Another gaming channel

User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

Stiu Spintires. Nu stiu din ce motiv diabolic nu ma atrage. Are absolut toate elementele care m-ar putea atrage la un joc, l-am incercat de cateva ori, insa nu stiu... parca nu se imbina totul asa cum as vrea sa se imbine. E greu sa explic.
Multumesc pentru sfaturi, McWill.
Ah, si multumesc sebas pentru ranking, nu observasem!
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Another gaming channel

Post by Zulu »

Am ras cand ai calcat in foc la TLD. Half hour well spent chiar daca era posibil sa se fi terminat seria acolo :)

In legatura cu 'ce fac gresit de nu creste canalul', da, si recomandarea mea ar fi niste high profile games. Ca preferinta personala, un story based action/adventure (gen Tomb Raider, Beyond: Two Souls) filmate fara comentariu ar atrage destul de multi oameni zic eu.
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Another gaming channel

Post by DarthZombie »

Totusi jocuri de genul ala nu s-ar incadra in genul a ce a facut pana acum, jocuri cu elemente de sandbox si rogue-like.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

16 subs. Nu stiu ce s-a intamplat azi insa am urcat de la 13 la 16. good times :)
Plus aproximativ 25 de vizualizari doar azi, ceea ce e enorm pentru mine, avand in vedere ca nu mi-am anuntat prieteni, colegi etc, deci lumea a inceput, fara sa vrea, sa ma gaseasca.

Apropo de high-profile games, o sa incerc in weekend sa inregistrez niste GTA 5, heist-uri online, avand in vedere ca inca e lume care nu il are si ar vrea sa vada cum e. Also, asta ma duce cu gandul la alte jocuri multiplayer care nu se pot juca decat cumparate. Avand in vedere ca in romania inca e in floare pirateria, cred ca ar merge asa ceva.

Sa vedem...
Inca o data multumesc de sfaturi/incurajari, ajuta enorm!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Another gaming channel

Post by marvas »

il mai tineti minte pe Throne? La un moment dat facea video-uri cu jocurile full care se dadeau in LEVEL.
Momentan are: 205,086 subscribers, 238,166,060 views

https://www.youtube.com/user/Throneful/about

It's something!
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

whoaaaa *blinks*
sper ca it´s something e sarcastic... din view-urile alea traiesti decent :)
cand ajung acasa arunc o privire peste ceea ce face, sa ved ce ¨fur¨ de acolo.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Another gaming channel

Post by marvas »

practic el face gameplay la cele mai noi jocuri. Dar am impresia ca e o echipa intreaga in spatele canalului, ca nu cred ca un singur om ar apuca sa joace atatea jocuri, atat de repede.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

am aruncat rapid o privire si vad ca in ultimele luni are FOARTE multe filmulete, insa fiecare cu doar cateva sute de vizualizari... e si asta o idee, daca nu poti ajunge undeva la 50k views per vid, faci 30 pe zi :)
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Another gaming channel

Post by Stokkolm »

http://tgn.tv

Cred ca inchei un contract cu ei cum ca le dai 99% din ad revenue si in schimb isi folosesc masinaria de marketing sa iti spameze clipurile pe tot internetul. Toata treaba ma duce cu gandul la corporatiile alea malefice din sf-urile distopice, creepy shit :lol:
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

NEVAR!!!!
prefer sa urc incet si sa nu fiu cunoscut ca cineva care a inceput asa.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Another gaming channel

Post by DarthZombie »

E foarte dubioasa si cu dus-intors povestea cu alaturatulunui network. Pe de-o parte ai contracte pline de magarii ascunse, pe de alta ei te pot proteja de strike-urile date abuziv via DMCA. Cert e ca daca ajungi vreodata in postura aia, casca ochii bine de tot ca unii au incaltat-o rau de tot cu alde Machinima si clauzele lor ascunse.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

Meanwhile, GTA 5. Doua episoade pana acum. Tot mai bine merge The Long Dark la view-uri :)
Ah, si am un nou "intro". Mai scurt, mai apetisant. Plus o faza scurta inainte de intro, ca asa am vazut ca e la moda. Check it out.

phpBB [video]
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

Oook, intrebare. Stie cineva daca in multitudinea de statistici pe care le ofera youtube-ul, pot vedea undeva de unde vine traficul la un anumit video? gen, de unde s-a dat click pentru a ajunge la el? Intreb pentru ca ultimul video a facut in 12 ore 54 de vizualizari, vreo 45 dintre ele acum, in ultima ora... si eram curios daca cineva l-a postat pe undeva. Sau daca vreun youtuber mai cunoscut a dat like...
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

Scuze ca iti raspund atat de tarziu ca sa iti multumesc. Am vazut reply-ul tau cand eram la munca si nu stiu de ce aveam impresia ca am lasat un reply :)
Am gasit ceea ce imi trebuie, multam fain!
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

So, joined Fullscreen :)
Nu stiu daca TGN de care ziceati mai devreme e diferita, insa reteaua Fullscreen nu iti ia atat de mult din castiguri, si nici nu te promoveaza. Doar iti ofera "unelte" bune pentru a te promova singur si pentru a-ti imbunatati creatiile.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Another gaming channel

Post by caleb »

Scuze că îți zic atît de tîrziu 'cu plăcere!' :P succes!
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

So, dupa cateva luni in care am postat foarte rar, revin cu obiectivul personal de a posta cel putin o data la doua zile.
Cu un sunet imbunatatit (mic nou), cu, zic eu, ceva experienta, cu 50 de subscriberi, majoritatea activi, va prezint ultimul video uploadat (incepand cu urmatorul voi trece la 1080p, am deja 2 inregistrate, insa editatul ia enorm).
Parca sunt mai entuziasmat acum decat la inceput, imi place din ce in ce mai mult. Soon, facecam :)

Pareri? Imbunatatiri? Se cunoaste o oarecare experienta?
Multumesc!

phpBB [video]
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Another gaming channel

Post by tnt »

Fa ASMR si cresti la 10000 subs intr-o saptamana :lol:

Treaba pare buna, sunetul jocului e putin prea low comparativ cu vocea pt mine. Dar ai sanse sa cresti cu canal in limba romana? Nu am vazut youtuberi pe romana cu vizualizari; daca sunt, atunci foarte bine. Oricum, banuiesc ca trebuie sa-l promovezi si altfel decat doar pe level.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Another gaming channel

Post by RaptoR »

Haha, a trebuit sa caut pe google sa vad ce anume e ASMR, habar nu aveam :)
Cat despre promovare... ala e lucrul pe care nu prea stiu sa il fac... am tot postat, m-am invartit, parteneriat cu youtube, forumuri, etc, insa nu prea stiu ce altceva sa mai fac.
Oricum, mi s-a cam dus obsesia aia de la inceput cu crescutul rapid. Imi place mult ceea ce fac si fie ca am sau nu subs, alea 30-40 de vizualizari pe filmulet ma fac sa continui...
Post Reply

Return to “Streaming, podcasts, canalizare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests