Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

De ce NU dati feedback pentru revista N2?

Nu (mai) cumpar revista, nu am ce feedback sa dau.
14
22%
M-am schimbat eu, revista nu (mai) inseamna asa mult pentru mine, nu (mai) am motivatie sa dau feedback.
12
19%
Redactorul meu preferat scrie putin / nu mai scrie, nu mai am motivatie sa dau feedback.
5
8%
As vrea sa scriu, dar nu (mai) am timp pentru asta.
8
13%
As vrea sa scriu, dar mi-e teama ca ceilalti utilizatori imi vor critica parerile.
3
5%
As vrea sa scriu, dar mi-e teama ca redactorii ma vor critica pentru parerile mele.
4
6%
As vrea sa scriu, dar mi-e teama ca redactorii vor ignora parerile mele, deci ar fi degeaba.
4
6%
As vrea sa scriu, dar decat sa scriu ceva negativ, mai bine nu scriu deloc.
3
5%
As vrea sa scriu, dar numai daca as fi recompensat in vreun fel pentru asta.
1
2%
Alte motive (detaliati in thread).
9
14%
 
Total votes: 63
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Cristan »

Am deschis acest thread pentru ca subiectul asta a mai aparut prin conversatii pe aici pe forum, intr-un fel sau altul. Si chiar sunt si eu curios. Tin minte ca mai demult, in epoca Level, multa vreme threadurile fiecarei editii erau pline de pareri de toate felurile, de la cate un comentariu punctual pe marginea unui articol pana la ditamai review-urile despre fiecare aspect al revistei. Obiceiul asta s-a estompat catre sfarsitul vietii Level si a disparut aproape complet acum, cu noua revista.

Deci de ce nu (mai) scrieti pareri despre revista? Ce s-a schimbat, in afara de tranzitia catre N2? Exista vreun motiv concret, sau pur si simplu nici nu va ganditi la asta? Poate cumparati revista doar pentru jocul inclus si nu va intereseaza articolele? Sau doar va este indiferent, pentru voi e ok revista oricum ar fi? Scrieti in thread daca nu gasiti o optiune potrivita in poll.

Puteti alege oricate optiuni, dar cred ca e evident ca unele se exclud intre ele, deci cititi toate optiunile inainte.

(o sa las threadul asta pe global o saptamana, sa aiba toata lumea ocazia sa-l vada)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by vulp »

ar trebui sa faceti niste demo parties unde pt pretzul de intrare* mai primesti si o revista. sa vezi apoi caterinca feedback pe forum.

*minim 50 lei, cu open bar
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by McWilliams »

Am votat, raspunsul poate fi facut public pentru ca nu am o problema cu asta (insa nu ma apuc sa ma expandez de unul singur pe thread). Am o rugaminte, in schimb - sa fie facut public numele celor care "ar da feed-back, dar le-ar fi teama/frica de...". Pussies do not deserve access to this forum!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by TG »

Except literally pussies, ofc.

Eu nu mai cumpăr revista. E de apreciat efortul redactorilor, dar cei care scriu cele mai multe articole acum nu sunt de interes pentru mine. Nu pentru că nu ar scrie bine, mind you, pur și simplu nu ma pot motiva la fel să le citesc articolele. Asta începuse încă de pe vremea când Aidan scria mai mult decât restul la un loc în level.

Evident că fără să cumpăr revista nu dau nici feedback și mă abțin de la discuțiile legate de ea sau site.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by McWilliams »

Evident - Anne si Fular au un loc permanent pe forumul nostru.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Cristan »

McWilliams wrote:Am votat, raspunsul poate fi facut public pentru ca nu am o problema cu asta (insa nu ma apuc sa ma expandez de unul singur pe thread). Am o rugaminte, in schimb - sa fie facut public numele celor care "ar da feed-back, dar le-ar fi teama/frica de...". Pussies do not deserve access to this forum!
Nu exista inca optiunea asta la crearea poll-urilor.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Fular »

Eu cumpăr revista când mai trec pe la Inmedio, dar n-o mai citesc sau citesc câte un articol sporadic așa că n-aș putea să dau feedback.

Bănuiesc că o cumpăr din nostalgie sau ceva, dar nu mai prezintă interes pentru mine(bine nici Level n-a mai prezentat interes cu 2-3 ani înainte să dispară definitiv de pe piață).
McWilliams wrote:Evident - Anne si Fular au un loc permanent pe forumul nostru.
Te rog să explici asta în 5-6 paragrafe. Altfel nu te faci înțeles...
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Eu am luat o pauza cu putin inainte sa dispara level iar acum nu-mi permit sa mai cumpar revista. Am cumparat un numar la un moment dat (cred ca era cel cu Far Cry Primal pe coperta) dar nu l-am citit (sau nu-mi amintesc nimic din ce-am citit).

As putea spune de la un moment dat revista nu a mai avut aceeasi savoare dar asta s-ar putea sa fie doar o toana de-a mea sau pur si simplu nu au mai fost jocuri de care sa fiu interesat. Revista o citeam mai mult pentru scriitura. Jocuri nu cumpar si nici nu am (avut) un calculator care sa duca jocuri mai noi
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by DerangedGenius »

Am tot vrut sa dau un feedback consistent pentru numarul 6, asa cum am facut pt numarul 3 dar nu mi-am gasit timpul si inspiratia. De ieri am si numarul 7, poate fac direct la el cand termin de citit.

In acelasi timp cred ca nu sunt prea motivat sa dau, nu imi dau seama de ce. Am vazut ca o parte din redactori au apreciat cu adevarat. Poate simt ca sunt singurul care da si e ciudat. Parca simt si ca vin atat de tarziu incat as fi enervant sa aduc feedback la 4 luni de la aparitia numarului care a fost asteptat 4 luni. Cred ca este si ceva in aceasta inconsitenta a aparitiilor, nu ma mai grabesc nici sa o cumpar, nici sa vin cu pareri.

Cred ca sunt si putini redactori. Pentru numarul 6 simt ca pot vorbi doar de marius ghinea, aidan si chester. Ma uitam acum ceva saptamani pe numere vechi si mi-am amintit de altii. Unde e radu sorop, de ex? Nu a fost contactat pt a veni la noua revista?

O alta dimensiunii a lipsei de feedback este si ca adesea simt ca nu am ce spune...articolele sunt foarte ok. Nu am nimic de criticat mai niciodata, poate mici mofturi.


Eu cumpar revista fiindca:
-sunt nostalgic, dar in acelasi timp sunt constient ca vremurile alea placute mie au apus, nu mai simt nici acea fascinatie pentru reviste de jocuri, deoarece, well, am crescut I guess.
-vreau sa sustin cumva revista, chiar daca acum ultima oara am luat-o de la inmedio din comoditate (lasa-i sa manance si ei o paine chiar daca iau 40-50% din pret, pana la urma asa au ajuns sa se extinda si sa ne fie noua la indemana), chiar daca e cam scumpa deocamdata pentru mine (am simtit nevoia sa sar peste un numar), dar poate situatia se va schimba dupa studentie


Anyway, sa vad cand revin cu feedback. Ma intreb daca mai aparea thread-ul asta daca reuseam sa postez cand mi-am propus :P
User avatar
AidanOM
Space Invader
Posts: 25
Joined: 21 May 2014, 00:21
Location: Brasov
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by AidanOM »

Un topic si un chestionar cu adevarat interesant. Cristan, epic work! Sunt curios sa vad rezultatele.
Richard: "I wish we could have met again under different circumstances."
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by juve3332 »

DerangedGenius wrote:Unde e radu sorop, de ex? Nu a fost contactat pt a veni la noua revista?
Ba da, Kimo mi-a propus sa colaboram, dar, din pacate, exista doua probleme care m-au facut sa nu mai scriu pana acum. Primul e timpul, sunt implicat in diverse alte proiecte, iar scrierea de articole regulate mi-ar face aproape inexistent timpul liber si ar insemna un stres suplimentar (stii ca trebuie sa predai ceva, chiar daca termenele ar fi probabil mai generoase ca la Level). Iar doi la mana, nu prea sunt deloc entuziast de starea industriei, iar a ma ocupa o perioada prea mare cu documentarea ultimelor aparitii, observarea tendintelor, recenzarea de diverse prostioare monotone si generice mi se pare efectiv o pierdere de timp in momentul asta. Asa ca, in afara de retro-uri si 1-2 titluri pe an, n-as prea avea tragere sa scriu nimic altceva. Oricum, e simpatic ca ti-ai amintit de mine, :oops:, cheers!
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Cristan »

AidanOM wrote:Un topic si un chestionar cu adevarat interesant. Cristan, epic work! Sunt curios sa vad rezultatele.
Daca ii dai un share pe fb, poate o sa vina mai multe raspunsuri :)
vulp wrote:ar trebui sa faceti niste demo parties unde pt pretzul de intrare* mai primesti si o revista. sa vezi apoi caterinca feedback pe forum.

*minim 50 lei, cu open bar
La aniversarea de 10 ani, tin minte ca Level au facut un party in Club Fire, unde au dat reviste gratis (era numarul ala cu Bioshock pe coperta). Parca a fost si gratis intrarea. Posibil si concert Parazitii, sper sa nu confund. L-am cunoscut pe K'shu acolo. :)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by vulp »

foarte tare. insa, pe atunci, parca, n-aveati probleme cu feedbackul (cu toate ca prin 2008 deja cumparam revista din inertie). oricum, ma gandeam la ceva mai putin celebratoriu :roll: poate faceti ceva, gen un centru, hub, whatever. orice. nu mai frecati hartia ca nu suntem in 1991.

scurt pe doi: mi se pare cam aiurea sa citesti despre jocuri si calculatoare cand nu esti la calculator. acuma toata lumea are calculator sau cel putin telefon. eu chiar nu stiu ce naiba ar putea fi in N2 - ca doar nu sunt dispus sa dau atatia bani pe ceva ce nu ma intereseaza.

sa vedem: exclusive content (gen interviuri) sigur n-are. studii stiintifice sigur n-are. reviewuri de studii stiintifice sigur n-are. postere uriase sigur n-are. cd cu continut exclusiv sigur n-are. romania n-are nici industrie de jocuri. nici bani si/sau timp de jocuri. wtf. inteleg romantismul dar totul are o limita. mai ales dupa ce ati tras-o cu cenzurarea mugetarii lui MG. tontilor.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by SenFire »

Am dat feedback la primele numere, mai mult de încurajare. Sunt mulțumit de cum se prezintă revista. Ma bucur de senzația de a o ține în mână și mirosul de print. O citesc din scoarță în scoarță indiferent dacă conținutul e de actualitate sau nu. Nu mai dau feedback pentru că m-aș repeta. Poate când o să ajungă numărul 7 și la mine. Am aproape toată colecția Level, și plănuiesc să nu ratez nici un număr N2.
For me, things go as usual.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by ne0lith »

@juve: Si mie imi place cum scrii, chiar si cand opiniile noastre nu se aliniaza.

Cat despre revista, ma incadrez oarecum in situatia mentionata de TG. Apreciez efortul, dar consider ca ar fi nevoie mai multa varietate pentru a ma determina sa o cumpar continuu si, evident, sa ma implic in ceea ce priveste feedback-ul. Am luat 2 numere de cand cu relansarea si, desi apreciez volumul de munca al lui Aidan, am renuntat rapid cand am vazut cat de multe articole provin de la o singura persoana.

As fi fost mai interesat daca revista ar fi insemnat o oportunitate de a citi redactori cu stiluri diverse in mod regulat, astfel incat sa am optiunea unor preferinte si sa ajung sa anticipez unele articolele pe baza autorilor. Cu N2, in schimb, nu prea ai de ales, cam stii ce vei primi. Indiferent de cine ar fi cel mai prolific redactor, parca as vrea sa vad mai multe opinii, mai des. Daca s-ar echilibra cumva situatia, poate as fi mai interesat.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Fular »

ne0lith wrote:@juve: Si mie imi place cum scrii, chiar si cand opiniile noastre nu se aliniaza.
Eu am luat Year Walk la puțin timp după ce-i citisem recenzia pe N2. No regrets!
A fost, cred, și primul joc cumpărat pe Steam.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by marvas »

o sa sune ciudat, dar dupa atatia ani parca intr-o anumita masura consider ca e si revista mea. Ma deranjeaza cand intarzie nu pentru ca nu o pot citi eu, ci pentru ca lumea nu se poate bucura de ea. Ma simt bine cand o vad pe rafturi in magazine gandindu-ma la copiii care o sa isi traga mamele de maneca sa le cumpere si lor revista aia cu jocuri cu care am crescut si noi.

Asa ca mie nu imi vine sa dau feedback pentru sunt prea subiectiv, simt ca e de-a mea si o sa-mi placa oricum, si cu bune si cu rele. In schimb astept feedback de la altii in speranta ca e pe gustul tuturor.

inb4: marvas puteai sa zici simplu ca nu ai chef sa dai feedback nu sa te caci pe tine cu sentimentalisme de astea
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by .chester »

tbh

Chiar daca va place oricum, dati feedback. Sa stim si noi ca va place. La inceput dadeati feedback din plin, in ultima vreme nu prea.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by marvas »

iti dai seama ca cel putin la numarul asta o sa sara lumea cu feedback ca aia de pe emag cu comentariile lor amuzante la TV cu diagonala de peste 2 metri.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestionar: de ce NU dati feedback pentru revista N2?

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Fular wrote:
ne0lith wrote:@juve: Si mie imi place cum scrii, chiar si cand opiniile noastre nu se aliniaza.
Eu am luat Year Walk la puțin timp după ce-i citisem recenzia pe N2. No regrets!
A fost, cred, și primul joc cumpărat pe Steam.
Eu Cat Lady. Multumesc juve :)
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests