Noul nume al forumului

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Noul nume al forumului

Post by Magicake »

Welp, daca se face poll, eu propun in ordine: primulnivel.ro, onemoreturn.ro.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Noul nume al forumului

Post by DANiel »

Si acum sulita-n coasta: poate mai atragem oameni noi cu o rebrenduire si nume nou, dar cine mai sta pe forumuri in ziua de azi?
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Noul nume al forumului

Post by Magicake »

Lumea de pe forumuri? Poti sa intri si tu pe forumuri si sa vezi ce lume sta pe forumuri, nu tre sa ne intrebi pe noi :-P
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Noul nume al forumului

Post by DANiel »

Nu ma intelegi, lumea nu mai intra pe forumuri ca acum multa vreme, out of nicăieri. Sunt oameni care deja stau pe forumuri. Nu spun că treebuie să închidem porțile forumului, doar că nu o să ajute la nimic dacă punem un nume nou ca să atragă oameni. Pentru că nu are ce alți oameni să atragă.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Noul nume al forumului

Post by Magicake »

Vezi ce i-am raspuns lui ola mai sus in legatura cu numele.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Noul nume al forumului

Post by Mahdi »

S-a mai spus mai sus că nu se așteaptă nimeni să vină lume buluc pe forum o dată cu un nou nume.

Doar că din moment ce trebuie să ne alegem nume nou, se caută propuneri interesante și se cere feedback de la useri. Altfel plm, îi putem zice diablolevelfans.ro și gata. Viabilitatea forumului ca mijloc de comunicare în 2017 e o altă poveste și nu-și are rostul aici.
REMEMBER CITADEL
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Noul nume al forumului

Post by DarthZombie »

Faptul ca forumurile nu mai sunt asa de populare ca acum 15 ani nu e un argument pentru discutia in ce priveste numele, sa fiu sincer. Nu or mai avea ele acelasi appeal, dar in mod cert ofera chestii pe care alte platforme nu le pot oferi. Mi-e infinit mai usor sa caut ceva postat pe un forum unde tot continutul este pastrat cronologic si organizat decat pe alde facebook unde este un haos absolut, 4chan unde trebuie sa umbli prin arhive si sa speri ca nu dispar de pe net precum s-a mai intamplat de cel putin 2 ori in ultimii 3 ani sau reddit unde lol persistenta si organizare [dispunerea postarilor in comment chain-uri mi s-a parut, mi se pare si o sa mi se para mereu cancer absolut]. Deci nu-i ca si cum forumurile sunt niste antichitati expirate, inca au valoarea lor. Si dupa cum s-a mentionat mai sus, inca mai pot veni useri noi precum e cazul TaikoKaira care pare-mi-se ca e mult mai tanara decat majoritatea userilor care au ramas de la vechiul forum.

LE: eu eram serios in postarea stearsa
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Noul nume al forumului

Post by Magicake »

Basic idea e ca rezolvarea problemei userilor noi necesita mai multi pasi si un nume care sa sugereze o comunitate in care se poate integra cineva nou e doar unul din pasi. Sure nu e cel mai dificil pas dar daca am ajuns in punctul in care e necesar sa ne punem nume nou, might as well do it now.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Noul nume al forumului

Post by DarthZombie »

Ma gandeam la levelup.ro pentru a impaca si capra si varza, insa vad ca ceva similar deja exista, dar nu identic. Si da, si eu cred ca faptul ca ne tragem din level nu inseamna ca nu putem incerca sa parem primitori/starnim curiozitatea noi-venitilor. Mai ales ca din fericire a murit trendul de vanare a noi-venitilor pana cand ori aia se satura si pleaca ori raman si tin capul plecat la aia cu post count format din 4 cifre.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Noul nume al forumului

Post by Jaunty »

Trebuie ales și numele, nu doar domeniul. Imaginați-vă cum ar arăta logo-ul și, eventual, tagline-ul.

Pentru candaparerevista.ro ce vă imaginați? Ceva de gen
Când apare revista?
- comunitatea revistei LEVEL -
ar fi amuzant, dar straniu.

De fapt, indiferent de nume, cum facem cu tagline-ul / descrierea?
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Noul nume al forumului

Post by Magicake »

Ar fi amuzant pentru noi, pentru altii n-ar avea sens.

Primul Nivel
- Forum de gaming, politica and everything in-between-


Tagline-ul se poate modifica mai tarziu, numele si implicit domeniul sunt mai importante.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Noul nume al forumului

Post by Cristan »

BOSSLEVEL.ro 8-)

Si alta alegere la care m-am gandit acum - si am verificat, e liber domeniul: levelcommunity.ro . Descrie exact cine suntem si, pentru cineva care n-a auzit de revista, poate sa fie doar un nume oarecare, inspirat din gaming, dat unei comunitati.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Noul nume al forumului

Post by McWilliams »

Like I said, some of us like inbreeding.

Din două una, daţi-mi voie: ori să se redenumească, primesc! Dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se redenumească, primesc! dar atunci să se delimitam clar de revista pe ici pe colo, şi anume în punctele... esenţiale... Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Noul nume al forumului

Post by Mahdi »

Lipsește propunerea literar-ludică:

toatejocurilejocul.ro

I know you want it, juve.
REMEMBER CITADEL
User avatar
mahri726
Headcrab
Posts: 92
Joined: 18 Apr 2014, 17:12
Contact:

Re: Noul nume al forumului

Post by mahri726 »

Eu propun numele Next LEVEL sau NXT LEVEL. Next LEVEL ar arata bine si pe coperta unei reviste.

O alta idee ar fi... Shader. Exista Level, Exista Polygon (ca site de gaming), insa Shader nu cred ca a fost luat de nimeni.

Inca o idee ar fi un nume fantasy, care sa te puna pe ganduri. Am gasit un fisier PDF, cu conventii de nume din universul Lord of the Rings

https://www.google.ro/url?sa=t&source=w ... aCUpV2yyRq

Alta idee...Open LEVEL - pentru a sugera deschiderea comunitatii, sau LEVELguild.ro
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Noul nume al forumului

Post by Jaunty »

LibreLevel :p

levelcommunity.ro îmi place
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Noul nume al forumului

Post by TG »

Same, e noua mea primă alegere. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Noul nume al forumului

Post by Magicake »

Keep in mind ca LEVEL inca exista in afara romaniei. Just in case.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Noul nume al forumului

Post by DarthZombie »

Cred ca levelcommunity e ceva suficient de separat incat sa nu creeze probleme legate de marca inregistrata. Si eu zic ca e ok numele, insa e mai asa-si-asa in privinta claritatii obiectului activitatii noastre, in special pentru cei ce n-au habar de existenta fostei reviste.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Noul nume al forumului

Post by Magicake »

Tbh not a huge fan nici al ideii sa avem nume in engleza. Nu suntem o comunitate care vorbeste engleza.
Locked

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests