Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Pentru mine Viasat History e cel mai ok post dintre toate. Au o selectie buna de documentare, fara jeguri gen Storage Wars, Pawn Stars si mai stiu eu ce alte chestii de genul.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ne0lith »

Sa nu uitam de KanalD, are niste seriale foarte bune.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by marvas »

DarthZombie » Tue May 20, 2014 12:47 am wrote:Pentru mine Viasat History e cel mai ok post dintre toate.
nu-mi place sa fiu de acord cu Zombie bun, da' nu am de ales.
User avatar
FuzzyFuzzball
Headcrab
Posts: 57
Joined: 3 Mar 2014, 20:45

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by FuzzyFuzzball »

De cand cu youtube nici n-am mai pus mana pe telecomanda.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by juve3332 »

DarthZombie » Mon May 19, 2014 3:29 pm wrote:Toate posturile politice de stiri de la noi sunt niste mizerii reduntante.
Nu ma uit in general la el pentru ca pana acum cateva zile nici nu aveam televizor (CM la ore imposibile a avut grija de asta), dar cand merg acasa la ai mei, ca post generalist de stiri au Digi24, care mi se pare destul de informativ, neutru, decent.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by DarthZombie »

Ah, uitasem de Digi24. Eu ma gandeam la astea gen Antena 3, B1, Realitatea, RTV, ca pe astea am apucat sa le vad macar o data. Era demult o perioada in care ma uitam si eu constant la posturi de genul, pana mi-am dat seama ca sunt moduri mult mai utile/relaxante/bune de a-ti petrece timpul liber din fata televizorului, daca exista. Si ma consider mult mai castigat asa.
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Cata »

Ar mai fi BBC Knowledge si ceva numit Spark cred care sunt cat de cat decente, dar nu stiu cat de raspandite sunt.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Pe la TV in afara de National Geographic/si canalele de pe langa el ma mai uit doar la Biziday si Lumea lui Banciu si eventual la cate un film.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by reV »

IOBit si al lor "Advanced System Care". 2 zile dupa instalare (cu licenta!) nu-mi mai mergea nici un app din Metro UI, aplicatiile de la mouse si cel de la casti nu mai merg, dureaza 10 minute sa iau IP pe LAN, nu mai pot face AD-Hoc pe wireless si mai devreme nu putea intra nici macar in control panel sa dau uninstall la mizeria asta de aplicatie.

~30 minutes later, after 6 system restores and alot of uninstalling and clearing of shit apps~

never again.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Melancolia. E cel mai tarf (exista cuvantul?) dintre sentimente.
PS: La faza cu B1 am uitat la inceput sa precizez la ce ma uit acolo (precizand la ultimul meu post si acum, desigur fara nici un pic de sens)
User avatar
marius
Zergling
Posts: 161
Joined: 28 Apr 2014, 14:51

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by marius »

Wraith » 9 May 2014, 18:48 wrote:Azi urasc faptul ca cineva mi-a luat vechiul user de pe forum doar ca sa faca lurking cu el. Ceea ce intentionam sa fac si eu oricum, dar macar eram THE Marius. /hate
Nu fac doar lurking cu el. Mai si postez din cand in cand.
Wraith » 9 May 2014, 18:48 wrote:Azi urasc faptul ca cineva mi-a luat vechiul user de pe forum doar ca sa faca lurking cu el. Ceea ce intentionam sa fac si eu oricum, dar macar eram THE Marius. /hate
ProtectorateNova wrote:Cand ma jucam eu Gothic 2 tu erai in clasa 5-a.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by joonior_bmf »

marius » 21 minutes ago wrote:
Wraith » 9 May 2014, 18:48 wrote:Azi urasc faptul ca cineva mi-a luat vechiul user de pe forum doar ca sa faca lurking cu el. Ceea ce intentionam sa fac si eu oricum, dar macar eram THE Marius. /hate
Nu fac doar lurking cu el. Mai si postez din cand in cand.
That moment when your post matches your avatar

ontopic: intersectia a doua trotuare, cuplu cu copil/carucior se intalnesc cu baba/bunica si [cioace] ensue; deranjeaza intreg traficul in ambele sensuri; #shooturself
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Omul. Azi urasc cam multe lucruri.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Nu e bine nici cu atata ura, mai ales la ora asta. Strica somnul.

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Ai de p*la mea, la ora de franceza am discutat despre literatura universala (ora mai lejera) si in afara de mine si inca o colega toti radeau ca retarzii la cum se prostea unu din ultima banca si cea mai grea carte pe care au citito a fost "Amintiri din copilarie"
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Ce as vrea sa mai fiu iar la scoala :(
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by marvas »

Soarecu » Wed May 28, 2014 1:22 pm wrote:Ai de p*la mea, la ora de franceza am discutat despre literatura universala (ora mai lejera) si in afara de mine si inca o colega toti radeau ca retarzii la cum se prostea unu din ultima banca si cea mai grea carte pe care au citito a fost "Amintiri din copilarie"
i bet you're really fun at parties.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Waaagh! »

Ah, amintiri cu profa de franceza. That bitch was hawt. Era maritata cu un gealat cu ceafa de Novgorod, probabil responsabil pentru mare parte din traficul cu arme si fiinte umane din Europa de Est. Tipa preda la liceu ca se plictisea acasa de la atata inactivitate. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by RaptoR »

Nostalgia hits hard
Damn ninjas cutting onions...
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Soarecu »

Ma bucur sa vad ca comunitatea (cacofonie intentionata) Level ii e dor de scoala.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests