Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

De ce NU dati feedback pentru revista N2?

Nu (mai) cumpar revista, nu am ce feedback sa dau.
14
22%
M-am schimbat eu, revista nu (mai) inseamna asa mult pentru mine, nu (mai) am motivatie sa dau feedback.
12
19%
Redactorul meu preferat scrie putin / nu mai scrie, nu mai am motivatie sa dau feedback.
5
8%
As vrea sa scriu, dar nu (mai) am timp pentru asta.
8
13%
As vrea sa scriu, dar mi-e teama ca ceilalti utilizatori imi vor critica parerile.
3
5%
As vrea sa scriu, dar mi-e teama ca redactorii ma vor critica pentru parerile mele.
4
6%
As vrea sa scriu, dar mi-e teama ca redactorii vor ignora parerile mele, deci ar fi degeaba.
4
6%
As vrea sa scriu, dar decat sa scriu ceva negativ, mai bine nu scriu deloc.
3
5%
As vrea sa scriu, dar numai daca as fi recompensat in vreun fel pentru asta.
1
2%
Alte motive (detaliati in thread).
9
14%
 
Total votes: 63
adriano13

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by adriano13 »

Cumpar revista din nostalgie mai mult (o si citesc, din 2008 am cumparat Levelu` si Nivelu` 2 fara a rata un numar, si PRINCIPALUL motiv pentru care o cumparam e ca imi maream colectia de jocuri in format fizic, care continui si acuma sa le cumpar din diverse surse, o mica pasiune de a mea, deci fara commenturi aiurea in care ridicati in slavi digitalizarea/achizitionarile online, doar prefer sa am si ceva ce pot admira), dar partea cu feedback-ul o vad ca o optiune pe care ma rezerv sa nu o folosesc, nu o obligativitate ;) .
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by DerangedGenius »

juve3332 wrote:Asa ca, in afara de retro-uri si 1-2 titluri pe an, n-as prea avea tragere sa scriu nimic altceva.
1-2 retro si 1-2 titluri recenzate pe an suna excelent! :) Daca tu si cu altii ati reusi sa va faceti timp de ~3 articole pe an deja s-ar crea acea diversitate pe care eu si altii o cerem aici. Intr-un fel, parca tocmai raritatea unor articole da gust. Apreciem randamentul lui Aidan si al lui chester dar the more the merrier.
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by SenFire »

DerangedGenius wrote:
juve3332 wrote:Asa ca, in afara de retro-uri si 1-2 titluri pe an, n-as prea avea tragere sa scriu nimic altceva.
1-2 retro si 1-2 titluri recenzate pe an suna excelent! :) Daca tu si cu altii ati reusi sa va faceti timp de ~3 articole pe an deja s-ar crea acea diversitate pe care eu si altii o cerem aici. Intr-un fel, parca tocmai raritatea unor articole da gust. Apreciem randamentul lui Aidan si al lui chester dar the more the merrier.
What he said. Subscriu.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Stokkolm »

vulp wrote:sa vedem: exclusive content (gen interviuri) sigur n-are. studii stiintifice sigur n-are. reviewuri de studii stiintifice sigur n-are. postere uriase sigur n-are. cd cu continut exclusiv sigur n-are. romania n-are nici industrie de jocuri. nici bani si/sau timp de jocuri. wtf. inteleg romantismul dar totul are o limita. mai ales dupa ce ati tras-o cu cenzurarea mugetarii lui MG. tontilor.
Exclusive content gen interviuri chiar are, interviuri cu industria de jocuri existenta din Romania. Mai ho cu minciunile.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Stokkolm »

Am votat 2 si 8. N-am vrut sa las un feedback negativ care ar risca sa spuna mai multe despre preferintele mele personale decat despre calitatea revistei. But if you really ask for it...

Desi imi plac jocurile la fel de mult ca si atunci cand am cumparat primele numere din LEVEL, sunt tot mai putin interesant de ce se lanseaza nou, de ce e la moda. Si in acelasi timp sunt tot mai putin interesat despre a citi despre chestii pe care nu le-am jucat.

In ultimul an al aparitiei LEVEL treceam prin cate doua-trei articole dintr-un numar inainte sa-l arunc pe raft la naftalina. De la Nivelul 2 am reusit cu ajutorul unor calatorii cu autobuzul sa citesc peste jumatate din numerele 1-4, dar... din motivele mentionate mai sus n-am gasit lectura captivanta, poate cu unele exceptii din care imi vin in minte articolele lui Ciolan la Hard West sau Dark Souls 1.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by MC »

vulp wrote: sa vedem: exclusive content (gen interviuri) sigur n-are. studii stiintifice sigur n-are. reviewuri de studii stiintifice sigur n-are. postere uriase sigur n-are. cd cu continut exclusiv sigur n-are. romania n-are nici industrie de jocuri. nici bani si/sau timp de jocuri. wtf. inteleg romantismul dar totul are o limita. mai ales dupa ce ati tras-o cu cenzurarea mugetarii lui MG. tontilor.
-exclusive content (gen interviuri) sigur n-are ------ARE
-studii stiintifice sigur n-are ----lol ce?!
-reviewuri de studii stiintifice sigur n-are -----LOL CE ?!
-postere uriase sigur n-are ------OCAZIONAL ARE (personal as prefera sa nu aiba. Pentru cine mai conteaza asa ceva in 2017?!)
-cd cu continut exclusiv sigur n-are-----CE AR TREBUI SA AIBA UN ASTFEL DE CD? (din nou lol CD)
-romania n-are nici industrie de jocuri -----BA DA ARE. Din nou esti pe langa.

Pe scurt, un post plin de troll si bullshit. Delir marca vulp.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Cristan »

vulp wrote:[...]eu chiar nu stiu ce naiba ar putea fi in N2 - ca doar nu sunt dispus sa dau atatia bani pe ceva ce nu ma intereseaza.

sa vedem: exclusive content (gen interviuri) sigur n-are [...]
Eu cred ca enumera motivele pentru care nu cumpara el revista. Daca iei si paragraful anterior, contextul se schimba putin, mai degraba pare ca se referea la continutul care il intereseaza pe el si pe care nu-l gaseste in N2. Si, citit in registrul asta, mai tot ce spune are sens. Ma rog, poate mai putin aia cu industria de jocuri, dar si acolo poti sa dezbati ce inseamna industrie - ca doar cateva studiouri care produc niste jocuri de care de-abia auzi nu se poate numi industrie, si e discutabil daca marile studiouri gen Ubi sau King care practic fac outsourcing de talent ar intra la industria romaneasca de jocuri. Iar posterul urias... nu, nu se da ocazional, a fost o singura data, in numarul trecut, si ala nu poate fi numit urias. Acum, de ce i-ar trebui lui un poster urias... e treaba lui.

Si chiar daca n-ar fi asa, nu e cazul sa fii prea acid din prima.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by .chester »

:lol:

Vulp e un troll de doi lei care se ocupa exclusiv cu flame-ul si offtopic-ul. MC a fost chiar bland.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by TG »

Don't you speak about him that way! E ultimul pe care îl mai avem.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by DarthZombie »

#BringBackDoc
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by vulp »

Stokkolm wrote:Exclusive content gen interviuri chiar are, interviuri cu industria de jocuri existenta din Romania. Mai ho cu minciunile.
MC wrote:-exclusive content (gen interviuri) sigur n-are ------ARE
[...]
-cd cu continut exclusiv sigur n-are-----CE AR TREBUI SA AIBA UN ASTFEL DE CD? (din nou lol CD)
ah, foarte interesant, pacat ca din topicul asta trebuie sa aflu. da' serios :lol:

ce ar trebui sa aiba un astfel de cd? ori content facut de fani (cel mai important) ori content licentiat (gen "crema internetului" in domeniul de resurse free) ori content sponzorizat (gen Unity cu goodies); din moment ce pe vremuri ati bagat jocuri full - dintre care unele erau incredibile, de care nici nu aflam daca nu era level! - nu cred ca e asa inimaginabil sa bagati ceva resurse.

ceva collectible in orice caz. la fel ca revista. pentru stiri si reviewuri "de duzina" exista internetul.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by .chester »

Nu inteleg ce te opreste sa intri singur pe "crema internetului" si sa-ti descarci singur resurse free in loc sa astepti un cd lunar. :lol:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by vulp »

sa le pot gasi si peste 10 ani :arrow:

cdurile LEVEL (alea cu plicuri galbene) le cam aruncam. mai putin cateva din 98/99. insa din nostalgie. cdurile de la Computer Games erau opere de arta, pacat ca nu stiu unde le mai am (parca aveau plic de plastic transparent?)

oricum, daca deja trebuia sa fac o postare de dragul lui chester, poate bagati pe cd si varianta offline a DLH, ca pe vremuri :evil:
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by .chester »

Si screensavere.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by DarthZombie »

Mie imi placeau temele pentru desktopurile de Windows 95, those were pretty dope.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by .chester »

Heck yeah!

Image
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by DerangedGenius »

vulp wrote: ceva collectible in orice caz. la fel ca revista. pentru stiri si reviewuri "de duzina" exista internetul.
stickere cu redactorii
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by vulp »

DerangedGenius wrote:
vulp wrote: ceva collectible in orice caz. la fel ca revista. pentru stiri si reviewuri "de duzina" exista internetul.
stickere cu redactorii
d-astea? :lol:
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Cristan »

E intotdeauna interesant sa vezi cum evolueaza o discutie si in cate noi si palpitante directii se bifurca. As zice insa sa pastrati topicul asta pentru subiectul anuntat. Daca vreti sa continuati cu nostalgia dupa epoca Level, mut posturile astea intr-un thread nou.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by McWilliams »

Gasesc putin neasteptat ca nimeni nu a dat cu bifa la optiunea "As vrea sa scriu, dar mi-e teama ca redactorii vor ignora parerile mele, deci ar fi degeaba." - probabil ca se leaga de reactiile pe care l-a nascut acel post cu "fiti mai asa, nu mai altfel" de acum cateva luni, cand feed-back-ul a fost luat nitel in balon fara sa fie utilizata acolo o nota de subsol "atacam ideea, nu persoana".

Si mai neasteptat este ca sunt 40+ de voturi, pentru ca nu imi imaginez sa fim 40+ de insi activi pe forum; insa cel mai probabil ca este de la posibilitatea de a alege mai multe optiuni.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests