nivelul2
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by cg1700 »

KiMO a fost exilat in Zanzibar? Spuneti-i sa aiba grija la hamsteri. Sunt veninosi.

https://www.youtube.com/watch?v=io6kl3WmRJQ
Image
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Aidan_DKH »

Din cunoștințele mele nu toți hamsterii din Zanzibar sunt veninoși. Doar cei cu spini, branhii și glasuri de cristal.

Susbscriu la campania lui Zulu. #Jesuiscthulhu #longlivetheking #nivelul2

De asemenea, propun unui Inchizitor de Forum să mute postările legate de tulburătoarea zi de 1 aprilie într-un topic dedicat, unde să celebrăm exilul lui KiMO, unde să îi publicăm noua adresă în vederea expedierii de cărți poștale și alte asemenea halucinații ce trebuie să dăinuiască în eternitate.
Last edited by Aidan_DKH on 1 Apr 2016, 11:34, edited 1 time in total.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Zulu »

Cine este mai in taina cu forumul si cunoaste cam cati useri activi isi fac veacul p-aici, sa determine va rugam un numar minim de semnatari in urma caruia va fi permis accesul pt Preafericitul Atotputernic.

Gloata trebuie sa aiba comunicare directa cu managementul, un fel de 'Romanii supt Mihai Viteazul" adaptat la realitatea mondena.

#Jesuiscthulhu #longlivetheking #nivelul2
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
Pakistan
Space Invader
Posts: 7
Joined: 25 Feb 2016, 19:00

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Pakistan »

Salut, cui ma adresez in legatura cu livrarea revistei, am inteles ca s-au rezolvat problemele de livrare, insa mie inca nu mi-a ajuns. Am abonament pe 12 luni, primele doua au ajuns (intr-un final :D), insa a treia nu.
User avatar
Comy
Space Invader
Posts: 25
Joined: 11 Dec 2015, 22:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Comy »

Pakistan wrote:Salut, cui ma adresez in legatura cu livrarea revistei, am inteles ca s-au rezolvat problemele de livrare, insa mie inca nu mi-a ajuns. Am abonament pe 12 luni, primele doua au ajuns (intr-un final :D), insa a treia nu.
Salut, poti trimite un mail la sales@nivelul2.ro
Acc3l3ratoR
Space Invader
Posts: 4
Joined: 20 Mar 2016, 19:06

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Acc3l3ratoR »

Comy wrote:
Pakistan wrote:Salut, cui ma adresez in legatura cu livrarea revistei, am inteles ca s-au rezolvat problemele de livrare, insa mie inca nu mi-a ajuns. Am abonament pe 12 luni, primele doua au ajuns (intr-un final :D), insa a treia nu.
Salut, poti trimite un mail la sales@nivelul2.ro
am trimis 2 mailuri ...nu mi-a raspuns nimeni la acestea???
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by marvas »

lumea nu munceste in weekend, un pic de rabdare.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Bogdan »

Faptul ca Nr 3 nu se gaseste inca pe Supererou.ro, e parte a unei strategii de excusivitate, sau doar o intaziere nedorita?

Intreb pentru ca, in cometariile de pe situl lor, am gasit asta:


IULIAN PROPRIETAR VERIFICAT ZICE:
Aceeasi intrebare:da nr. 3 cand il bagati in shop ca deja a aparut de ceva zile???

Echipa SuperErou
31/03/2016
ECHIPA SUPEREROU PROPRIETAR VERIFICAT ZICE:

Bună Iulian,

Din păcate nu ține de noi…Revista cu numărul 3 o să apară atunci când vom primi și noi revista de la Nivelul 2.

Sperăm să fie cât mai curând posibil.

O zi frumoasă!
Echipa Supererou
qiMERA
Space Invader
Posts: 19
Joined: 30 Mar 2016, 23:47
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by qiMERA »

Am fost si eu ieri la lansarea din Nexus. A fost fain si abia astept sa citesc revista cap-coada. Am vazut niste chestii foarte tari pe acolo.

Ne-a placut mult si discutia despre presa si revista Nivelul 2. Mai asteptam astfel de evenimente.


Foto dovada: https://www.facebook.com/qimerastudio/p ... 1406040312
Plus ca Lucian, colegu de la qiMERA care v-a batut la FIFA :D, a facut ieri live video pe facebook. Le gasiti aici: https://www.facebook.com/events/1696782 ... _tab=posts
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by KodrutZ »

Eu inca astept raspuns legat de primele doua numere. Banii s-au dus, de primit am primit din parti. Cea mai mare greseala a fost sa apelati la <insert pun here> aia de la total post si mai ales SA NU SPECIFICATI IN CLAR. Chiar ma batea gindul la un abonament, dar pina nu vad primele doua numere nu mai dau macar un ban. Macar de am fi primit si PDF-uri pentru banii aia, poate nu era chiar totul pierdut...
User avatar
Razorcif
Space Invader
Posts: 1
Joined: 5 Apr 2016, 20:56

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Razorcif »

Neata.
Codul de steam contine de fapt Serious Sam HD First si Second Encounter? Desi pe cartonas e doar First Encounter, l-am primit si pe al doilea :3. E cumva o surpriza placuta de la voi sau am avut eu noroc?

~Cheers.
Perkele
Acc3l3ratoR
Space Invader
Posts: 4
Joined: 20 Mar 2016, 19:06

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Acc3l3ratoR »

marvas wrote:lumea nu munceste in weekend, un pic de rabdare.
mailurile au fost trimese acu o saptamana ...dar fara nici un raspuns...
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by D12fan »

Eu n-am primit nici un cartonas. Am vb ieri cu Kimo la tel, a zis ca se rezolva ieri. Astept rezolvarea....
Image

Image
eleminot
Space Invader
Posts: 25
Joined: 9 Jun 2014, 22:43

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by eleminot »

Razorcif wrote:Neata.
Codul de steam contine de fapt Serious Sam HD First si Second Encounter? Desi pe cartonas e doar First Encounter, l-am primit si pe al doilea :3. E cumva o surpriza placuta de la voi sau am avut eu noroc?

~Cheers.

salut, nu esti singurul, dupa ce am introdus codul in steam am primit si second encounter :D GG boys
eleminot
Space Invader
Posts: 25
Joined: 9 Jun 2014, 22:43

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by eleminot »

Mno ca a venit timpul pentru o recenzie rapida, tocmai am terminat de lecturat NR 3.
Pana in prezent pot spune ca este cel mai reusit nr de pana acum; articole bune, print de calitate, chiar daca lipitura reviste lasa de dorit fata de primele 2 nr, nu stiu ce s-a intamplat la AP print dar cel putin la mine au inceput sa se desprinda paginile, no biggy.
Legat de sectiunea ART by GAME, i agree with all, in special VALIANT HEARTS este o arta desavarsita, este in top 3 jocuri care dupa terminare am plans, cine a terminat jocul va intelege de ce, m-a impresionat mult povestea, atmosfera, personajele, awesome, vreau mai multe astfel de experiente.
La review toate bune si frumoase pana ajungem la SOMA, mother fucking awesome epic game, l-am parcurs in 2 zile, nu ai cum sa lasi jocul, la inceput si eu ma gandeam ca o sa fie un horror generic but wow, este singurul joc dupa ce l-am terminat mi-am aprins o tigara si am inceput sa ma gandesc, si tot m-am gandit, 2 zile trecuse gandindu-ma la el si la ideea din spatele lui; incerc sa-i fac si pe bajetii mei sa-l joace dar toti au aceeasi obiectie ca e horror, nu am cum sa explic jocul fara spoilere exact cum si in review am apreciat faptul ca nu se spune nimic de poveste.
Am ramas surprins de jocul full desi scrie first encounter, in steam am primit si second encounter, o fi bonus, o fi bug who knowes, dont care.
Per total un numar excelent, in plus eu am un nr extraordinat de smecher cu semnatura lui AIDAN, ya boy, multe multumiri lui AIDAN.
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by D12fan »

Se pare ca toata lumea are cod de steam la jocul full in afara de mine. De ce sa iasa totul din prima incercare? Doamne fereste sa mearga totul cum trebuie macar odata in viata asta...
Image

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by Mahdi »

Ți-l dau pe al meu dacă vrei. Eu le am deja pe Steam.
REMEMBER CITADEL
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 3 - 2016

Post by D12fan »

It's not about that, man. Ci pur si simplu sunt nervos de felul in care iese cu revistele astea. Mi s-a zis ca se rezolva problema asta luni si deja e joi imediat. Nici macar nu e o chestie fizica. Si nu ca ar fi o tragedie mare pentru mine, dar avand in vedere de problemele pe care le-am avut cu livrarea revistelor la primele 2 numere si acum cheia lipsa la al 3-lea, (cred ca) sunt indreptatit sa reactionez asa... Mersi oricum de oferta.
Image

Image
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests