World of Tanks

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: World of Tanks

Post by Stokkolm »

KodrutZ wrote:A, si sa nu uitam ca daca ai WR peste 50%, mm-ul are grija sa te rezolve
Nu sunt la curent, au introdus recent matchmaking bazat pe skill/ winrate stuff? Parca ziceau ca n-o sa faca niciodata asta.
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Tanks

Post by KodrutZ »

Ei, oficial nu recunosc ei nimic. Daca iei si le bagi dovezi pe forum, te trezesti ca sterg postul sau iti mai iei si ban. Era o discutie apropos de hidden nerf la xp si silver. Cu dovezi. Nu au recunoscut nimic. Era distractiv la un moment dat, acum e pixel hunting. Legat de MM, in 99% din cazuri fie ca nu faci nimic, fie ca omori juma' din echipa adversa, rezultatul tot ala e.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: World of Tanks

Post by Doc »

^Se cheama plictiseala+distributie statistica normala+nitica teorie a conspiratiei.

Din ce vad nici la Armored Warfare n-ai vreun 70% win rate. De ce? pentru ca e virtual imposibil sa faci asta intr-un joc de echipa, cu echipe random. Plus ca intervine inertia tot mai mare in modificarea WR. Am 51.68% la 17400 battles. Ca sa fac 52% ar trebui sa am 60% win rate in urmatoarele 5-600 de batalii.
E stresul prea mare sa joci cu ochiul la WR samd. Astea vin de la sine daca joci cu placere si cat de cat orientat pe obiective si pe gandul sa-ti faci treaba cat mai bine.
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Tanks

Post by KodrutZ »

La AW n-am, dar pot oricind sa joc un PvE care e super misto, si se intimpla si acolo sa ti-o iei de la AI. La WoT totusi e mai mult de teoria conspiratiei, e ca si cistigurile la loto de Craciun si Paste. Pare teorie, dar e 99% practica...
Personal nu mi-a pasat niciodata de WR, dar cind se intimpla ca 3-4 meciuri la rind sa dau damage cit juma' de echipa si sa pierdem stupid, apoi sa prind un meci de-ala in care cistigam cu 12-0 sau chiar 15-0 in maxim 4 minute si eu nu apuc sa trag macar un proiectil... ceva e cam debil. :)
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: World of Tanks

Post by vulp »

WoT e orchestrat de niste sarbi panslavonici cu bani pompati din rusia. Daca deja suntem la conspiratii. Am jucat pana au nerfuit Panzer IV-ul (care era singurul tanc cu care jucam, in afara de Jagdp IV...)

Cum se compara Armored Warfare? E misto? Am chef de niste pacpac mai lent decat Quake dar mai rapid decat Sub Command 8-)

Acuma n-am chef sa calculez statistici dar cred ca un win rate de 52.5% este necesar sa demonstrezi ca ai un impact consistent si efectiv asupra echipei (e posibil sa fie 55%, acuma habar n-am daca p-ul e pentru o coada sau doua cozi... cred ca 52.5% demonstreaza ca ori iti catalizezi echipa ori esti un killing machine nemaiintalnit, iar 55% ca esti ambele :ugeek:)
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Tanks

Post by KodrutZ »

AW inca il freaca de la un update la altul cu buffuri si nerfuri intr-o veselie, dar e mai decent. Controalele sint tot alea, arata frumusel, se misca ok fara sa ai eu stiu ce racheta, la unele mbt-uri nu are rost sa faci pixel hunting fiindca nu prea au weakspoturi frontale si te forteaza sa joci destept. Fara munitie premium, dar variata asta care e si permite abordari diferite cu acelasi vehicul (sint care trag si cu HEAT, si cu AP, si cu ATGM-uri). Cu mult peste ce era WoT cind abia iesise din closed beta.
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: World of Tanks

Post by zme-ul »

Image
人は地獄を作った
Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests