Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

m-am apucat de Beautiful Desolation, am jucat vreo 2 ore. Imi da un vibe ciudat de Tides of Numenera din cauza modului in care arata, desi nu are nici o legatura. Lumea e cam goala, dar pana acum m-a prins.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by ola small dickie »

ahhh imi aduc aminte cu placere de acest joc. l-am terminat. foarte frumi

un joc destul de original cu o atmosfera aparte dar m-a prins bine
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Zilele astea am mai jucat Prodeus. Nu am cuvinte sa spun cat de bun e jocul asta. Peste Doom 2016, peste Quake..peste orice. Sooo underrated. Nu inteleg de ce nu se vorbeste mai mult despre el. Un adevarat clasic al shooterelor de acest gen.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

N-am ajuns inca la el, e pe lista.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Back to AC Odyssey. Love it, cred ca o sa inlocuiasca Origins in Top 3 AC pentru mine. Are tot ce avea Origins, dar mult mai mult pe langa.
User avatar
sleepknot
Headcrab
Posts: 99
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sleepknot »

M-am intors la Elden Ring, il lasasem anu' trecut chiar inainte de Royal Academy. Dupa ce am farmat ceva levele si am pus mana pe o arma mai serioasa, jocul s-a deschis complet. Am adunat 60 de ore in ianuarie si am dezvoltat chiar si un episod nou de discopatie lombara ca urmare a lor.

Dupa ani de neimpacat cu Dark Souls, cred intr-un final ca am trecut de pragul critic. Pentru un nou "convertit", Elden Ring (ca prim joc From Soft jucat serios) este magic; Dar inteleg totusi de ce pentru un veteran Elden Ring poate dezamagi in timp; pana si mie imi pare uneori un "best of" compilation.
marvas wrote: 2 Jan 2023, 00:13
Ai jucat Planescape:Torment? Cum ti se pare ToN in comparatie?
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

haha, ma bucur ca intrebi ca fix asta m-a determinat sa deschid un topic controversat: viewtopic.php?t=2438
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Ce angry eram acolo.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Kingdoms of Amalur e un joc foarte bun. Nu stiu de ce nu l am jucat pana acum, il aveam din 2012. M am obisnuit cat de cat si cu fov ul oribil.
User avatar
Dr. User
Zergling
Posts: 135
Joined: 25 Apr 2014, 13:27
Location: Târgu-Jiu

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Dr. User »

Remaster-ul are slider pentru FOV, iar dacă joci varianta vanilla există un tool pentru modificarea FOV-ului.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

M am gandit la el pt fov fix si post game dlc dar nu am considerat ca merita sa mai dau 40 eur pe remaster daca am deja originalul . De hackul pt el m am speriat cand am vazut ca are lumea crashuri :lol: prefer sa fie fov mic decat sa ma gandesc ca poate sa crash la intamplare.

Speaking of, stiti ce joc old remasterizat are acum crashuri si game breaking bugs pe pc? Bard's Tale. Si la prima vedere s a scos pe steam si posibilitatea sa downloadezi originalul. O sa mai sap ca sa confirm. L as fi instalat si pe el pentru dupa Amalur.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Tin minte minte ca i-a placut si lui Marius Ghinea in review-ul de pe leftclick. De atunci mi-am propus sa trec si eu prin el.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

Dupa niste luni bune de salivat, am luat Harvestella pe Switch. Un joc dragut, stricat un pic de hardware, dar pe mine nu ma deranjeaza atat de mult (imi zic ca ii da o estetica mai retro si gata). Controlul e un pic mai clunky in unele aspecte, dar pote aici e si antrenamentul meu de PC gamer cu tastatura si mouse de cand ma stiu. Soundtrack-ul e excelent si Squeenix au scos inca un titlu care, zic eu, merita incercat. Nu e un AAA, dar se apropie. Momentan il joc handheld, dar nu cred ca voi cedea mare diferenta pe un TV. Poate imi fac curaj si conectez dock-ul in zilele ce urmeaza
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Magicake wrote: 28 Feb 2023, 20:02 Kingdoms of Amalur e un joc foarte bun.
M-am plicty de el, e foarte same-y dupa cateva ore, dungeon-urile sunt plictisitoare, omor tot din cateva lovituri si povestea nici ea nu e prea interesanta. Uneori cred ca se presupune ca e satira la default fantasy settings, dar nu-s 100% sure.

Anyway. Septerra Core, FF XII (nu mi-am dat seama cand l-am incercat prima oara acum vreo 10 ani, dar inca din intro are feeling serios de Star Wars), si continui Greedfall. Ce mult content e in greedfall, geez. Si nu e filler, e actual story.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

M-am apucat de Signalis ca tot l-am gasit in varianta fizica pentru Switch. M-a prins inca de la inceput si m-a facut curios sa aflu ce se intampla mai departe. In plus are o atmosfera misto si se pliaza foarte bine a fi jucat pe Switch atat in modul dock cat si handheld.

In rest, mai joc Atomic Heart care treptat incepe sa ma plictiseasca desi eram etuziasmat la inceput de el. In afara de inamici si unele locatii, restul sunt cam meh. Pana acum un joc de nota 7 as spune.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

E fain RE 4 Remake, dar deja stie toata lumea asta :lol: Sunt intrat in el de vreo 6 ore si abia acum am folosit primul item care-ti creste max hp, motivul: nu am vrut sa-l folosesc fara sa ma aflu in situatia in care am low HP pentru ca altfel as fi irosit efectul secundar de healing (pe langa max hp increase) si ar fi fost risipa. Si am tot uitat de el si m-am healuit cu alte chestii :lol: Survival horror legit.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

RE 4 Remake e urmatorul joc de care ma apuc cand imi gasesc putin timp
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

M-a prins Deus Ex, de data asta am progresat mai mult de prima misiune. Cred ca versiunea de PS2 ai putea zice ca a imbatranit mai bine decat cea de PC in principal la capitolul controls, nu se simte prea diferit de un FPS modern. Pacat de zonele impartite in bucati cu loading ca sa intre in memoria consolei. In concediu o sa am doar laptop si deck, putine sanse sa nu-l termin.

A trebuit sa-l restartez o data pentru ca am facut greseala sa merg in Hell's Kitchen inainte sa rezolv treaba la Castle Clinton si nu cred ca te poti intoarce, eu cel putin nu am gasit un mod.

Imi place cum reactioneaza toate npc-urile la cele mai mici chestii pe care le faci :lol: Gen intri in buda gresita, ti-o auzi de la sef, macelaresti toata harta in misiune, nu mai vrea nenea sa-ti dea munitie extra etc. etc. You know, innocent stuff.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

phpBB [video]


L-am batut si eu pe soparloiul asta aseara... tot rogue dar cu dead dragon sphere si nu am facut nimic rogue-ish gen close combat cum e in video, am castat doua horrid wilting, un prismatic spray si am tot incercat pana nu s-a mai speriat daelan de dragon si a putut sa intre si sa faca damage :lol:
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Am intrat in Jedi Survivor si am fost intampinat cu mesajul asta :lol:

Image
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests