The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
Post Reply
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by .chester »

Ok, am vazut ca nu avem un topic despre asta, asa ca what the hell, hai sa aratam la ce porcarii ne uitam fiecare pe Youtube. Un thread atat despre canale de Youtube informative, amuzante, interesante, creepy, whatever, cat si despre Youtube personalities care ne fac sa stam cu ochii-n ecrane pana la 3 dimineata. Eu urmaresc o gramada de porcarii random asa ca o sa fac un dump aici in urmatoarele saptamani.

phpBB [video]


Incep cu Gothic King Cobra, un individ extrem de dubios caruia ii plac scheletii, tatuajele, bijuteriile cu tepi si tigarile. Face o mie de videoclipuri plictisitoare si ciudate despre viata lui plictisitoare si ciudata. Mai sus avem o bijuterie proaspat uploadata. Va las o descriere care face toti banii:
That video from yesterday was amazing. I don't even know where to start with it. Dude, crushes a box of Reese's Puffs cereal, commends it for tasting like chocolate and peanut butter, eats 2 cold cans of pork and beans (having opened said cans with a butcher knife and needle nose pliers), tells us how the protein from the beans is gonna go straight to his arms, gets blind drunk from some shamanistic concoction of Mikey's/sweet tea/bubblegum vodka, spends almost 10 minutes offscreen making Mac and cheese mixed with ranch and Paprika, then passes out for 5 minutes and signs off.

This was better then anything on TV.
phpBB [video]


Thefoodreviewer. Classic shit right here. Asta e clipul care l-a facut celebru. Mananca tot felul de junk food banal si se mira ce bune sunt si zice daca sunt A BUY sau nu. Are cel mai cool intro din lume. Mai apoi s-a apucat si de clipuri in care gateste niste porcarii care probabil sunt bune dar arata oribil. Mai nou si-a luat permisul de conducere si s-a apucat sa faca reviews in masina. La un moment dat injura si facea urat.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by cg1700 »

Finally, a thread like this. Am destul de multi youtuberi pe care ii urmaresc on and off.

LGR: https://www.youtube.com/user/phreakindee
Tipul face review-uri la diverse jocuri, calculatoare si alte chestii tehnologice vechi plus o serie de video-uri faine despre povesti interesante din domeniul calculatoarelor gen cum au falimentat firme care o duceau foarte bine la un moment dat. Ce imi place in mod special e ca review-urile lui sunt chill si nu spastice si cringy cum e popular pe youtube

Ashens: https://www.youtube.com/user/ashens
Face in principal review-uri la porcarii chinezesti de plastic gen imitatii de iphone-uri si console portabile, jucarii de proasta calitate si mancare veche de decenii. Imi place de el fiindca are umor britanic de ala sarcastic si dry.

Red Letter Media: https://www.youtube.com/user/RedLetterMedia
Canalul se ocupa in principal cu review-uri de filme. Prezentatorii sunt pretty cool guys.

Cinema Snob: https://www.youtube.com/channel/UCIO689 ... 4M5NS7wZwg
Aici ma uit in special la Midnight Screenings care sunt o serie de video-uri unde membrii canalului se inregistreaza imediat ce au iesit de la un film si isi ofera impresiile despre el. Watching it makes you fell that you have friends to watch movies with.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by .chester »

Apropo de mancare veche de decenii, am gasit zilele trecute un canal al unui tip care mananca MRE-uri (Meal, Ready-to-Eat) ramase din al doilea razboi mondial or smthn. It's pretty gnarly.

phpBB [video]
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Stokkolm »

Zaergax
Un canal de in-depth video game analysis si review-uri. Un fel de TotalBiscuit dar mai bun.

phpBB [video]
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by marvas »

^ sunt la minutul 2:42 si imi vine sa urlu: MAKE YOUR POINT, BRE IOHANNIS!
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by .chester »

phpBB [video]


Unul dintre preferatii mei. Chiar adineaori ma uitam la asta in timp ce mancam la randul meu niste unt de arahide pe crackers. E un shau amuzant care arata ca Louie Anderson si mananca diverse chestii, nu neaparat junk food. Are un umor destul de sec si mi se pare simpatic. La un moment dat incepe sa faca clipuri cu el mancand in pauza de masa la jobul lui de vanzator la un magazin de haine din mall. Practic poti vedea cum sufletul sau e distrus de catre America corporatista dar incearca totusi sa isi traiasca viata si sa persevereze. Deci cel mai mult imi plac videoclipurile facute la el acasa, mai ales asta in care mananca KFC, sau cele in care mananca pork rinds, Spaghetti-Os, Corn Nuts sau mashed potatoes.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Nervozix »

Misto canalul cu tipul cu military rations, mai ales ca e ok si calitatea filmarilor.

Ati pomenit de LGR si Ashens deja. LGR il recomand mai mult pentru hardware decat pentru jocuri (dar si alea sunt niste recenzii sincere pana la urma), ala fiind punctul lui forte. E interesant sa il vezi pe tipul de la LGR cum vorbeste despre ceva antic, cum e Bernoulli Drive [>] si pe urma sa vezi un clip din perioada in care hardware-ul a fost lansat, cum e prezentat aici la Computer Chronicles [>]

Computer Chronicles are o arhiva pe youtube, e un show care a fost foarte longeviv ('83-'02), si cam vezi istoria IT desfasurandu-se sub ochii tai pe masura ce avansezi in ani. E amuzant si modul in care se schimba decorul, imbracamintea si atitudinea host-ului si a invitatilor pe parcurs. Au si gamedevi invitati de multe ori.

phpBB [video]


Clipurile din anii '80 mi se par cele mai interesante, mai ales ca era si Gary Kildall co-host (tipul era inginer, istorie complicata, ceva rivalitate cu Bill Gates pe parcurs, mai mult info pe pagina wiki). Sunt interviuri si cu Trip Hawking cand era tinerel lol, si cu devi de la EA sau Activision, parca era si un interviu cu Tim Schafer de prin anii nouazeci cand lucra la Full Throttle.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Waaagh! »

Desigur ca eu urmaresc numai LegendofTotalWar, the short tempered foul mouthed australian care freaca seria total war zi-lumina pe dificultatea maxima.
Last edited by Waaagh! on 1 Jul 2016, 04:52, edited 1 time in total.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by vulp »

marvas wrote:^ sunt la minutul 2:42 si imi vine sa urlu: MAKE YOUR POINT, BRE IOHANNIS!
Actually made me lol. Like for the first time in months :)

Black Pigeon Speaks: https://www.youtube.com/channel/UCmrLCX ... 7q8AxxjvXg
Alt right maxim paranoia foarte sceptic produs excelent mai inveti chestii noi. Este excelent documentat. Daca asa era tot jurnalismul (sau macar 5% din el), am trai intr-o lume mai buna. Cred ca a fost featured pe Corbett Report dar nu sunt sigur.

CGP Grey: https://www.youtube.com/channel/UC2C_jS ... vbm1arSV9w
Episoade noi apar mai rar, dar sunt facute cu inima, suflet si, nu in ultimul rand, creier. Recent, a promovat si Kurzgesagt (si viceversa).

Canalul lui Chris Crawford: https://www.youtube.com/channel/UCFcxwv ... yOHHTkB0Aw
Weird, fara indoiala.

Cody's Lab: https://www.youtube.com/channel/UCu6mSo ... IOCkHUa2Aw
O combinatie dintre survivalism si mythbusters. Intre good si weird. Probabil daca un alchimist din secolul XIX facea canal de youtube, asa arata.

Lazy Games Reviews: https://www.youtube.com/channel/UCLx053 ... WsBETgdKrQ
E ok cand esti atat de beat incat sa nu poti juca jocuri de calculator.

mentionat deja de cg1700 lol

o0o0sink0o0o: https://www.youtube.com/channel/UCwC4yx ... DOz-qMJobw
E cu demouri.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Fular »

Probabil canalul meu preferat de pe youtube e Every Frame a Painting. Omul știe să facă o analiză cinematografică și îți arată o grămadă de lucruri pe care altminteri nu le-ai fi observat veci. Scoate destul de rar episoade(unul la fiecare 3-4 luni), dar cred că merită așteptarea.

Par example, unul din primele episoade

EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by .chester »

M-am uitat si eu la Every Frame a Painting. Foarte misto. Subscribe direct.

phpBB [video]


AlfieAesthetics. Un fratior din UK foarte amuzant cu o voce misto care e pasionat de survival, bushcraft si drumetii prin padure. Are multe videoclipuri interesante despre survival gear, cum sa faci focul in padure, cum sa tai lemne cu cutitul si o sumedenie de alte survival tips. Nu mai sunt asa pasionat de chestii de genul precum eram pe vremea cand ma uitam la Ray Mears, Bear Grylls si Les Stroud, dar imi place canalul lui AlfieAesthetics. Mi se pare foarte relaxant si soothing si e chiar interesant. Are un stil misto de a povesti ce porcarii are in rucsac, mai baga o glumita ici-colo si calitatea video e foarte ridicata. De asemenea apreciez faptul ca nu baga muzica, tot ce auzi pe fundal sunt pasarele si izvoare. E ca un TotalBiscuit al supravietuirii in natura.

In continuare, cateva canale despre gatit la care sunt abonat si care imi fac viata in bucatarie mult mai distractiva:

phpBB [video]


Food Wishes. Chef John ruleaza fin pe turbosistem. Are videoclipuri POV si retete foarte misto, explicate pas cu pas si cu o nota de umor. Calitatea video e un mare plus.

phpBB [video]


The Original Naked Chef. Tot bucatareala in stil first-person, dar calitatea video e ceva mai slaba si tinde sa se piarda cam mult in descrierea ingredientelor si a pasilor. Plm, stiu si eu ce e aia ceapa, nu trebuie sa mi-o arati cu degetul. Dar are retete misto si le gusta mereu la sfarsit si clemfane in camera. Asta o consider un punct pozitiv. Mai sus e reteta de chili con carne pe care o fac mereu. Never fails.

phpBB [video]


Jamie Oliver, obviously. Apare si Gennaro Contaldo deseori. Criminale retetele, imi vine sa lesin langa calculator de fiecare data cand ma uit. In clipul asta Jamie ii arde o palma la cur lui Gennaro. Recomand si clipul cu Italian Sub. Moarte curata.

phpBB [video]


phpBB [video]


Iarasi obviously, Gordon Ramsay. Primul clip e de pe canalul sau propriu, al doilea e un cont unde sunt uploadate la calitate HD emisiuni cu el pe care le vedeam pe TV Paprika. Amazing stuff. Subscribe la toate.

phpBB [video]


O emisiune despre street food pe care am descoperit-o intamplator. Habar n-am cum il cheama pe shaul asta, dar e simpatic si imi place emisiunea. Sta 24 de ore intr-un anumit oras si incearca sa guste cat mai multe mancaruri vandute pe strazi si in piete.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Stokkolm »

djvlad

Un canal cu interviuri cu artisti de culoare si discutii legate de hip-hop cu expertul in domeniu Charlamagne tha God. Nu sunt asa de obsedat de cultura hip-hop, dar unii invitati pur si simplu au povesti fascinante de spus. Fratele lui Michael Jackson vorbind despre incepturile Jackson 5, fiica lui Malcolm X vobind despre cum era tatal sau, DJ Yella din NWA, legendarul intervieu cu Bow Wow sau incursiunea in lumea traficului de droguri din anii 80 din perspectiva lui Freeway Rick Ross.

phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by cg1700 »

phpBB [video]


Poate ca e mai bine ca Disney au facut non canon to Extended Universe-ul
Image
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Mărar »

phpBB [video]


Primul razboi mondial, analizat de la saptamana la saptamana. Am ajuns la 6 feb 1915, inca nu m-am plictisit.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by vulp »

https://www.youtube.com/user/booksbetterthanfood/videos

Better Than Food: Book Reviews

Matthew McConaughey facand recenzii la carti. E bun.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Mahdi »

Lol. Varg de la Berzem are canal de youtube. Stă toată ziua la o fermă și face videouri plicticoase cu el purtând o cipilică de tătăiță și vorbind despre berserkers, hate crimes și module de rpg-uri pen'n'paper cu lord of the rings. Not sure if want.

https://www.youtube.com/channel/UChBsOx ... AsgJ91fKcg
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Waaagh! »

Amazing find bruv.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by .chester »

phpBB [video]


Aparent ne invata si cum sa cantam melodii de la Burzum. Am gasit aici un cu Ea, Lord of the Depths. Varg zdrangane la chitara si pe masa se afla o carte intitulata "Race differences by intelligence". :lol:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Mahdi »

What a dork.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: The Good, The Bad and the Weird - Canale de YouTube

Post by Waaagh! »

Imi aduce aminte de basescu.
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests