Chestionar Jocuri Video

Lucrezi la un joc și ai nevoie de ajutor? Ai făcut un joc și vrei părerea noastră?
Post Reply
onionvrajala
Space Invader
Posts: 5
Joined: 5 Jan 2019, 22:58

Chestionar Jocuri Video

Post by onionvrajala »

Bună tuturor!
Dacă aveţi puţin timp la dispoziţie, vă rog să completaţi următorul chestionar care are ca scop evaluarea nivelului de fericire şi calităţii vieţii utilizatorilor de jocuri video. Chestionarul este pentru lucrarea de licență.
Chestionarul este anonim, informaţiile obţinute în urma completării sunt confidenţiale și vor fi utilizate doar în scopul realizării proiectului de cercetare.
Mulţumesc anticipat!
Acesta este link-ul către chestionar:
https://goo.gl/forms/qaOTe0kL26MOmwcG2
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Chestionar Jocuri Video

Post by Jaunty »

Reminder: correlation is not causation.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestionar Jocuri Video

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

De acord. Am completat si eu, succes la lucrarea de licenta!
onionvrajala
Space Invader
Posts: 5
Joined: 5 Jan 2019, 22:58

Re: Chestionar Jocuri Video

Post by onionvrajala »

Jaunty wrote: 6 Jan 2019, 12:48 Reminder: correlation is not causation.
Bineinteles. In partea finala a sectiunii de interpretare a rezultatelor o sa discut si despre posibilele variabile care pot influenta rezultatele studiului. Multumesc pentru completare!
onionvrajala
Space Invader
Posts: 5
Joined: 5 Jan 2019, 22:58

Re: Chestionar Jocuri Video

Post by onionvrajala »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 6 Jan 2019, 12:49 De acord. Am completat si eu, succes la lucrarea de licenta!
Multumesc!
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Chestionar Jocuri Video

Post by Mahdi »

Am completat și eu. Poate când termini lucrarea ne faci și un rezumat aici, să vedem care sunt concluziile.
REMEMBER CITADEL
onionvrajala
Space Invader
Posts: 5
Joined: 5 Jan 2019, 22:58

Re: Chestionar Jocuri Video

Post by onionvrajala »

Mahdi wrote: 6 Jan 2019, 17:46 Am completat și eu. Poate când termini lucrarea ne faci și un rezumat aici, să vedem care sunt concluziile.
Multumesc! O sa revin cu rezultatele pe la sfarsitul lunii iulie.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestionar Jocuri Video

Post by McWilliams »

Ar fi niste intrebari la care raspunsul pare sa fie cel opus celui asteptat (si opus realitatii). Raspunsul meu, adica.

De exemplu, intrebarea este "Au existat zile în care v-aţi planificat următoarea oportunitate de a vă juca?", iar raspunsul este "Niciodata". Pentru ca nu planific sa ma joc - pur si simplu stiu ca o sa ma joc. Poate nu in 5 minute sau intr-o ora sau astazi sau maine, pentru ca pot interveni diferite chestii, mai importante si/sau neprevazute. Insa stiu ca am sa ma joc, la un punct, fara sa am nevoie de a planifica asta. :) Inteleg scopul intrebarii, insa forma intrebarii si a raspunsului par ceva fortat. Parca e reclama aia la cafea, de-i place lui Ola, "ce facem, iubi? iar ne plictisim in week-end?".

I am nitpicking, dar urmarind niste raspunsuri cuantificabile, mai apar si astfel de situatii. Sau "S-a întâmplat să ascundeți celor din jur (familie, prieteni, profesori etc.) timpul real petrecut jucându-vă?". Pentru a ascunde, primul pas este ca cineva trebuie sa intrebe.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
onionvrajala
Space Invader
Posts: 5
Joined: 5 Jan 2019, 22:58

Re: Chestionar Jocuri Video

Post by onionvrajala »

McWilliams wrote: 6 Jan 2019, 18:49 Ar fi niste intrebari la care raspunsul pare sa fie cel opus celui asteptat (si opus realitatii). Raspunsul meu, adica.

De exemplu, intrebarea este "Au existat zile în care v-aţi planificat următoarea oportunitate de a vă juca?", iar raspunsul este "Niciodata". Pentru ca nu planific sa ma joc - pur si simplu stiu ca o sa ma joc. Poate nu in 5 minute sau intr-o ora sau astazi sau maine, pentru ca pot interveni diferite chestii, mai importante si/sau neprevazute. Insa stiu ca am sa ma joc, la un punct, fara sa am nevoie de a planifica asta. :) Inteleg scopul intrebarii, insa forma intrebarii si a raspunsului par ceva fortat. Parca e reclama aia la cafea, de-i place lui Ola, "ce facem, iubi? iar ne plictisim in week-end?".

I am nitpicking, dar urmarind niste raspunsuri cuantificabile, mai apar si astfel de situatii. Sau "S-a întâmplat să ascundeți celor din jur (familie, prieteni, profesori etc.) timpul real petrecut jucându-vă?". Pentru a ascunde, primul pas este ca cineva trebuie sa intrebe.
Multumesc pentru completare! Intrebarea "Au existat zile în care v-aţi planificat următoarea oportunitate de a vă juca?" se refera la planificarea sesiunii de joc (ex. ies de la munca la 15, ajung acasa la 15.30 si ma joc sau ma trezesc la 6 si ma joc pana la 8 cand plec la munca) nu la gandul ca "o sa ma joc cand am timp". La intrebarea "S-a întâmplat să ascundeți celor din jur (familie, prieteni, profesori etc.) timpul real petrecut jucându-vă?" raspunsul "niciodata" se refera si la situatia in care ati fost intrebat si la situatia in care nu ati fost intrebat de familie, etc.


Last bumped by onionvrajala on 8 Jan 2019, 22:28.
Post Reply

Return to “Proiecte personale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests