Secret Santa 2017

Jocuri născocite (împrumutate) de userii forumului la care participa toți userii forumului în scopul măririi postcountului (1) măririi epeen-ului (2) și lulz (3).

Moderator: RaptoR

User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Secret Santa

Post by marvas »

multumesc Mos Craciun!
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Secret Santa

Post by Magicake »

McWilliams wrote: Daca v-a picat Patrunjelu', am eu vreo 2-3 idei
I'm not in this, dar m-ai facut curios :lol: Do tell.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Secret Santa

Post by Cristan »

Cristan wrote: - folositi o cheie ramasa de pe la bundles; daca nu aveti, puteti sa va alegeti ceva de la mine (aici si aici; o sa revin diseara cu listele actualizate)
Am actualizat listele, daca ii foloseste cuiva: aici si aici
marvas wrote:multumesc Mos Craciun!
Si eu, si eu.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Secret Santa

Post by McWilliams »

Pătrunjelu' wrote:
McWilliams wrote: Daca v-a picat Patrunjelu', am eu vreo 2-3 idei
I'm not in this, dar m-ai facut curios :lol: Do tell.
Spoiler for Jim Sterling recommends:
I Can't Believe It's Not Gambling
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Secret Santa

Post by joonior_bmf »

Am primit cadoul. Thank you, Santa!
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Secret Santa

Post by Mahdi »

Dragă jurnalule, Moș Crăciun n-a fost lache astăzi.
REMEMBER CITADEL
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Secret Santa

Post by McWilliams »

Multumesc, Mosule!

Ce bine ca nu mi-a "picat" Getting Over It with Bennett Foddy. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Secret Santa

Post by TG »

Thank you Santa. :D
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Secret Santa

Post by ne0lith »

Mersi, Mosule!
"da" - chestrony, 2016
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Secret Santa

Post by sebas »

Multumesc Mosule! :D
dump CHA
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Secret Santa

Post by ola small dickie »

uuuuu . exact ce imi doream! Multumesc Mos Craciun!

nu avem voie sa zicem pe topic ce am primit? ca vad ca n-a zis nimeni
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Secret Santa

Post by sebas »

Da, chiar, pe ce topic ne spunem parerile despre cadou? :D
dump CHA
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Secret Santa

Post by Mahdi »

La Ce jucați în momentul de față, sau chiar Ultimul joc terminat?
REMEMBER CITADEL
adriano13

Re: Secret Santa

Post by adriano13 »

Hai ca m-ati facut curios !
Si mai curios sunt de ce o sa imi aduca mie (de nu o fi uitat :P ).
Last edited by adriano13 on 24 Dec 2017, 12:27, edited 1 time in total.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Secret Santa

Post by Cristan »

Aici, sau facem un topic separat, Unwrapping Secret Santa gifts. Primul care vrea sa posteze are de ales.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Secret Santa

Post by marvas »

putem folosi topicul asta sa continuam discutiile. O sa ii adaug un an in coada.

Am primit Heroes 3 Complete din wishlist-ul de pe gog.com. A classic among classics!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Secret Santa 2017

Post by ola small dickie »

Am primit pe GOG - Waxworks! Exact ce imi doream! Miracolele exista de sarbatori!

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Secret Santa 2017

Post by sebas »

Hai ca incep eu atunci. :D

Am primit Nongunz
Din start mi-a placut pixel artul si coloana sonora, foarte faine.
Dupa 45 de minute de butonat pot spune ca n-am inteles nimic din joc, adica la inceput iti da un tutorial beton de genul Press LClick to shoot! iar apoi te arunca direct in gameplay. In mod normal n-ar fi problema dar dupa ce am citit ceva guide si am mai bagat o juma de ora, am inteles ca jocul se prezinta in felul urmator:

- Roguelite sidescroller hack'n'shash farmville care se vrea Dark Souls pe ritm de Nietzsche
- In timp ce te perinzi prin nivele gasesti cratesturi care te suprasolicita deschizandu-le, cratesuri din care obtii niste carti de joc care au zero text si doar ceva iconite mai mult sau mai putin inteligibile, carti pe care mai apoi le poti salva in HQ daca iesi ca hotul pe geamurile prezente prin nivele. Adica dupa o ora de joc eu am vreo 20 carti salvate in HQ care habar n-am ce fac exact, dar sigur e de bine boss. Cred ca ideea e sa aduni un munte de carti ca jupanu, carti care sa-ti dea passive bonuses inspre ciumegeala si ciumageala
- nivelele sunt populate de bullet spongy enemies ceea ce mi se pare foarte cringy intr-un roguelite, dar avand in vedere ca tre sa aduni chestii pentru bonusuri zic ca are sens
- nu poti sa-ti regenerezi HP, deci ideea nu este cat de departe poti merge prin skillz ci cat poti farma pana ai 1% hp ca sa iesi pe geam si sa salvezi agoniseala.
- scorul tine loc de $$ si se regenereaza automat prin niste followers pe care ii eliberezi si apoi baga munca de chinezi pentru tine, deci afk farmville farming pentru un AK47 upgrade e super idee
- chipurile opacitatea tine loc de filozofie a vietii, asta chiar nu am remarcat-o dar poate ca vine mai incolo

Meh. Not my cup of tea. Jocul are potential, dar faptul ca trebui sa petreci o ora doar pentru a intelege niste mecanici de baza care la urma urmezi sunt simple, deloc speciale si doar obtuze de amorul artei, il trage extrem de mult in jos.
dump CHA
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Secret Santa 2017

Post by McWilliams »

I got Rise of the Tomb Raider. Ieri. Si Steam imi spune ca am pierdut 13 ore prin el.

Because I am a "completionist", iar jocul sufera de boala Metroidvania - mai multe harti mici, de tip sandbox, legate ("gated") intre ele prin puncte de acces prestabilite; o harta nu poate fi terminata ("100%-ed") din prima vizita, ci se bazeaza pe reveniri succesive, pe masura ce se obtin skill-uri/item-e noi, pentru a debloca diverse obstructii ce maresc harta. Este mai mult survival aici decat la primul joc din reboot, Tomb Raider (2013), insa tot o combinatie de platforming, exploration si action gasesti. Specificul acestei serii noi ar fi: spouse abuse simulator (new and improved ways to thrash Lara around, be they environment, animal or man-made), language learning simulator (am citit doua biletele, iar acum stiu greaca/rusa/mongola de nivelu' 2 - pun intended), hunting simulator (orice misca poate, si trebuie, omorat; apreciez ca poti lua pasari din zbor, cu arcul).

Eu ma simt foarte bine in joc. O sa incerc sa-l termin 100%. As fi preferat sa fie un IP nou - pentru ca ce retin eu din seria initiala Tomb Raider nu prea se pupa cu ce gasesc aici, acum - dar nu sunt atasat emotional in asemenea hal de jocurile vechi incat sa imi stea in gat jocul pentru ca ar fi un afront pentru "predecesorii" sai. Still, I can't shake the feeling that it's not tomb raiding more than it is tomb ravaging - cause you're responsible for most of the destruction done to a place that, otherwise, was holding out okay for the last thousand years. De fapt, s-ar putea emite o teorie ca familia Croft este responsabila pentru dublarea numarului de ruine din lume.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
adriano13

Re: Secret Santa 2017

Post by adriano13 »

McWilliams wrote:I got Rise of the Tomb Raider. Ieri. Si Steam imi spune ca am pierdut 13 ore prin el.

Because I am a "completionist", iar jocul sufera de boala Metroidvania - mai multe harti mici, de tip sandbox, legate ("gated") intre ele prin puncte de acces prestabilite; o harta nu poate fi terminata ("100%-ed") din prima vizita, ci se bazeaza pe reveniri succesive, pe masura ce se obtin skill-uri/item-e noi, pentru a debloca diverse obstructii ce maresc harta. Este mai mult survival aici decat la primul joc din reboot, Tomb Raider (2013), insa tot o combinatie de platforming, exploration si action gasesti. Specificul acestei serii noi ar fi: spouse abuse simulator (new and improved ways to thrash Lara around, be they environment, animal or man-made), language learning simulator (am citit doua biletele, iar acum stiu greaca/rusa/mongola de nivelu' 2 - pun intended), hunting simulator (orice misca poate, si trebuie, omorat; apreciez ca poti lua pasari din zbor, cu arcul).

Eu ma simt foarte bine in joc. O sa incerc sa-l termin 100%. As fi preferat sa fie un IP nou - pentru ca ce retin eu din seria initiala Tomb Raider nu prea se pupa cu ce gasesc aici, acum - dar nu sunt atasat emotional in asemenea hal de jocurile vechi incat sa imi stea in gat jocul pentru ca ar fi un afront pentru "predecesorii" sai. Still, I can't shake the feeling that it's not tomb raiding more than it is tomb ravaging - cause you're responsible for most of the destruction done to a place that, otherwise, was holding out okay for the last thousand years. De fapt, s-ar putea emite o teorie ca familia Croft este responsabila pentru dublarea numarului de ruine din lume.
Is curios unde l-o gasit "mosu" la 3 euro, ca si eu l-as vrea :D .
Post Reply

Return to “Forum Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests