Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post Reply
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Si Ciolan.
I'm livin' in a love shadow
filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by filla »

In Romania se supravietuia greu pe print cu revista de gaming si in 2007.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by sebas »

Când eram într-a VII-a stăteam la 8:30 dimineața și patrulam în fața chioșcului Rodipet, așteptând să se deschidă să iau revista. Apăruse MMVII.
Pentru mine a meritat abonamentul doar pentru a retrăi puțin din acel sentiment. Sincer, nu mă așteptam să primesc mai mult de două numere, vorbim totuși de o revistă de gaming, print, în 2017.

Acestea fiind spuse, i-aș citi pe băieți în continuare. Poate un abonament de site, cu reviewuri online și ceva mai proaspete?
dump CHA
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by cg1700 »

sebas wrote: Poate un abonament de site, cu reviewuri online și ceva mai proaspete?
Sau un Patreon?
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Era la un moment dat discutia ca sa facem o varianta digitala a revistei, nu stiu daca se mai intampla, tho.

Anyway, lucram in continuare la nr 8, planul e sa aiba mai multe pagini decat de obicei ca sa prindem mai multe chestii interesante in el. E cam greu si cu DTP-ul pentru ca Ramona a nascut si evident ca nu prea mai are timp de altele. Om trai si om vedea.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by sebas »

cg1700 wrote:Sau un Patreon?
Sigur, sau așa. Eu unul aș plăti și numai pentru retro reviews. :D
dump CHA
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by ola small dickie »

.chester wrote:Era la un moment dat discutia ca sa facem o varianta digitala a revistei, nu stiu daca se mai intampla, tho.

Anyway, lucram in continuare la nr 8, planul e sa aiba mai multe pagini decat de obicei ca sa prindem mai multe chestii interesante in el. E cam greu si cu DTP-ul pentru ca Ramona a nascut si evident ca nu prea mai are timp de altele. Om trai si om vedea.
mai bine ai invata dtp in loc sa freci menta!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Pr0p0lis »

Marius si cioLAN nu mai sunt la N2???what the shit?
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Lol welcome to 3 months ago.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Pr0p0lis »

Nu stau pe forum decat foarte putin si chiar si atunci vin la topicul legat de revista....deci nu stiam :cry: :(
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by marvas »

.chester wrote:Lol welcome to 3 months ago.
e funny pentru ca atunci a aparut si ultimul numar.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Si ce numar a fost!
I'm livin' in a love shadow
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by SenFire »

.chester wrote:Si ce numar a fost!
Sunt abonat, nu am de unde sa știu așa că te cred pe cuvânt.
User avatar
Comy
Space Invader
Posts: 25
Joined: 11 Dec 2015, 22:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Comy »

Mă tot țin de ceva vreme să scriu câteva cuvinte despre nr. 7.

Am citit revista în prima săptămână după ce am luat-o din Inmedio

Îmi pare rău că se sting luminile din nou (cel puțin așa se vede de aici).
Proiectul ăsta pare să fi ajuns un... nici nu știu cum să îi zic... o activitate de weekend (își mai aduce aminte câte cineva odată la o săptămână două de el)... văd mesaje de la oameni că nu li se răspunde la mail cu săptămânile, că nu li se răspunde pe FB la fel, etc... Pe site / FB apare câte un articol pe săptămână... Fix lucrurile care distrug o comunitate (că până la urmă ăsta era nucleul, comunitatea).

Trecând peste asta, numărul 7 mi-a plăcut foarte mult, cel mai mult mi-a plăcut review-ul la Masters Of Orion (nu mă întrebați de ce, nu am jucat niciodată un joc de genul).

Sper să mai apară vreun număr, dacă apare, eu unul o să îl cumpăr ...
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Comy, nu stiu daca tu realizezi asta, dar niciun membru al echipei Nivelul 2, in afara de Kimo, nu face asta full-time, ci in TIMPUL LIBER. Care timp liber, fiind atacat din toate partile de job-uri, masterate, familie, copii si alte chestii aflate in programul fiecaruia, este destul de firav. Plecarea lui Aidan a fost de asemenea o alta lovitura grea pentru revista, la fel ca si plecarea lui MG. Asa ca facem ce putem, cat putem. Lucram in continuare la numarul 8, pregatim evenimente, scriem recenzii, iar noul nostru coleg a ajutat la a pune bazele unei colaborari cu o editura foarte cunoscuta din Romania, lucru de care suntem cu totii entuziasmati. Kimo nu e nici el Superman, are o futona de probleme personale pe cap si, chiar daca poate unora nu li se pare, face eforturi enorme zi de zi pentru proiectul asta.

In concluzie, things are pretty fucked up, deci sa ne scuzati daca nu avem timp si sa jucam jocuri, si sa scriem despre ele, si sa scriem articole pe site in fiecare zi, si sa ducem la capat tombolele initiate de Aidan (chiar, sa fac asta diseara), si sa nu stiu mai ce. It is what it is. Noi tragem in continuare, atat cat putem, si nu renuntam la Nivelul 2.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Comy
Space Invader
Posts: 25
Joined: 11 Dec 2015, 22:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Comy »

Hai ma ce naiba nu mai luati totul că pe un repros.

Încercam să atrag atenția asupra faptului că nu există o comunicare in 2 sensuri. E doar one-way, de la noi spre voi.

E un proiect de anvergură, implicarea emoțională e mare si din partea comunității și din partea voastră. Tocmai de asta nu este un lucru ce poate fi facut din cand in cand, in timpul liber, in weekend etc. Nu o să meargă niciodată asa, cu o revistă in decembrie una la sfârșitul lui mai, una in august, samd.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Si eu cand postez pe threadurile astea ce fac?

Evident ca programul actual nu e ideal. Din pacate, atat e posibil acum. Shit sucks.
I'm livin' in a love shadow
St4rL1gH7
Space Invader
Posts: 18
Joined: 17 May 2016, 18:27

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by St4rL1gH7 »

O întrebare, dacă-mi permiteți:
Spunea cineva mai sus că numărul 8 al revistei o să aibă mai multe pagini și o să fie mai stufoasă privind articolele. Daca tot întâmpinați dificultăți, de ce va complicați și mai rău? Va ajuta daca scoateți 2-3 numere pe an din punct de vedere al costului tipăririi? Nu era mai ușor să continuați cu numărul actual de pagini sau chiar împuținarea lor, dar sa fie o apariție constantă?
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Daca tot apare mai rar, macar sa aiba mai multe pagini. Nu asta e lucrul complicat, oricum.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 16
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Abnaxus »

.chester wrote:Daca tot apare mai rar, macar sa aiba mai multe pagini. Nu asta e lucrul complicat, oricum.
Sincer suna excelent asa, sa apara o data la 2-3 luni sau chiar mai mult si sa fie de 150-200 de pagini.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests