Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Am avut destule contacte care au ramas fara conturi intr-o perioada. Era ceva val de hackeri chinezi, contrabandisti cu bitcoin or smth. steam guard pe telefon iti rezolva majoritatea problemelor.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

ma irita denumirea trupei implant pentru refuz
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Ba da nu mai tace debila asta din dreapta mea si vorbeste direct cu mine

imi povesteste cum culegea ea piersici din nu stiu ce livada cand era mica unde a ajuns cu un camion. Mi a descris pomii si piersicile. Si camionul. Dupa asta cu livada a zis sa incheie mai scurt cu o mica inventariere a masinilor parcate in cartier la ea: unele sunt ale vecinilor, altele crede ea ca de fapt sunt ale muncitorilor din port pt ca a obdervat ca in zilele libere si weekend nu sunt acolo

taaaaaci

TAAAAAAAACI
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Cu putin mai enervant decat ce a zis ola mai sus, dar numai putin, azi l-au *liberat* pe Dragnea din bulau.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by rdo »

ola small dickie wrote: 15 Jul 2021, 09:02 Ba da nu mai tace debila asta din dreapta mea si vorbeste direct cu mine

imi povesteste cum culegea ea piersici din nu stiu ce livada cand era mica unde a ajuns cu un camion. Mi a descris pomii si piersicile. Si camionul. Dupa asta cu livada a zis sa incheie mai scurt cu o mica inventariere a masinilor parcate in cartier la ea: unele sunt ale vecinilor, altele crede ea ca de fapt sunt ale muncitorilor din port pt ca a obdervat ca in zilele libere si weekend nu sunt acolo

taaaaaci

TAAAAAAAACI
:lol: :lol: :lol:
wtf din ce povestesti muncesti cu multi idioti
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Man Spotted With Tiny Kitten On Subway Is Restoring People’s Faith In Humanity

Ma sparg la coitze titlurile de genul asta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Dupa aproape doi ani de zile, Corona finally caught up with me. Urmeaza 7 zile de U-boat Simulator.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1804
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Jaunty »

Însănătoșire grabnică! Doar 7 zile trebuie să te izolezi acum?
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3657
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by marvas »

get well, McWill!
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Da, aparent e 7 zile pentru cei care au facut booster-ul.

Totul pare okay - daca n-ar fi fost obligatia de a face teste pentru serviciu, as fi zis ca e o raceala de sezon si gata.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mahdi »

Stay safe, McWill. Să ne zici cum e Expeditions: Rome.
REMEMBER CITADEL
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by reV »

Azi (si cand zic azi, ma refer la ultimii 4 ani jumate de cand m-a mancat sa ma inscriu la facultate) urasc tot ce inseamna sistem de educatie (superior) din Romania.
Am maine ultimul examen (semestrul viitor e pur cercetare pentru disertatie, fara materii idioate si profesori neimplicati) si ma chinui de aproape o saptamana sa descifrez ce a "predat" asa-zisa profesoara. N-am suport de curs, n-am bibliografie, n-am nici macar slide-urile facute cu lipsa de interes de pe care ni s-a "predat". Tot ce am sunt notitele de curs care sunt in romgleza (specializarea la care sunt se presupune a fi in engleza, da' 3/4 din profesori n-au nici o treaba cu engleza).
Am reusit sa nu am restante tot masteru' si o sa am prima restanta tocmai la ultimul examen. #WhoopDeeDoop
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by tnt »

https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/p ... sd-1817577

Asta ar trebui sa te motiveze ca macar master, daca nu doc, sa faci in strainatate.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Mahdi »

Mai sunt aproape 3 ani până la următoarele alegeri. Se dezumflă și bășina asta până atunci.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Cel mai probabil
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by reV »

1162 respondenti la sondaj telefonic.
Sunt curios care era media de varsta a respondentilor. Nu cred ca stiu vreo persoana pana in 35-40 ani care sa fie dispusa sa piarda vremea cu sondaje telefonice.
Si 1162 din ~19 milioane (din care ~75% cu drept de vot, deci, sa zicem 14milioane) e un procent ridicol (sub 0.01%). Statistici facute de dragu' statisticii, cum ar zice un coleg. E o cretinatate absoluta sa zici ca HAUR e partidu' de top daca tu ai intrebat o mana de oameni. Oricum le trece repede vremea si hauritilor, cum zice si Mahdi.

@tnt legat strict de master in afara: un student care nu fuge dupa note la licenta, pe de-o parte, nu intra intr-un program de masterat in afata. Apoi sunt costurile (din fostii colegi de la licenta, unul singur a plecat din tara, in Germania. Pe luna, il costa cam 1600 euro, iar bursa lui e cam un sfert. Deci, chiar daca intri cu bursa, nu prea ai ce face daca nu pleci cu valiza de bani dupa tine). La mine greseala cu masteru' a fost mai mult din lipsa de ocupatie in pandemie.

Update la examenu' lu' peste: a picat toata specializarea. cea mai mare nota 4.125. Ne vedem in restanta \o/
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am aflat acum cum o ruda a sunat la salvare pentru ca avea probleme de respiratie (avand test rapid pozitiv de covid) si i-au spus ca vine ambulanta sa-i faca testul in 3-4 zile
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by tnt »

Mi-ar placea sa intalnesc persoana care, in plina libertate de constiinta si vointa, ia decizia ca rosiile cu gust de cauciuc din supermarketuri pot fi vandute la oameni, si sa-i fut una peste fata in timp ce-o oblig sa manance o astfel de rosie.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by reV »

Am nevoie de o adeverinta de vechime pentru noul loc de munca. Am stat pe tusa din 2017 (profesional, vorbind) si, intre timp, s-a inchis fostul loc de munca, de unde ar fi trebuit sa iau acea adeverinta.
Ma documentez, vad ca pot sa iau de la ITM hartia.
Ma duc la ITM, dau peste o marmota plina de sictir care imi zice ca ei nu elibereaza adeverinte de vechime, ca nu le permite sistemul informatic pentru angajati dupa 2010 (pe dracu' nu le permite), si sa ma duc la fostul loc de munca sa cer adeverinta.
1000/10 would Romania again \o/
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Magicake »

Daca vecinu de sus nu ma omoara zilnic cu bormasina ma omoara cu plozii care alearga prin casa >.> aargh

le: ma omoara acum cu amandoua in paralel doamne fute-l
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest