Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Doar backtrackingul ce o sa l faci pentru un anume nivel o sa fie mai lung decat Medical :lol: E un joc de vreo 30 ore asa la un ritm de "vreau sa fac cat mai mult dar nu ma stresez". Daca vrei completionist o sa ia ceva mai mult.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Parca citisem ca e de 13-15 ore jocul. Nu vad cum, poate doar daca-l joci in graba sau stii deja jocul. Daca vrei sa te bucuri de el si sa apreciezi detaliile, cam 30 de ore cel putin.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Am început aseară Zelda: Tears of the Kingdom, primul joc high profile de anul ăsta.

Îmi place, mi se pare ceva mai interesant decât Breath of the Wild; are cel puțin un început mai bun. Dacă o să îl duc la bun sfârșit, o să îi mai dau o șansă și lui BotW.
REMEMBER CITADEL
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

De cateva zile mi-am luat VR si am incercat printre altele MS Flight Sim (cu adevarat impresionant), Half Life Alyx, Alien Isolation, Star Wars Squadrons. E fainut sa joci in mediul VR, dar nu mai mult de unu/doua ore, devine obositor rapid. Daca mai aveti sugestii pentru ceva ce merita adaugat, go ahead.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Pentru simulatoare in special mi-as lua si eu un VR headset. De curioziatate ce model ti-ai luat?
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

Meta Quest 2 cu Link cable pt conectare la PC of course.
Affordable and does the job. Adica pentru entry level sau daca nu planuiesti sa joci prea mult in VR, e ok, claritatea vizuala e bunicica. Daca esti mai serios pe VR recomand ceva mai scump, Valve Index sau mai ales HP Reverb G2 am auzit ca sunt high end. Sau mai astepti pana apare la toamna Meta Quest 3.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Super! Sa te bucuri de el!
Mersi de info.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

Hitman 2: Silent Assassin. M-a chinuit deja de la primele doua misiuni, cred ca il joc gresit sau ceva.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Sunt grele vechile hitman din ce tin minte.
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Klamath »

De ceva vreme ma joc primul Tomb Raider - varianta clasica, nu Anniversary. Il joc pe Xbox clasic (pe CRT TV - evident), folosindu-ma de portare OpenLara - 60 FPS si cea mai buna grafica posibila pe o consola clasica. Sunt uluit de cat de bun a putut fi acest joc pentru anul in care a aparut si de cat de mult ma bucur de el dupa atatia ani. Atat de mult, incat, in paralel, joc pe PC (pe monitor CRT :-) add-onul aparut pentru acesta - Unfinished Business folosind o alta portare a engine-ului - Tomb1Main.
Este o adevarata placere sa ma intorc la acest joc dupa atatia ani.
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DreadWing »

Cred că o să-ți placă și review-ul lui Josh Strife:
Spoiler:
phpBB [video]
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mărar »

Nimeni n-a postat despre Suzerain

Nici nu mai stiu de unde il am, vreun bundle? a primit recent un overhaul si am inceput sa-l joc. Am tendinta de a abandona jocuri, da am vrut sa-i dau un shoutout before that happens.

Momentan m-a prins; mult lore de citit, multe codex entries, pare interesant, sa vad daca o sa aibe sens consecintele deciziilor mele catastrofale.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Dorințălistat, mersi.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Am luat Rune Factory de curiozitate mai mult dar e foarte foarte bun :lol: am jucat azi 6 ore in continuu.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Fire Emblem Fates (Birthright) pe DS, e primul pt mine. Nu e rau deloc.
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Klamath »

Fac o cura de Remedy, asteptand Alan Wake 2.. Ma joc Alan Wake Remastered pe PS5 si Control pe PC. Jocurilor lor au ceva aparte si imi place cum le conecteaza intre ele prin diferite elemente/personaje comune.
La Control am gasit un mod care adauga HDR si imbunatateste Ray-Tracing-ul care este absolut demential. E neoficial, dar este facut de un angajat Remedy - top quality!
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Klamath »

DreadWing wrote: 17 Aug 2023, 08:47 Cred că o să-ți placă și review-ul lui Josh Strife:
Spoiler:
phpBB [video]
Il vazusem, thanks!
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Klamath »

Mărar wrote: 6 Sep 2023, 10:39 Nimeni n-a postat despre Suzerain

Nici nu mai stiu de unde il am, vreun bundle? a primit recent un overhaul si am inceput sa-l joc. Am tendinta de a abandona jocuri, da am vrut sa-i dau un shoutout before that happens.

Momentan m-a prins; mult lore de citit, multe codex entries, pare interesant, sa vad daca o sa aibe sens consecintele deciziilor mele catastrofale.
Si mie mi-a placut, desi nu l-am dus la capat. Daca iti place jocul asta si poti sa inghiti grafica de anii 90, Crisis in Kremlin e superb.
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Si eu am reluat jocurile Remedy. Mai am putin din Max Payne 1, apoi restul. Cine stie, poate reusesc pana la primavara :lol:
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

Mixed bag alert:
PC: 7 days 2 Die (multiplayer la munci) si Honkai Star Rail (mai rar, da' e acolo)
iOS: Honkai Star Rail (cross-platform, ce sa faci)
Xbox: Forza Horizon 5 si Yakuza Like a Dragon
Switch: Harvestella si Persona 5 Royal
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 24 guests