Heroes 3 The Succession Wars

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by ola small dickie »

sebas wrote: 18 May 2018, 09:34 Welcome tot he forum brvh! :lol:

chiar ca :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by TG »

sebas wrote: 18 May 2018, 09:34 Eu zic hai sa vedem ce iese din modul asta prima data, si apoi daca e nasol sau nu.
Unde ar mai fi farmecul atunci sebas?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by Edgar »

I ca get behind waiting to see when it comes out. Spoilers, probabil o să-mi placă. :(
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by McWilliams »

sebas wrote: 18 May 2018, 09:34 Eu zic hai sa vedem ce iese din modul asta prima data, si apoi daca e nasol sau nu.
Mecanic o sa fie adecvat, presupun. Ar fi o mare realizare sa strice asta. Insa o sa fie o campanie/un set de campanii pentru HoMM 3. Orice tine de HoMM 2 o sa fie pierdut. De asta nici nu vad motivul unui mod care sa pomeneasca numele lui HoMM 2, in conditiile in care nu pastreaza nimic nealterat din HoMM 2. Spune-i naibii "HoMM 3 - the Ninth Chronicle" (ca parca erau doar 8, la baza) si gata.

Stai sa vedem daca e nasol sau nu... Stiu deja ca o sa fie nasol pentru mine, pentru ca prima chestie pe care o "dezvaluie" este MORE stuff in your HoMM 2 game. Asta este ce ma repugna la HoMM 3 - MORE STUFF! Mai multe creaturi, upgrade la orice creatura, mai multi eroi, mai multe castele/factiuni, mai multe creaturi neutre, mai multe skill-uri, mai multe slot-uri in armata (pe un erou sau la o garnizoana), mai multe X, mai multe Y, mai multe de toate. Inca ma mir ca au rezistat urgiei de a face mai multe resurse (desi probabil ca or fi si mai multe resurse decat in 2, dar nu m-au tinut nervii sa ajung pana acolo). Because more MUST be better, no? Deci n-am nevoie sa vad altceva decat trailer-ul pentru a decide ca o sa suga. Evident, pentru mine si din punctul meu de vedere.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by Stokkolm »

McWilliams wrote: 18 May 2018, 17:52De asta nici nu vad motivul unui mod care sa pomeneasca numele lui HoMM 2, in conditiile in care nu pastreaza nimic nealterat din HoMM 2. Spune-i naibii "HoMM 3 - the Ninth Chronicle" (ca parca erau doar 8, la baza) si gata.
Buna observatie. I-am contact pe dezvoltatorii modului cu sugestia asta, au fost de acord ca jocul e mai mult Heroes 3 decat Heroes 2, asa ca au schimbat titlul in "Heroes of Might and Magic III: The Succession Wars".
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by TG »

Auch.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by Magicake »

E nevoie de mai multa atentie ca sa mictionezi corect pe un mod. Better luck next time :lol:
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by TG »

Se prindea și McWilliams, dar peste vreo 7k de cuvinte. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Heroes 3 The Succession Wars

Post by McWilliams »

Un total conversion pentru Heroes 3. E practic Heroes 2 in Heroes 3:
It practically isn't.

Dar este primul rand din thread, Stokk.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Post Reply

Return to “MODS & Develop”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests