S4F10 - Waar

Moderator: RaptoR

Post Reply
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

S4F10 - Waar

Post by sebas »

Scuze pentru întârziere, abia acum mi-am dat seama că mi-a venit rândul. Mahdi, why no pm? :(

Aș fi vrut foarte mult să pun Film Ist. A Girl & a Gun dar l-am căutat de zor special pentru MovieClub și nu l-am găsit nicăieri online. L-am văzut acum mai mulți ani la TIFF și mi-a rămas în minte ca cerând o revizionare. Dar cum nu este disponibil decât pe peliculă, în-afara cazului în care punem mână de la mână pentru închiriat rolă+cinema nu avem soluții înspre delectare. Vă las totuși un trailer și un teaser.

Revenind la oile noastre, haideți să ne uităm împreună la un film recomandat de un coleg de servici (pakistanez). Waar.

phpBB [video]
dump CHA
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: S4F10 - Waar

Post by Fular »

Sunt tare curios contextul în care ți-a fost recomandat Waar. :lol:
M-am uitat astăzi la el și e ca un clișeu perpetuu al filmelor americane. Pot zice că rivalizează cu succes cu câteva din ultimele reușite cinematografice ale lui Steven Segal.

În ciuda faptului că filmul se vrea srs buisness, nu m-am putut abține să nu-l găsesc amuzant în prea multe situații.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: S4F10 - Waar

Post by sebas »

Eu îi ziceam că îmi place urmăresc filme străine, care nu țin de Hollywood, el îmi zicea că îmi dă atunci link la cel mai bun film Pakistanez. :D
dump CHA
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: S4F10 - Waar

Post by Fular »

Nu-i un film rău, departe de mine gândul ăsta. Nici prin gând nu-mi trecea că Pakistanul ar avea ceva industrie cinematografică, fiind preponderent ocupați cu honor killings ca să mai aibe vreme să facă și filme. Dar nu știu, au preluat, după cum ziceam, destul de multe din filmele americane. Uneori punerea în scenă este izvor de umor involuntar.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: S4F10 - Waar

Post by Mahdi »

Ce pot să zic, comentariul lui Fular m-a descurajat aproape complet. :lol:
sebas wrote:Aș fi vrut foarte mult să pun Film Ist. A Girl & a Gun dar l-am căutat de zor special pentru MovieClub și nu l-am găsit nicăieri online. L-am văzut acum mai mulți ani la TIFF și mi-a rămas în minte ca cerând o revizionare. Dar cum nu este disponibil decât pe peliculă, în-afara cazului în care punem mână de la mână pentru închiriat rolă+cinema nu avem soluții înspre delectare.
Putem să ne uităm la ăsta în schimb? :D L-am găsit eu „pe surse”, chiar dacă nu la calitate HD.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: S4F10 - Waar

Post by Stokkolm »

Dude e un B action movie in stilul anilor 90. In toata regula. Un fel de John Wick, dar care nu are o tenta ironica, self-aware cand sare calul, ci chiar pare sa se ia in serios. M-a facut sa rad la unele faze, dar pe de alta parte mi-a si amintit de farmecul pe care il au filmele de genul asta. E relativ bine facut, mai putin editarea haotica si dialogul care e cheesy cap coada, ceea ce poate fi si bine, si rau.
Post Reply

Return to “Movie Club”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests