World of Tanks

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

Cu siguranta WG e de vina pentru frustrarea jucatorilor
Avand in vedere o buna parte din "Individual" Missions si imbecilitatea lor, as zice ca da... Printre altele.

Eu unu de vreo cateva luni ma tot chinui sa strang Free XP pt teava de Type 61, restul in afara de motor e deja cercetat... dar a cam trebuit sa arunc ce stransesem pe modulele de AMX12t, am zis ca e cazul sa ma apuc si eu de LT-urile croissant
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: World of Tanks

Post by zme-ul »

^ daca banii veneau de la WG, facea la fel .. nu ma mira deloc
人は地獄を作った
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

Io doar am anuntat, nu am dat cu parul

Pe de alta parte, desi nu-mi place absolut deloc cum "nareaza audio" RitaGamer, poate nu o sa faca tampeniile lui SS, de genul "arty guide" sau "tunnel map design is actually good for the game"... sau si mai grav, recentul "salut baieti, uitati cum nu patiti nimic daca instalati moduri ilegale"

Vorba unui prieten, s-a tirat dupa ce a sabotat putin playerbase-ul EU.
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: World of Tanks

Post by zme-ul »

player baseu EU si-a dat singur cu tesla in oo

si da .. anumite lucruri trebuiesc spuse public, chit ca fac rau WG si / sau comunitatii - WG face bani grei pe spatele jucatorilor si nu trebuie iertati nici o secunda, pentru nici un euro-cent
人は地獄を作った
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

http://ritastatusreport.blogspot.nl/201 ... anges.html

O, DA!
OOOO, DAAA!!!

Nerfuiti standard pen la Tier 9 & 10, AIA era problema! Doamne-fere, cum sa ne atingem de valorible absolut absurde gen 330mm HEAT pen pe T-54, care de altfel e perfect jucabil cu 203mm pen?!?

Ce? E aproape imposibil sa nimeresti un weakspot gen LFP pe IS-7 la distanta mai mare de 50 de metri?! Pai du-te dracu de camper, misca-ti fundul de cristal in prima linie, unde absolut toate clasele din joc ar trebui sa fie!

Retardatii dracului!
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

Cica sa ma dau si eu mare de unul singur...

http://oi57.tinypic.com/jg4pzd.jpg
http://oi58.tinypic.com/246qhrd.jpg

Voiam de ceva timp sa ajung la performanta asta, mai ales ca ador IP-ul (nici nu am 61-62% WR pe el...)
Acuma ramane partea grea - sa aduc si STA-1 la 95%. De 5x ori mai greu decat cu IP-ul


P.S.: Grafica muci pt ca PC de munci
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

Hory Sheet!

Nu stiu ce am patit in ultima perioada, dar aparent... mi-am dat drumul :D

http://oi59.tinypic.com/ws1q1i.jpg

Si ce mai suduiam eu MT-urile acum un an si ceva...
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

http://ritastatusreport.blogspot.nl/201 ... rtest.html

RIP Standard Ammo. + inca un nerf pt 268, because fuck you that's why.
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: World of Tanks

Post by Cata »

Are cineva un beta key de warships cu care nu are ce face, va rog?
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: World of Tanks

Post by zme-ul »

Cata » 30 May 2015, 23:05 wrote:Are cineva un beta key de warships cu care nu are ce face, va rog?
acum 2 zile parca, pe twitter WG avea 1000 de key de dat
am prins si eu unul, dar o data ce m-am apucat de joc am fost profund dezamagit :? bine draq ca am rezistat tentatiei sa-mi cumpar un pack ca sa intru in CBT, ma ofticam
人は地獄を作った
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: World of Tanks

Post by Cata »

D-apoi m-am uitat la ceva stream si pare interesant. Desi presimt ca e la fel de fail ca wot, dar macar e WWII themed, asa ca in lipsa de altceva merge 1-2 luni.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

Terminat si grindul pe ARL 44...

Image

Image

Image


Interesant tanc, chiar placut mai ales ca top tier.
Ma rog, grindul catre AMX M4 45 s-a terminat in urma cu vreo 60 de lupte, dar sa ajung la al 3rd Mark of Excellence a fost a huge PITA, deja catre final mi-am pierdut rabdarea si am folosit full gold spam cu teava de 105mm, in mare parte pt extra damage per shot pe care il au APCR-urile
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: World of Tanks

Post by Doc »

Doar ce am instalat WoWarships. Interesant, mai interesant decat WoWarplanes.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

Chiar ma gandeam cand o sa deblochez si asta pe unul din tancurile mele favorite:

http://wotreplays.com/site/2192991#fier ... 89-tiger_i
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: World of Tanks

Post by Stokkolm »

Cum e folosit procesorul in World of Tanks:

Image
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: World of Tanks

Post by Fedaykin »

^True that, ma asteptam la un boost de performanta mult mai mare (sa zicem peste 10 FPS-uri, in medie?) in WoT cand am schimbat 660-le cu 970-le

Acuma ma gandesc serios daca o sa fie vreo diferenta notabila intre Phenom II-ul actual si un FX 8350
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: World of Tanks

Post by KodrutZ »

Jocurile au devenit monotone fiindca la orice tier exista macar 2-3 in echipa adversa care vor trage prin tine ca prin brinza, oricit de pitit in unghi ai sta tu ca la carte. A, si sa nu uitam ca daca ai WR peste 50%, mm-ul are grija sa te rezolve. Sa se dea mai putin sa ajunga pentru toata lumea, nu? Parca e facut de psd jocul asta...
P.S. Joc din closed beta, deci am ceva WoT in spate. Chestia e ca de vreo 2-3 ani mi-e absolut lehamite de el si intru foarte rar. Nu intru in problema artileriei care e agonie pura sa o joci in peste 80% din cazuri. Una dintre chestiile care m-au ofuscat cel mai tare a fost mizeria cu skinurile. Nu stiu daca ati avut ocazia sa prindeti perioada, dar pe la inceputuri existau foarte multe skin-uri custom care se instalau foarte usor si aratau extraordinar. Acum e cvasi-imposibil sa le instalezi, mai ales ca se apuca sa mai modifice ei cite una-alta de la un update la altul si nu o sa mai mearga. HD models my ass...
Eu sint colectionar in principiu, nu fug dupa WR si medalii, desi uneori se mai intimpla sa primesc si de-alea. Decit sa dau bani pe camuflaje de toata jena in WoT, mai bine dau bani pe camuflaje serioase in War Thunder... sau le iau cu silver lions. ;)
Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests