Metal/Rock

Ce muzica mai ascultați, ce filme ați mai văzut și ce cărți ați mai citit.
User avatar
Angrakkal
Headcrab
Posts: 59
Joined: 11 Mar 2014, 20:25

Metal/Rock

Post by Angrakkal »

Avem vreun metalhead pe-aici? Daca da, sa se anunte si sa puna o melodie (sau mai multe) din cele preferate.
phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]


Se accepta si rockeri :D
phpBB [media]

phpBB [media]
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Metal/Rock

Post by sekaba »

Nu prea suntem noi cu rocu p-aici.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Metal/Rock

Post by ne0lith »

Eu sunt un rocker inrait

phpBB [media]


phpBB [media]
"da" - chestrony, 2016
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Metal/Rock

Post by ola small dickie »

mie imi place maroon 5
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Metal/Rock

Post by Waaagh! »

Metalul e o chestiune tranzitorie. Dupa ce o sa cresti si o sa privesti inapoi, o sa ti se curbeze peenul si o sa ti se vire singur in fund odata ce vei constientiza cu ce porcarii ti-ai stricat urechile.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Angrakkal
Headcrab
Posts: 59
Joined: 11 Mar 2014, 20:25

Re: Metal/Rock

Post by Angrakkal »

Waaagh! » 23 Mar 2014, 11:09 wrote:Metalul e o chestiune tranzitorie. Dupa ce o sa cresti si o sa privesti inapoi, o sa ti se curbeze peenul si o sa ti se vire singur in fund odata ce vei constientiza cu ce porcarii ti-ai stricat urechile.
Si presupun ca dubstep-ul e ok?
Sa stii ca nu e mereu ,,doar o faza,, cum zice lumea.
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Metal/Rock

Post by SenFire »

phpBB [video]
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Metal/Rock

Post by ne0lith »

@Waaagh!: Heh, exista destule persoane care au depasit cu mult varsta adolescentei si inca asculta metal. Gusturile lor muzicale nu ma deranjeaza cat timp nu ii afecteaza ca persoane, dar cand vad oameni trecuti de prima tinerete avand manifestari adolescentine (folosirea expresiilor de genul "rock on, man" urmate de semne din maini si dat din plete, purtarea unor tricouri si accesorii tipice liceenilor "rebeli", sustinerea eternului razboi impotriva celor care nu au aceleasi gusturi muzicale, mandria de a fi diferiti fata de majoritate si multe altele)...ma pufneste mereu rasul. Wtf, man, inteleg sa iti placa un anumit gen muzical, dar cand ajungi sa imiti stilul vestimentar si comportamentul idolilor tai si al fanilor acestora, parca e aiurea sa mai mentionezi individualismul. Ma rog, aceeasi parere o am si cand vine vorba de "rapperi" cu pantalonii in vine, tricouri largi, 10 lanturi la gat si atitudine de baietas de cartier. Mi se pare aiurea ca gusturile muzicale sa iti influenteze in asemenea masura felul in care te manifesti.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Metal/Rock

Post by Waaagh! »

Angrakkal » Sun Mar 23, 2014 11:53 am wrote: Si presupun ca dubstep-ul e ok?
Sa stii ca nu e mereu ,,doar o faza,, cum zice lumea.
Chillax, e doar o faza. Va trece. Si ca tot ai adus vorba de WUBWUBWUBWUB, poti sa-ti recomand niste WUBWUBWUBWUB care face pisu din varful pinului pe leagan de jeg, rapunatorul si alte asemenea prostii.

@Ne0lith: exact asa vad si eu lucrurile. O avea legatura cu dorinta inerenta omului de a apartine unei comunitati. Apropo de nevoia de a te manifesta si prezenta ca ceva ce de fapt nu esti: am citit la un moment dat memoriile unui puscarias, spunea ca toata parnaia era plina numai de muschiulosi tatuati pe chelie, dar in afara de cativa adevarati care faceau moonwalk pe toata legea federala si erau atat de smecheri ca voiau si gardienele sa se combine cu ei, toti restul erau niste fatalai si jumatate care adoptasera moda numai ca sa se integreze in peisaj. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Metal/Rock

Post by DANiel »

phpBB [video]
User avatar
eugen.sechel
Space Invader
Posts: 4
Joined: 1 Apr 2014, 11:17

Re: Metal/Rock

Post by eugen.sechel »

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Metal/Rock

Post by joonior_bmf »

Spoiler for Grand Ole Party:
phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]
Am avut earworms cu Kristin Gundred timp de vreo doua luni dupa revelion. I ain't even mad though. Pacat ca au durat putin (3 ani, timp in care au scos doua albume).
User avatar
Robert
Space Invader
Posts: 18
Joined: 27 Apr 2014, 10:24
Location: Ploieşti
Contact:

Re: Metal/Rock

Post by Robert »

phpBB [video]


Metalhead înrăit aici, ascult cam orice se duce spre nişa black/death, dar şi power, simfonic câteodată, grindcore, deathcore, goregrind, etc. Mereu m-au deranjat ăia care ascultă toată viaţa lor numa' muzică de păcănele, dubstep şi ce se mai produce cu un Mac şi FLStudio, şi apoi vin şi încep să cârâie că metalul e tranzitoriu. Tranziţie spre ce ? Spre populară ? Fuck no. Ascult metal de la 10 ani. Am cunoştinţe de 40 de ani care ascultă metal extrem şi îl iubesc la fel ca-n ziua când l-au descoperit, ba chiar au fost şi la Wacken (ceea ce pentru un metalhead convins este Mecca).

Also, vine cineva la Rockstadt anu' ăsta ?

Code: Select all

99 little bugs in the code
99 little bugs in the code
Take one down, patch it around
117 little bugs in the code
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Metal/Rock

Post by Mafio »

Salut, mie nu-mi place metal-ul și niciun subgen al acestui gen, dar îmi place să ascult emotional black metal despre depresie, fericire, viață și relații, pe care colegii mei de pe site l-au denumit Marco Black Metal, după propriu-mi nume, pentru că e singurul tip de black metal pe care-l pot asculta fără să mă ascund sub pat. Sper că intervenția mea în discuția voastră despre vikingi și alte chestii bărbătești nu a fost grosolană și vă urez o zi bună. Rock on!!!!!!!!!!! \m/\m/

User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Metal/Rock

Post by Stokkolm »

De unde stii ca muzica asta este despre depresie, fericire, viata, relatii, ai citit versurile de pe vreun site?
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Metal/Rock

Post by Mafio »

Mi-a zis .chester la o bere.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Metal/Rock

Post by Mărar »

El de unde stia?
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Metal/Rock

Post by Waaagh! »

Nişa black/death :lol:

Robert, vorbesti cumva de industria aia de milioane de dolari in care armate de nontalente se intrec in producerea de abjectie sonora la standardele impuse de distribuitori ca sa maximizeze vanzarile catre tanara generatie de adevarati carora li se sparg hemoroizii in fata calculatoarelor? :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Robert
Space Invader
Posts: 18
Joined: 27 Apr 2014, 10:24
Location: Ploieşti
Contact:

Re: Metal/Rock

Post by Robert »

Fix la ei mă refer. Da.

Also, ca să nu fac offtopic.
phpBB [video]

Code: Select all

99 little bugs in the code
99 little bugs in the code
Take one down, patch it around
117 little bugs in the code
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Metal/Rock

Post by Waaagh! »

Si eu care credeam ca discut cu un metalist adevarat.
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Cărți/Muzică/Filme”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests