Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

St4rL1gH7
Space Invader
Posts: 18
Joined: 17 May 2016, 18:27

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by St4rL1gH7 »

am primit revista azi! singura de acum care nu e indoita sau deteriorata :)) de data asta a venit prin posta romana, numerele 2 si 3 au venit prin curierul ala suspect... nu va mai inteleg cu livrarile astea :)) dar e bine ca a ajuns! nu va opriti!
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by McWilliams »

A venit Posta cu revista in dinti de la ora 8. Intarzierea in livrare fata de ceilalti este putin sacaitoare (stau un week-end intreg sa-i aud pe altii cum se lauda ca citesc si/sau primesc autografe pe revistele lor, lol), dar conditiile de livrare au fost foarte bune. Tind sa cred ca nu Posta Romana ar fi buba pentru calitatea livrarii, ci anumiti indivizi din cadrul ei. Cum asta se poate intampla la orice firma de curierat, atat timp cat are acoperire dpdv financiar, eu zic sa nu renuntati la metoda asta de livrare.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Nokturhn
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Mar 2016, 14:40
Location: Brasov

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by Nokturhn »

Eu inca astept sa-mi ajunga, daca nu azi, miercuri sau joi ajunge :D Abia astept sa o citesc :D
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by DerangedGenius »

Vrem numarul 5
adriano13

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by adriano13 »

Am citit si eu cateva articole din nr. 4, si cioLANe, m-ai facut sa rad cu lacrimi la specialul tau despre DS (that`s how you do it !); sper sincer sa se gandeasca sa porteze si pe PC Horizon Zero Dawn (chiar nu vreau o consola, dar daca nu au nici un plan de PC release, cred ca o sa fac o exceptie).
Fain numar !
User avatar
wAbb1Ts
Space Invader
Posts: 1
Joined: 13 Jun 2016, 18:54

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by wAbb1Ts »

Inca nu am primit revista, sunt obisnuit cu intarzierile dar incep sa ma ingrijorez. :(
eleminot
Space Invader
Posts: 25
Joined: 9 Jun 2014, 22:43

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by eleminot »

DerangedGenius wrote:Vrem numarul 5

subscriu :D
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by D12fan »

eleminot wrote:
DerangedGenius wrote:Vrem numarul 5

subscriu :D
Si cand te gandesti, ca mai sunt cateva zile din iunie...
Image

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by MC »

Ce mai conteaza cand apare?
Cumpara cineva revista pentru review-uri de actualitate? Sau o cumpara pentru articolele deosebite pe care nu le prea gasesti in limba romana nici macar in mediul online?!
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by Cimitri »

Excellent point MC!
Image
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by alexnsn »

MC wrote:Ce mai conteaza cand apare?
Cumpara cineva revista pentru review-uri de actualitate? Sau o cumpara pentru articolele deosebite pe care nu le prea gasesti in limba romana nici macar in mediul online?!
Nu cred ca asteapta nimeni revista pentru review-uri de actualitate, insa aparitiile inconstante si amanarile sunt, cel putin pentru mine, semne ca ceva nu merge bine, si ca e posibil sa dispara cat de curand.
Asa cu PC Games, a avut cateva "reveniri" de 2-3 numere, dupa care a decedat subit...
Sper ca aici sa nu fie aceeasi situatie, sper ca aceste intarzieri sa fie date de "bucatarelile interne" legate de distributie, si cat de curand sa se poata mentine un ritm relativ constant de lansare (la o luna, la 45 de zile, la doua luni, o data pe anotimp, dar sa stim si noi).
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by Aidan_DKH »

alexnsn wrote:
MC wrote:Ce mai conteaza cand apare?
Cumpara cineva revista pentru review-uri de actualitate? Sau o cumpara pentru articolele deosebite pe care nu le prea gasesti in limba romana nici macar in mediul online?!
Nu cred ca asteapta nimeni revista pentru review-uri de actualitate, insa aparitiile inconstante si amanarile sunt, cel putin pentru mine, semne ca ceva nu merge bine, si ca e posibil sa dispara cat de curand.
Asa cu PC Games, a avut cateva "reveniri" de 2-3 numere, dupa care a decedat subit...
Sper ca aici sa nu fie aceeasi situatie, sper ca aceste intarzieri sa fie date de "bucatarelile interne" legate de distributie, si cat de curand sa se poata mentine un ritm relativ constant de lansare (la o luna, la 45 de zile, la doua luni, o data pe anotimp, dar sa stim si noi).
Din câte ştiu eu, nu există probleme cu revista şi nu există pericolul dispariţiei -- când apar, voi afla primul. Problema din prezent are legătură cu tipografia, care se joacă cu nervii noştri şi ai voştri. Numărul 5 este tipărit, urmează să între pe distribuţie şi store asap.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by DerangedGenius »

Doom pe coperta? :twisted:
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by D12fan »

That would be awesome.
Image

Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by kensky »

homefront 2 :lol: :lol:
Image
Concept
Space Invader
Posts: 1
Joined: 27 Jun 2016, 22:22

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by Concept »

Salut!

In numarul acesta, ncv a facut un review la Cards Against Humanity. In articol a mentionat ca a lucrat la traducerea jocului in romana si ca intentioneaza sa o faca publica si pentru noi, pe site-ul TableTop.ro. Tot verific site-ul periodic si nu vad sa se intample ceva... Stiu ca a spus ca va face anunt pe site cand va fi gata, dar sunt curios si nerabdator sa aflu cand se va intampla asta ^_^. El a spus ca nu va dura mai mult de doua saptamani, dar...au cam trecut de atunci :D.

Multa bafta cu revista! Ma bucur ca ati revenit si in varianta print. Tineti-o tot asa! :)
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by KiMO »

Concept wrote:Salut!

In numarul acesta, ncv a facut un review la Cards Against Humanity. In articol a mentionat ca a lucrat la traducerea jocului in romana si ca intentioneaza sa o faca publica si pentru noi, pe site-ul TableTop.ro. Tot verific site-ul periodic si nu vad sa se intample ceva... Stiu ca a spus ca va face anunt pe site cand va fi gata, dar sunt curios si nerabdator sa aflu cand se va intampla asta ^_^. El a spus ca nu va dura mai mult de doua saptamani, dar...au cam trecut de atunci :D.

Multa bafta cu revista! Ma bucur ca ati revenit si in varianta print. Tineti-o tot asa! :)
Omul are si alte ocupatii, ce sa-i faci... N-ai ce sa-i faci. De cum termina treaba cu pricina, insa, ne va da tuturor de veste.

Multumim pentru urarile de bine!
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 4 - 2016

Post by KiMO »

St4rL1gH7 wrote:am primit revista azi! singura de acum care nu e indoita sau deteriorata :)) de data asta a venit prin posta romana, numerele 2 si 3 au venit prin curierul ala suspect... nu va mai inteleg cu livrarile astea :)) dar e bine ca a ajuns! nu va opriti!
fain asa.
colaborarea cu curierul suspect a incetat... ne-am intors la vechea ta dragoste :)
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests