Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

User avatar
Monstru
Space Invader
Posts: 31
Joined: 1 May 2014, 11:36
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Monstru »

starea mea de sănătate m-a scos din echilibru
Aidan... ai ales cuvintele....doamne.. ma tavalesc pe jos de ras. Stiu, nu este frumos si sper din suflet ca esti deja in regula si nu mai sunt alte probleme. Dar sa folosesti expresia "m-a scos din echilibru" in conditiile in care accidentul tau cu asta a avut legatura... asta mi se pare cea mai fina forma de autoironie si ar fi pacat sa o intelegem prea putini :mrgreen:
User avatar
AidanOM
Space Invader
Posts: 25
Joined: 21 May 2014, 00:21
Location: Brasov
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by AidanOM »

E okay, stai linistit, pentru ca eu nici asezat nu mai prea pot sta :))
Richard: "I wish we could have met again under different circumstances."
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Stokkolm »

Damn. Ce-ai patit? :o
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Zulu »

S-a accidentat la urechea interna. Sau la noada. Sau la amandoua.
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
AidanOM
Space Invader
Posts: 25
Joined: 21 May 2014, 00:21
Location: Brasov
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by AidanOM »

M-am prabusit mai ceva ca democratia din Turcia :(
Richard: "I wish we could have met again under different circumstances."
User avatar
Monstru
Space Invader
Posts: 31
Joined: 1 May 2014, 11:36
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Monstru »

AidanOM wrote:E okay, stai linistit, pentru ca eu nici asezat nu mai prea pot sta :))
Sorry to hear that man... Insanatosire grabnica!
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Pr0p0lis »

Am terminat si eu de citit revista si pot sa spun ca e una din cele mai bune de pana acum.Specialul lui ncv destul de interesant si parca reface o legătură cu răposatul LeveL,dar totuși aș dori ceva scris în totalitate de el(nu mă intelegeti gresit,e buuuun),preview-uri bune la jocuri "proaspete" ceea ce mă bucură (Mafio sa știi că mi-au plăcut preview-urile tale;nu-s perfecte ,mai ai de lucrat,da nu sunt nici chiar de duzină).E bine să avem si ceva mai multe articole la secțiunea preview, iar din acest punct de vedere good job guyz.Cat despre review-uri....sincer,Chester,cred ca puteai să dezvolți ceva mai mult la DOOM dar nu-i bai,ca ți-ai mai spălat din "pacate" cu preview-urile si am încredere că vei face lucruri excepționale pe viitor.Aidan,cu toate că nu-s fan racing games...articolul pentru Dirt chiar m-a captivat si mi s-a părut foarte bun(din pacate de Forza Motorsport nu m-am atins);la fel si despre domnu' ncv....articole foarte bune ca pe vremea LeveL(omu' are un stil aparte);nu m-as fi gândit că review-ul la Samorost 3 poate fi așa fain;keep going.Zuluf,nu prea stiu ce sa zic.... articolul bun dar nu prea am rezonat cu acesta caci nu mă atrag jocurile de strategie si pentru ca au lipsit câteva rânduri din text :( (poate un review la un alt gen de joc pe viitor buddy).Ceea ce nu prea îmi place însă sunt secțiunile eSports si cosplay(îmi par mai mult de duzina....opinie personala)si cred ca paginile acordate pentru aceste secțiuni ar trebui distribuite în alte parti.Iar ca sa închei pe un ton optimist:secțiunea gamedev mi se pare geniala;foarte fain articolul despre Black The Fall si sper la cat mai multe noutăți despre developerii autohtoni în următoarele numere(poate băgați si voi mai multe pagini în secțiune asta :D )Țineți sus munca buna.
PS:Însănătoșire grabnică Aidane...fa-te bine ca avem mare nevoie de tine.
PPS:Am uitam sa-l felicit pe Monstru pentru articolul la Gtx 1080...foarte bun si plin de detalii si multe rezultate in teste(like) ;) .Cat despre MG...îmi pare rău da nu le am cu hardware prea tare deci n-am digerat articolu'(data viitoare moșule).
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by .chester »

Apreciez feedback-ul. Personal, am considerat ca 3 pagini de text (in Word, adica) + o caseta aditionala de text e suficient pentru un shooter relativ simplist asa cum e DOOM. Ce anume crezi ca as fi putut sa dezvolt?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Pr0p0lis »

Nu stiu...poate sa adaugi niste experiente personale din jocu' respectiv,sa îl personalizezi putin review-ul....mi s-a parut un review cam mai la modul general dar bun per ansamblu.Poate oi fi eu mai pretențios da' nu-i stres. :)
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Aidan_DKH »

Thanks mate! Aveam nevoie de cateva cuvinte :*
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by KiMO »

AidanOM wrote:Salutare,

Eu vin cu un răspuns la întrebarea de mai sus, cea legata de VAL'. Sper sa isi primească review-ul meritat, am înțeles ca este un joc bun, situat intr-un univers cyberpunk. Din nefericire, starea mea de sănătate m-a scos din echilibru si nu pot promite ca as da randamentul necesar. Sunt sigur ca poate ajunge pe maini mult mai capabile decât ale mele.

Daca se poate, as vrea si eu putina critica. Am fost pe alte ape in ultimele luni, dar am încercat sa corectez unele derapaje începând cu numărul 6. Totuși, cum a ieșit 5-ul? :-S
Hai ca derapajele tale sun cat de cat controlate :)
Well, mai putin ala din varful casei...
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Zulu »

Am continuat citirea pana la primul hands-on (inclusiv). Found no other issues to complain about :D
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Soarecu »

Tocmai ce am terminat de citit ultimele doua numere (cumva, am uitat sa comand nr. 4 la timp). Dintr-un anumit motiv, primele 3 numere parca nu aveau identitate (sau nu eram eu destul de entuziasmat pentru ele), le-am citit, am zis meh pentru 90% din ce-am citit si le-am pus la colectie. Neincrezator, am deschis numarul 4 cu teama ca poate asta a fost, o sa cumpar revista doar din nostalgie si atat. M-am inselat, a fost numarul care mi-a dat increderea ca revista se afla, pe un drum bun si mi-a confirmat ca ncv e redactorul meu favorit, articolele la The Flame in The Flood si Darkest Dungeon m-au convins, dupa mult timp, sa incerc un joc ca urmare a unui review, iar specialurile, la inaltime, ca de obicei. Acum sa las niste plusuri si minusuri pe care le-am gasit in ultimele doua numere:
+ articolele lui Marco si chester au fost bune, nu ma asteptam sa fie chiar asa
+ sectiunile de eSports/Atelier (nu ma pasioneaza cosplayul)
+ monstru pare ca se descurca foarte bine la partea hardware
+ per total, revista parca are din nou gustul de odinioara

- hand's on-ul la Overwatch, mie mi se pare ca nu a spus nimic si ca doar a umplut 2 pagini degeaba, sper sa fie doar o impresiee
- ocazionale greseli de tipar, deloc dese, dar fiind un nazi grammar, ma freaca pe constiinta

Niste sugestii personale: poate un update la articolul cu cele mai bune soundtrack-uri din 2012 (parca); o sectiune de genul "Why I love" al celor de la PCGamer sau "Nethack from aaa to Zruty".
PS: Mersi ca l-ai mentionat pe Chuck Ragan, ncv.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by .chester »

Mersi, hai sa traiesti.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Pr0p0lis »

Totuşi,pe când să ne aşteptăm la un nr. 6??? :?:
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by cg1700 »

#e1candaparerevista
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by .chester »

Raspunsul e, ca de obicei, cand o sa fie gata.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by cg1700 »

Damn you Blizzard.
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by stef »

chestr0ny wrote:Raspunsul e, ca de obicei, cand o sa fie gata.
Acest raspuns se potriveste perfect si pentru Valve cu HL3. :D
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by DarthZombie »

Si cu "va raspundem intrebarilor dar de fapt nu"
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests