Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post Reply
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Bogdan »

Si eu as cumpara Almanahe Nivelul 2.
User avatar
Comy
Space Invader
Posts: 25
Joined: 11 Dec 2015, 22:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Comy »

Abnaxus wrote:
.chester wrote:Daca tot apare mai rar, macar sa aiba mai multe pagini. Nu asta e lucrul complicat, oricum.
Sincer suna excelent asa, sa apara o data la 2-3 luni sau chiar mai mult si sa fie de 150-200 de pagini.
Ar costa revista probabil 45-55 de lei. Dacă oamenii e plâng la 30 de lei, să vezi atunci :)
User avatar
Comy
Space Invader
Posts: 25
Joined: 11 Dec 2015, 22:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Comy »

Comy wrote:
Abnaxus wrote:
.chester wrote:Daca tot apare mai rar, macar sa aiba mai multe pagini. Nu asta e lucrul complicat, oricum.
Sincer suna excelent asa, sa apara o data la 2-3 luni sau chiar mai mult si sa fie de 150-200 de pagini.
Ar costa revista probabil 45-55 de lei. Dacă oamenii se plâng la 30 de lei, să vezi la 50 de lei dramă :)
dmxgordon
Space Invader
Posts: 22
Joined: 29 Apr 2014, 19:08

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by dmxgordon »

Mai iese revista sau nu? Sa stiu macar sa nu mai verific forumul si siteul in care si asa se posteaza odata pe luna...

...si daca mai iese, poate usor, usor incepeti sa scrieti mai profesionalist. Nu ma refer la a va pierde natura poetica si unica dealtfel in bransa, ci la a elimina scriiturile naive, slabe din punct de vedere al consistentei naratiei si a mesajului transmis si mai ales, a elimina entuziasmul din locurile nepotrivite cum ar fi jocurile de rahat despre care in revista (de-a lungul celor cateva numere aparute) am citit tot felul de lucruri exagerate si neadevarate. Nu mai cautati povestea si drama acolo unde nu este. Sunt o groaza de jocuri bune ce merita un criticism de calitate si cu experienta. Nu tai gatul tuturor pseudo-redactorilor din noua (si posibil, deja raposata, se pare) revista, insa e bine sa ii verificati innainte de a accepta materialele, sa nu bagati tot doar ca sa umpleti paginile, sa ii ajutati sa isi maturizeze o leaca scriitura si viziunea asupra ceea ce inseamna gaming. Spun asta gandindu-ma ca am dat peste texte in revista, care mi-au lasat amarul gust ca cel ce scrie habar nu are de jocurile similare de o calitate superioara sau ca nu stie nimic despre tot ce inseamna gaming si a aparut innainte de 2003 - 2005. Nu dau nume de articol caci sunt multe cu probleme.

De-a lungul anilor m-am obijnuit cu modul in care primiti critica mea. Stiu ca e amara si poate trebuia expusa in alt mod dar eu nu sunt poet, ci inginer, asa ca iertati-ma!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by marvas »

daca vii doar cu critica, fara exemple concrete, tot ce ai scris e egal cu 0.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

dmxgordon wrote:Mai iese revista sau nu? Sa stiu macar sa nu mai verific forumul si siteul in care si asa se posteaza odata pe luna...

...si daca mai iese, poate usor, usor incepeti sa scrieti mai profesionalist. Nu ma refer la a va pierde natura poetica si unica dealtfel in bransa, ci la a elimina scriiturile naive, slabe din punct de vedere al consistentei naratiei si a mesajului transmis si mai ales, a elimina entuziasmul din locurile nepotrivite cum ar fi jocurile de rahat despre care in revista (de-a lungul celor cateva numere aparute) am citit tot felul de lucruri exagerate si neadevarate. Nu mai cautati povestea si drama acolo unde nu este. Sunt o groaza de jocuri bune ce merita un criticism de calitate si cu experienta. Nu tai gatul tuturor pseudo-redactorilor din noua (si posibil, deja raposata, se pare) revista, insa e bine sa ii verificati innainte de a accepta materialele, sa nu bagati tot doar ca sa umpleti paginile, sa ii ajutati sa isi maturizeze o leaca scriitura si viziunea asupra ceea ce inseamna gaming. Spun asta gandindu-ma ca am dat peste texte in revista, care mi-au lasat amarul gust ca cel ce scrie habar nu are de jocurile similare de o calitate superioara sau ca nu stie nimic despre tot ce inseamna gaming si a aparut innainte de 2003 - 2005. Nu dau nume de articol caci sunt multe cu probleme.

De-a lungul anilor m-am obijnuit cu modul in care primiti critica mea. Stiu ca e amara si poate trebuia expusa in alt mod dar eu nu sunt poet, ci inginer, asa ca iertati-ma!
Pai hai macar cateva exemple concrete, din alea "multe".
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Mafio »

Pseudo-redactorul de față a dat un singur 9 și în rest numai note sub șapte de când scrie la deja răposata revistă, deci nu știu ce să zic. Poate am scris recenzii pozitive de gaming în Formula AS într-un episod de amnezie și nu m-a avertizat nimeni.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by juve3332 »

La ce joc ai dat 9?
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by sebas »

CHROME SPECFORCE
dump CHA
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by juve3332 »

Nu se poate, a fost retro in acelasi numar in care l-au dat pe CD?!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by ola small dickie »

NU SE ZICE RETRO! SE ZICE ARTICOL DESPRE UN JOC MAI VECHI!

poate "review vintage" e acceptat, nu sunt sigur
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DarthZombie »

S-a dat 10 la Bioshock Infinite, huoooooooo

Dar acum serios, daca omul tot dedica un paragraf cu critici cred ca ar fi mai bine daca ar si detalia cu exemple. Nu de alta, dar cand esti vag cam ceri sa nu ti se ia in considerare parerea.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by sebas »

Să se ia în considerare pentru următoarea revistă pe care noi forumiștii o vom crea, sau cum?
Vai dar ce revistă minunată ar fi! Cum am mai cumpăra-o noi toți între noi și cum ne-am mai distra cu ce a scris fiecare, ne-am lăuda și ne-am da premii! Pfuoi, ar fi superb! Ar avea și CD cu muzică de la chester. Și ar fi Ediție Limitată De Colecție, adică Vintage din secunda din care a ieșit de la tipar.
dump CHA
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DarthZombie »

Eu as fi cumparat Level UP-ul pe care Cristan il facuse acum cativa ani, mai ales ca aveam o bucata pe acolo. Isn't that why people buy magazines?
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Mafio »

juve3332 wrote:La ce joc ai dat 9?
Stardew Valley.
St4rL1gH7
Space Invader
Posts: 18
Joined: 17 May 2016, 18:27

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by St4rL1gH7 »

E interesant cum ați sărit pe om cerând argumente pentru comentariul său acid dar ignorați complet întrebarea inițială. Mai iese revista? Se mai întâmplă ceva? De ce nu primim deloc informații?
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by sebas »

Ignorăm pentru că nu știm răspunsul. Doar îl bănuim.
dump CHA
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by sekaba »

Mafio wrote:
juve3332 wrote:La ce joc ai dat 9?
Stardew Valley.
Pai nu? :D
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Pr0p0lis »

Vesti noi despre revista,ceva,nimic?? :?:
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Numarul 8 extins e inca in lucru. Din pacate, momentan Kimo are niste probleme personale din cauza carora nu se poate ocupa de revista si nici nu avem pe nimeni la departanentul DTP. Deci noi am putea, teoretic, scrie si 1000 de articole pentru revista. Practic, nu are cine sa le puna in pagina si nici cine sa se ocupe de lansare. Cam astea sunt vestile.
I'm livin' in a love shadow
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests