Steam

Şi alte tarabe, dughene, magazine. Adicătelea de unde ne procurăm jocurile.
Post Reply
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Steam

Post by Mărar »

Pe mine ma enerveaza ca au pus prin default "Popular New Releases", acum trebuie sa trec printr-un pas in plus ca sa vad ce s-a mai lansat.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Steam

Post by MC »

Per total imi place noul stil. Dar ma enerveaza si pe mine ca se vad mai greu ofertele zilnice si nu vezi la fel de usor ce s-a mai lansat nou.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Steam

Post by DarthZombie »

Mărar » Tue Sep 23, 2014 2:55 pm wrote:Pe mine ma enerveaza ca au pus prin default "Popular New Releases", acum trebuie sa trec printr-un pas in plus ca sa vad ce s-a mai lansat.
Adevarul e ca atata vreme cat publisheri gen Strategy First vomeaza shovelware, sectiunea de "new releases" e cam inutila.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Steam

Post by Mărar »

Mie imi convenea sa vad tot ce se lanseaza, cum am zis, un pas in plus inutil. Ah, si Weekend Deal e acum sus in timp ce Daily Deal e in partea ailalta a paginii... Mda, nu cred ca o sa mai vizitez storefront-ul o vreme; /r/GameDeals it is for me then.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Steam

Post by TG »

E evident mult mai bine ca înainte, dar tot nu am cine știe ce motiv să mă folosesc de feature-uri. Mergea mai puțin albastru cred. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Steam

Post by DarthZombie »

Eu personal nu vad de ce ai sta toata ziua pe pagina de oferte. Iau un joc cand mi-l doresc, si daca vreau sa-l prind la o oferta, il bag in wishlist si Steam imi da mail ca sa ma anunte cand intra la oferta. Nu tu bataie de cap cu agregatoare de reduceri si scrollat liste infinite.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Steam

Post by Mărar »

Pentru ca e mai eficient decat sa citesc/sterg zeci de mail-uri saptamanal. Inainte era totul la vedere, intrai pe storefront si vedeai instant in coltul dreapta sus ce-i la Daily, ce-i la Weeklong, acum tree sa scrollez pentru daily (adica fix chestia pentru care verificam Steam zilnic) iar sectiunea pentru Weeklong deals vad a disparut.

Nu stiu, parca totul e mai dificil de navigat acum.

Singurul lucru care imi place e ca acum iti spune ce bucati de DLC ai deja pentru anumite jocuri, acum stiu si eu ce mi-a mai ramas sa iau pentru Crusader Kings 2 fara sa dau alt tab de 5 ori sa verific ce am in library.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Steam

Post by kensky »

enhanced steam e numai bun ca sa arate ce jocuri/dlcuri ai deja, mai ales acum cand sute de jocuri in library e usor de atins :)
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Steam

Post by DarthZombie »

Daca ai primi "zeci de jocuri" saptamanal, problema cred ca sta la consumator [nu in sensul in care ai fi dilimache, ci in sensul ca iti creezi singur probleme]. Nu de alta, dar ori joci zecilea alea de jocuri intr-un mod superficial, ori ramai cu un backlog care doar se va extinde daca ritmul cumparaturilor ar ramane la fel.

Eu am wishlist-ul doar pentru ca imi dadea un achievement la un sale. Pentru mine ceva "wishlist worthy" e ceva care TREBUIE NEAPARAT sa il am, asa ca extrem de putine jocuri ar intra acolo daca as folosi acel feature pe bune. Ironia face e ca am primit Crusader Kings 2 pe moka de la unul de la campionatul de dauntBlood Bowl de pe RPS doar pentru ca mi l-a vazut acolo, lal. Si deja am 100 de ore in el, in conditia in care mai joc si altele.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Steam

Post by Mărar »

Dau add to wishlist automat la tot ce mi se pare interesant ca sa imi fie mai usor la sale-urile mari sa filtrez gunoiul, tu il folosesti pentru mail. Bun, ne-am lamurit acum.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Steam

Post by MC »

Eu dau add in wishlist la jocuri care mi se par interesante si stiu ca le-as juca. Le pun in wishlist ca sa nu uit de existenta lor. Poate nu le voi juca niciodata, dar am momente cand mai dau cate-o raită prin lista si brusc mi se aprinde beculetul la vreun joc pe care il am acolo.
In plus de ceva timp (1 an, doi) nu mai cumpar absolut nimic decat daca vreau sa il joc pe moment. Poa sa fie si cu 2 euro la oferta, nu il cumpar. In schimb daca vreau sa joc un joc il cumpar indiferent de cat costa. Am dat si 50 de euro pe vreo 2-3 jocuri.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Steam

Post by brutalistu »

How to download soundtracks on Steam without downloading the whole game
http://steamdb.info/blog/steam-music-do ... undtracks/
Image
User avatar
Gabriela
Headcrab
Posts: 67
Joined: 28 Apr 2014, 15:38
Location: Wonderland

Re: Steam

Post by Gabriela »

Apropo de Curators, e vreo metodă să ascund secțiunea aia de pe prima pagină? Nu prea găsesc nimic relevant pe forumurile lor.
Alone, important and wise. (W. B. Yeats)
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Steam

Post by brutalistu »

YOU CAN'T HIDE THE TRUTH!!
Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Steam

Post by kensky »

Gabriela » Sat Sep 27, 2014 1:31 pm wrote:Apropo de Curators, e vreo metodă să ascund secțiunea aia de pe prima pagină? Nu prea găsesc nimic relevant pe forumurile lor.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =214997055
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Steam

Post by DarthZombie »

Lel, Broken Age e recomandat de un singur curator: Double Fine! Stay classy, Tim.
User avatar
Gabriela
Headcrab
Posts: 67
Joined: 28 Apr 2014, 15:38
Location: Wonderland

Re: Steam

Post by Gabriela »

kensky » 27 Sep 2014, 16:32 wrote:
Gabriela » Sat Sep 27, 2014 1:31 pm wrote:Apropo de Curators, e vreo metodă să ascund secțiunea aia de pe prima pagină? Nu prea găsesc nimic relevant pe forumurile lor.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =214997055
Ah, merci, dar nu intru din browser. :( Voiam în client. Presupun că mai am de așteptat până se plânge destulă lume.
Alone, important and wise. (W. B. Yeats)
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Steam

Post by Cristan »

Stire despre uPlay, dar e relevanta pentru Steam:

http://forums.ubi.com/showthread.php/92 ... 30-09-2014
version 4.8 of Uplay PC. The following changes will be applied:

New features:

Automatic login from Steam
Link your Steam account to Uplay in order to seamlessly start your games from Steam.
Update-ul trebuia sa fie lansat ieri, dar a fost amanat.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Steam

Post by TG »

This shit is scary for all kinds of reasons...
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Prăvălii de jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests