Ephialtes: A Winter's Dream

Lucrezi la un joc și ai nevoie de ajutor? Ai făcut un joc și vrei părerea noastră?
Post Reply
User avatar
vladeK
Space Invader
Posts: 11
Joined: 23 Jul 2015, 15:28
Location: Romania

Ephialtes: A Winter's Dream

Post by vladeK »

Image

Ephialtes: A Winter's Dream e un scurt thriller psihologic atmosferic. L-am creat ca un scurt experiment în timp ce încercam să deprind cum funcţionează GameMaker-Studio. În cazul în care aveţi ceva timp liber în perioada asta şi vreţi un joc cu tematică de sezon, poate îl încercaţi.

Jocul e gratis pe itch.io!
Link: https://vladek.itch.io/ephialtes

Spoiler:
Image

Image

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Ephialtes: A Winter's Dream

Post by Cristan »

vladeK wrote: 29 Dec 2018, 19:54L-am creat ca un scurt experiment în timp ce încercam să deprind cum funcţionează GameMaker-Studio. În cazul în care aveţi ceva timp liber în perioada asta şi vreţi un joc cu tematică de sezon, poate îl încercaţi.
L-am încercat. L-am și terminat (cred), dar tot n-am găsit cum să deschid prima ușă încuiată, aia de lângă mortul descompus. E simpatic, oricum. Cât timp ți-a luat să-l faci? De ce înveți GameMaker? Ai în plan un alt joc mai dezvoltat?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
vladeK
Space Invader
Posts: 11
Joined: 23 Jul 2015, 15:28
Location: Romania

Re: Ephialtes: A Winter's Dream

Post by vladeK »

Cristan wrote: 2 Jan 2019, 20:50
vladeK wrote: 29 Dec 2018, 19:54L-am creat ca un scurt experiment în timp ce încercam să deprind cum funcţionează GameMaker-Studio. În cazul în care aveţi ceva timp liber în perioada asta şi vreţi un joc cu tematică de sezon, poate îl încercaţi.
L-am încercat. L-am și terminat (cred), dar tot n-am găsit cum să deschid prima ușă încuiată, aia de lângă mortul descompus. E simpatic, oricum. Cât timp ți-a luat să-l faci? De ce înveți GameMaker? Ai în plan un alt joc mai dezvoltat?
L-am facut in vreo 5 sau 6 saptamani. Cel mai mult de facut au durat grafica si muzica, pentru ca codul era relativ simplu la cat de minimalist e gameplay-ul. Am ales GameMaker pentru ca parea mai practic pentru jocuri 2D decat Unity din cate am vazut. Momentan am doua concepte de joc ceva mai complexe, dar ramane de vazut daca reusesc sa termin unul din ele anul asta.
Post Reply

Return to “Proiecte personale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests