Snooker 19

Mașini, avioane, tancuri, nave, fotbal, zei, ingineri - despre toate se discută aici.
Post Reply
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Snooker 19

Post by TG »

http://www.worldsnooker.com/ripstone-la ... nooker-19/
Ripstone Games is proud to announce that it’s teamed up with developer Lab42 and World Snooker, to release the officially licensed ‘Snooker 19’ in 2019 on PC, PlayStation 4, Xbox One and Nintendo Switch.

Developed by Leamington based Lab42, Snooker 19 will feature 128 of the world’s top players including Ronnie O’Sullivan, Judd Trump, Mark Selby and Ding Junhui as they take to the table at iconic venues including The Crucible and Alexandra Palace and in countries across the world including China and Germany. Players will be able to compete in every major tournament culminating with the World Championship in Sheffield. Snooker 19 will be the first officially licensed game to be published across all current generation consoles as well as PC.
Image

Ooooo, în sfârșit. Arată cam nasol dar poate cu ceva noroc o să fie Pool Nation dar cu snooker.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Snooker 19

Post by ne0lith »

Mereu cand vad iconite din astea in care selectezi forta si efectul in jocuri de snooker sau biliard in loc sa faci miscarea din mouse, ma pufneste rasul. I mean, Virtual Pool 4 exists. De ce ai juca asta in locul lui?
"da" - chestrony, 2016
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Snooker 19

Post by TG »

VP 4 e învechit, există jocuri de biliard mai bune și ar fi mișto să existe și la snooker. Te-ai făcut puțin de râs, bara aia de selectare în multe jocuri are ori rol indicativ, ori ajutător mișcării din mouse - în caz contrar, te joci o mizerie. E acolo pentru fine tuning după ce înveți forța loviturilor. Orice joc de bile pe PC reflectă feeling-ul sportului nu prin mișcări propriu-zise, pentru că evident nu va reuși vreodată, ci prin atenție la detaliu și customizare a parametrilor de efectuare a unei lovituri.

Stai jos, nota 2.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Snooker 19

Post by ola small dickie »

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Snooker 19

Post by ne0lith »

TG wrote: 17 Oct 2018, 16:56 VP 4 e învechit, există jocuri de biliard mai bune.
Ce joc de biliard are fizica mai buna decat Virtual Pool 4? Sau in ce fel sunt mai bune? Toate jocurile de biliard cu bara de forta pe care le-am jucat o foloseau exclusiv, dupa cum arata interfata in asta as baga mana in foc ca asa e si aici :lol: Dar na, stii ca jocul inca nu e lansat si poti sa zici ce vrei acum pana se dovedeste contrariul. Miscarea mouse-ului e inca de departe cea mai buna metoda de a rasplati skillul pentru ca esti nevoit sa iti controlezi manual finetea loviturii si ala e un element crucial care face diferenta intre jucatori, pentru ca iti permite sa ai o anumita rata de succes si, o data ce ai ceva antrenament, sa te apropii de ceea ce iti propui in teorie.

In felul asta poti efectiv sa stii ce forta trebuie aplicata si sa gresesti executia, la fel ca in realitate. Poti sa incerci de 10 ori o lovitura si sa reusesti doar de 2-3 ori sa lovesti cu forta ce ti-o propui pentru ca nu ai abilitatea mecanica necesara sau ai o zi proasta. Pe cand in astea unde alegi din bara, daca vrei forta 50%, pai o sa lovesti cu exact 50% forta de 1 milion de ori la rand, ca un robot.

In plus, vezi ca te-ai contrazis, intai ai zis ca miscarea din mouse e esentiala oricarui joc bun de biliard, dupa care ai zis ca nu miscarea din mouse e esentiala. Make up your mind :lol:
"da" - chestrony, 2016
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Snooker 19

Post by TG »

Eu zic să mai citești o dată. Nu am zis nicăieri nimic despre jocul ăsta, doar că în orice joc decent de biliard bara aia nu e exclusivă. Dacă ăsta o să sugă, aia e, eu doar spuneam că îmi mai doresc un joc bun de snooker și sper să fie acesta. În rest, nu cred că ai înțeles mesajul din moment ce îmi explici cum e mai similar cu realitatea să dai cu mouse-ul. Mai încearcă.

Literally mi-am început postările pe acest thread cu un joc de biliard ce are fizica mai bună ca VP4. Are you even trying? De ce crezi că sper la un Pool Nation cu reguli de snooker?

ne0lith wrote: 17 Oct 2018, 17:22 Toate jocurile de biliard cu bara de forta pe care le-am jucat o foloseau exclusiv
Joacă mai mult de 2.

ne0lith wrote: 17 Oct 2018, 17:22 In plus, vezi ca te-ai contrazis, intai ai zis ca miscarea din mouse e esentiala oricarui joc bun de biliard, dupa care ai zis ca nu miscarea din mouse e esentiala. Make up your mind :lol:
Lol. Am zis că pot fi complementare. Pentru că scopul jocului nu va fi să simuleze complet modul în care lovești, e imposibil. Așadar pe lângă mișcarea de mouse îți oferă fine tuning. Într-un VP (parcă) nu aveai bară dar aveai un mod separat de mișcare prin care schimbai doar cercul de efect pe bilă, precum și alți parametrii - cum ar fi puterea loviturii, scădea drastic sensitivitatea când îl activai. Dacă te ajută mai zic o dată aceeași chestie cu alte cuvinte. :lol:

Sigur, unele au moduri de joc easy sau cu linii care îți arată unde intră bilele și așa mai departe, dar nu cred că trebuie să le raportăm la modul ăsta de joc.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Snooker 19

Post by Mahdi »

Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Snooker 19

Post by ne0lith »

TG wrote: 17 Oct 2018, 17:25 Literally mi-am început postările pe acest thread cu un joc de biliard ce are fizica mai bună ca VP4. Are you even trying? De ce crezi că sper la un Pool Nation cu reguli de snooker?
Lmao, Pool Nation este arcade, iar VP 4 e simulator, stop embarassing yourself. Inteleg ca n-ai jucat VP4 sau poate te-ai uitat cateva minute prin el si ai vazut ca ratezi tot si e greu al dracu, dar puteai sa cauti comparatii si sa vezi ca e un fapt acceptat. Sigur, acum poti sa vii tu si sa zici ca "parerea mea, plm", la fel cum si eu pot sa zic ca NFS Carbon e simulator.

In rest, utilizarea mouseului pt miscari are rolul sa creeze un aspect ce tine de skill si e totodata similar realitatii pe un PC, nu a zis nimeni ca trebuie sa fie o reproducere perfecta a miscarii tacului, wtf. Daca zici ca nu e important, ai putea la fel de bine sa te joci joculetele cu biliard de pe miniclip.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Snooker 19

Post by TG »

Pool Nation are moduri de dificultate, il poti juca ca si arcade sau ca si simulator. In plus, calitatea engine-ului fizic e independenta de treaba asta. De asemenea, vezi versiunea noua, nu cea din 2013. Nu e versus aici, nu am zis ca e jocul mai bun, dar scoate in evidenta ca e loc de mai bine si ar fi cazul sa se mai riste cineva la un joc.

L-ai jucat? VP 4 e misto dar are probleme la partea de ciocniri de manta si buzunare. Din nou, nu inteleg cum ar fi ceva rau sa apara un joc bun de snooker mai actualizat. Care e problema? Tu poti sa te joci tot VP 4.

Amuzante alea cu laijucat estipreacasuallol. Pe bune?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Snooker 19

Post by sebas »

Image
dump CHA
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Snooker 19

Post by juve3332 »

Il astept pe McWill sa ma decid cui dau dreptate.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Snooker 19

Post by Triggerix »

Truly an intellectual ^
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Snooker 19

Post by TG »

Noi de obicei ne certăm pe Steam, dar am zis să mai ridicăm nivelul forumului după toate discuțiile politice. :mrgreen:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Snooker 19

Post by cg1700 »

Va certati doar despre biliard?
Image
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Snooker 19

Post by Triggerix »

Si snooker ^
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Snooker 19

Post by DarthZombie »

N-as fi banuit ca TG este un Snooker Justice Warrior atat de inversunat.

Prin 2005 o ardeam pe Miniclip cu jocul lor de snooker. Era bestial, avea o fizica super ok pentru un joc de flash si iti trebuia un ochi teribil de bun ca sa nimeresti bilele cum trebuie. Bulangii l-au scos si acuma au doar un joc basit de biliard. Huo Miniclip!
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Snooker 19

Post by TG »

DarthZombie wrote: 17 Oct 2018, 20:04 N-as fi banuit ca TG este un Snooker Justice Warrior atat de inversunat.
N-am înțeles.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Snooker 19

Post by ola small dickie »

Era misto jocul ala de biliard pe care puteai sa l joci cu cine vorbeai in fereastra de chat de la yahoo messenger :lol:

Si am mai jucat Sharkey's 3D Pool din 1989. Era misto
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Snooker 19

Post by Magicake »

ola small dickie wrote: 17 Oct 2018, 20:22 Era misto jocul ala de biliard pe care puteai sa l joci cu cine vorbeai in fereastra de chat de la yahoo messenger :lol:
That was the shit.

Image

Cred ca l-au scos cu mult inainte sa inchida mess-ul, nu tin minte sa-l mai fi vazut mai recent de 2007-2008.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Snooker 19

Post by Jaunty »

phpBB [video]


:) Îl jucam în draci. Era impresionant la vremea aia.
Post Reply

Return to “Simulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests