Nintendo Switch

User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by reV »

Magicake wrote: 7 Jan 2023, 19:16 Weird, din germania mi-a venit saptamana asta in mai putin de 4 zile. YMMV I guess then.
momentan am pe backorder seturile de ecusoane Triangle Strategy de pe 1 ian si n-am nici cea mai vaga idee cand vor ajunge. Nu e ca si cum m-as grabi (aveam o gramada de puncte care expirau in urmatoarele 2 luni si in rest am cam luat ce ma interesa sau nu mai sunt in stoc/backorder)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

Dar cum ai ajuns sa ai pe backorder, ai comandat si au ajuns sa fie out of stock intre timp?
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by reV »

Magicake wrote: 8 Jan 2023, 21:49 Dar cum ai ajuns sa ai pe backorder, ai comandat si au ajuns sa fie out of stock intre timp?
Beats me. Apareau disponibile pentru comanda, aveam puncte care expirau, am dat comanda, scria ceva de backorder si ca poate sa dureze pana la o luna. N-am pus alte intrebari. Am si uitat de vreo 4 ori de atunci
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

Aparent Risen 1 a fost portat pe consolele actuale? Lansat de curand. So weird, like why.

Jocul e bun, mi ar fi placut mai mult risen urile daca nu aveau atmosfera aia naspa apasatoare. Hard to describe.

User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Nintendo Switch

Post by Klamath »

Mi-a placut Risen, cred ca mi-l adaug la colectie pe Switch - e 100 de lei la cutie.
E bine ca au adaugat update-ul si la varianta de Steam si acum poti juca omeneste si pe Steam Deck - controller suport.
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

Isi mai ia cineva Metroid Prime remaster? O sa intru in el in seara asta, cica e super reusit. Am sters la fix Skyrim azi dimineata dupa ce am picat in ceva groapa si nu am mai putut iesi :lol: pot pune Metroid fara sa sterg altele.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Nintendo Switch

Post by MC »

Pe mine m-a batut gandul sa pun precomanda pentru varianta fizica. Data de lansare 3 martie. Pana la urma am is sa o las mai moale ca am pus cam multe precomenzi in ultima vreme.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

E umpic naspa ca am toate pokemoanele fizic. As juca in paralel Shield si Pearl dar mi e sila sa tot scot/bag caseta. So cred ca de acum daca nu cumva e editie limitata o sa iau mai mult digital pt switch.

E drept ca poti juca inca de pe caseta cand elimina nintendo serviciile online peste 10 ani dar mnah, in punctul ala tre sa fii umpic exagerat sa nu o modezi si sa te bazezi pe casete.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Nintendo Switch

Post by MC »

Eu pe Switch evit cel mai mult sa iau digital. Mi se pare consola perfecta din prezent pentru colectionat jocuri in format fizic. Jocurile de pe "casetele" de Switch vor merge cu siguranta si peste 15-20 de ani.

De regula joc un singur joc o data, asa ca schimbatul casetelor e cel mai mic incovenient pentru mine.
Last edited by MC on 11 Feb 2023, 22:04, edited 1 time in total.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

Mă gândesc și eu să iau fizic Metroid Prime. Pe unde l-ați văzut?
REMEMBER CITADEL
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Nintendo Switch

Post by MC »

Mahdi wrote: 11 Feb 2023, 22:04 Mă gândesc și eu să iau fizic Metroid Prime. Pe unde l-ați văzut?
https://www.jocurinoi.ro/metroid-prime- ... ndo-switch

Am tot cumparat de la ei in ultimul an. N-am avut probleme. Inclusiv Hogwarts Legacy am avut precomanda la ei si pe data de 10 am avut jocul la usa
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

si eu il vreau in format fizic. Inca n-am facut precomanda vreodata si nici nu vreau sa incep de pe-acuma.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

MC wrote: 11 Feb 2023, 22:02 Eu pe Switch evit cel mai mult sa iau digital. Mi se pare consola perfecta din prezent pentru colectionat jocuri in format fizic. Jocurile de pe "casetele" de Switch vor merge cu siguranta si peste 15-20 de ani.
Ia la macar un an-doi dupa release atunci sa nu iei prima revizie de cart. Si fara magarii de genul pe care le-a facut nintendo cu pokemon bd & sp, sa iei prima revizie de cart inseamna sa iei prima versiune de joc, fara patch-uri, pe care nu le vei putea redownloada peste 15 ani.

Imagineaza-ti sa fi luat GTA remakes fizic la lansare, cine ar vrea sa joace asa ceva peste 15 ani? Variantele patchuite, poate. Nu stiu inca daca au (re)lansat carts ca sa fie variantele patchuite pe ele.

Varianta mea fizica de pokemon violet va servi peste 15 ani doar ca sa se poata vedea cat de cyberpunk 2077 a fost la lansare :lol:
Last edited by Magicake on 11 Feb 2023, 22:18, edited 1 time in total.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Nintendo Switch

Post by MC »

I'm helpless. Am pus precomanda si la asta.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

Mi-as dori sa existe ceva standardizat la delivery-ul de software pe platforme gen console, ca atunci cand sunt oficial obsolete sa continue sa functioneze download-ul de patch-uri/jocuri, de pe ceva servere cum e de ex internet archive. Dream on, I guess...
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

E fain de tot jocul, are vibe ul de fps scifi din perioada doom 3 dar la rezolutie mare si framerate super clean.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Nintendo Switch

Post by cg1700 »

marvas wrote: 11 Feb 2023, 22:10 Inca n-am facut precomanda vreodata si nici nu vreau sa incep de pe-acuma.
Jocul e deja lansat asa ca stim ca e deja bun.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

Magicake wrote: 11 Feb 2023, 23:00 are vibe ul de fps scifi din perioada doom 3
Doar la inceput, apoi devine its own thing. Cool.

Zice bine cg, jocul s a lansat, nu mai e preorder.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

Eeeeh, credeam ca e mai mult fps decat metroidvania, dar pare sa fie metroidvania in first person. Well, il mai incerc dupa ce ma plicty de pokemon.

Ar trebui sa reiau doom 64, l-am pus si pe ala pe switch si am uitat de el. E altfel decat cel de pe PC, si la misiuni si la grafica si la soundtrack.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

Stiti ce joc are versiunea superioara pe Switch? Diablo 3. Pe toate celelalte platforme e online-only, pe switch merge si offline. Deci e singura versiune arhivabila.
Post Reply

Return to “Nintendo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests