S1G12 - Metal Fatigue

Moderator: RaptoR

Post Reply
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

S1G12 - Metal Fatigue

Post by marvas »

Image

Marturisesc ca nu sunt un mare fan al strategiilor in timp real. Nu am rabdarea si talentul sa adun resurse, sa ridic cladiri si sa construiesc unitati. Mai apoi imi lipseste viziunea de a organiza atacuri bine gandite sau de a imi pozitiona o defensiva impenetrabila.
Cu toate acestea Metal Fatigue mi-a ramas la inima in asa hal incat o sa vi-l recomand si voua.

Ce imi place la Metal Fatigue:
- ROBOTII! DUUUH! Fiecare dintre cele 3 factiuni vine cu cate un mech customizabil. Si fiecare dintre factiuni reprezinta un nivel diferit de dificultate.
- ROBOTII! Felul in care poti sa iti customizezi in functie de necesitati cele 4 componente: corpul, picioarele, bratul stang si bratul drept. Ba mai mult, poti sa furi tehnologie de la inamicii doborati in lupta pe care apoi poti sa o cercetezi si sa o adaugi in arsenalul tau.
- ROBOTII! Imi plac animatiile din timpul luptelor.
- 3 planuri unde se desfasoara actiunea: la sol, sub sol si deasupra solului. Da da da, daca te dezvolti destul poti sa faci robotii sa zboare!
- o fi nostalgia, dar la vremea ei m-a prins povestea
- ROBOTII! Satisfactia de a-ti vedea robotul in timpul constructiei si apoi produsul finit gata de actiune.

Ce nu imi place:
- jocul poate fi cam lent uneori
- dificultatea poate sa-i frustreze pe cei mai nerabdatori si AI-ul mai da impresia ca triseaza


De anul acesta nu mai trebuie sa sapati dupa el pe site-uri dubioase pentru ca il gasiti si pe gog.com mai ieftin ca 2 pachete de tigari: https://www.gog.com/game/metal_fatigue
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: S1G12 - Metal Fatigue

Post by Azad »

This is so much fun! Misiunile dureaza destul de mult, am ajuns chiar si la o ora, dar nici nu am realizat cand a trecut timpul. Ajuta la experienta si coloana sonora cam repetitiva dar plina de adrenalina. De departe cele mai interesante mecanici de joc sunt robotii si luptele pe trei "planuri". Si lore-ul e simpatic, cu cele trei corporatii aflate in razboi. Good stuff. Unul din preferatele mele de la Gaming Club. Multumesc, marvas :)
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: S1G12 - Metal Fatigue

Post by marvas »

nu eram sigur ca o sa il incerce cineva, dar ma bucur ca ti-a placut!
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: S1G12 - Metal Fatigue

Post by Cristan »

Și eu l-am încercat săptămâna trecută. N-am avut prea mult timp, am terminat doar primele 2 misiuni, dar vreau să mai joc weekendul ăsta.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Gaming Club”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest