Game of Thrones

User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Game of Thrones

Post by Mărar »

I will be your champion
*giggity*
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Game of Thrones

Post by zme-ul »

spoiler alert!
Spoiler:
sa vezi ce se intampla in ep urmator :evil:
人は地獄を作った
User avatar
FuzzyFuzzball
Headcrab
Posts: 57
Joined: 3 Mar 2014, 20:45

Re: Game of Thrones

Post by FuzzyFuzzball »

Oberyn e personajul meu preferat dupa Tyrion. De-abia astept sa apara sezonul urmator ca sa pot vedea si restul familiei Martell.
User avatar
KINGdmn
Headcrab
Posts: 88
Joined: 29 Apr 2014, 19:05
Location: Iasi

Re: Game of Thrones

Post by KINGdmn »

FuzzyFuzzball » 19 May 2014, 15:46 wrote:Oberyn e personajul meu preferat dupa Tyrion. De-abia astept sa apara sezonul urmator ca sa pot vedea si restul familiei Martell.
Legat de lupta care o sa fie in aceasta dimineata:
Spoiler:
Daca filmul respect cartea in lupta care o sa urmeze in aceasta dimineata :D atunci vei trebui sa-ti cauti alt personaj preferat :D
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster.
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Spoiler for Episodul de azi...:
arata de ce nu e niciodata bine sa pui puncte in Dexterity in loc de Strength
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Game of Thrones

Post by Mărar »

Ouch.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Spoiler:
Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by joonior_bmf »

Spoiler for you little shit:
Image
Oberyn e personajul meu preferat dupa Tyrion. De-abia astept sa apara sezonul urmator ca sa pot vedea si restul familiei Martell.
Tari Martell-ii, de-abia astept sa vad casting-ul pentru Sand Snakes si Arianne (sa vad daca e la fel de "buna" precum in roman :D). Acum ca s-a intamplat ce s-a intamplat... hell hath no fury like a Sand Snake scorned. Me want Wind of Winter, dammit!

Bravo, Zombie, ai castigat thread-ul :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by McWilliams »

As vrea ca Martin ala sa-si miste curul mai repede si sa scrie urmatoarele carti. Game of Thrones nu l-a mai aratat pe Kevan din sezonul 2, iar la sfarsitul ultimei carti... Ma rog. Then... there's the wieners: sezonul 4 si-a facut norma din primele episoade.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Game of Thrones

Post by Mafio »

ehehehehe ce i-a spart pepenele ehehehehe
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by joonior_bmf »

Spoiler for ahead in the standings:
Image

Image

Image

Image
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Game of Thrones

Post by zme-ul »

best buddies
Spoiler:
Image
人は地獄を作った
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Game of Thrones

Post by zme-ul »

7 kindgdoms ?!
nein! 8! :evil:

George RR Martin's editor hints at eighth Game of Thrones book
Martin's editor Anne Groell has said in a Q&A that the presence of an eighth kingdom in Martin's A Song of Ice and Fire saga might indicate an eighth book in the series
人は地獄を作った
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Asta vrea sa se asigure ca va muri inainte sa termine de scris seria.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Game of Thrones

Post by Mărar »

...fix cand te atasezi de el; he's going full meta.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Game of Thrones

Post by Quackers »

He's just making money. A fost convins in un puliard de carti de editor si contractul s-a semnat pentru sapte desi banuiesc ca el vroia sa incheie pe la patru. In any case, existenta unui al optulea regat n-are nici o treaba. E pur la alegerea lu' nea Martin daca mai are chef dupa sau nu.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Game of Thrones

Post by Mitzah »

Nah. Din ce am citit, planuise initial sa faca 6 carti, dar si-a dat seama ca nu-i ajung si s-a lungit la 7. Asta s-a decis inainte sa inceapa serialul, oricum. Si-asa ultimele doua carti vor avea in jur de 1500 de pagini fiecare, lol.

Au facut misto lupta dintre Oberyn si Gregor. Cam scurta, totusi. Stiu ca n-a fost la fel de brutal in carte finalul luptei, dar imi place cand mai fac modificari din astea fara s-o dea in boscheti. De exemplu, scenele cu Sansa din acelasi episod au putit de o super-ieftineala. "I'm sorry Lord Baelish, but I must tell the truth.", srsly? Cheap suspense. Pai Littlefinger era sefu' la masterminzi si ei l-au pus intr-o situatie in care depindea de Sansa, adica de altcineva, o situatie in care nu s-ar fi aflat niciodata (presupunand ca vrei sa ai o continuitate). Ever. Si au facut asa cu multe personaje, facandu-le mai putin credibile si luandu-le din personalitate.

Extra props for the beetle story, tho'. :)
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by joonior_bmf »

^Eu cred ca a avut loc un pic de "coaching" inainte de interogatoriu; aceeasi impresie am avut-o si cu romanul. Iar scena de dupa, cand a vizitat-o in camera, a fost mai mult un test pentru Sansa. Ca sa se asigure daca intelege ca a inceput sa "joace" ("Jocul", desigur). Eh, poate.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game of Thrones

Post by DarthZombie »

Pai daca era s-o faca ca-n carte, trebuia sa mai adauge un personaj, tapul ispasitor al mortii matusii nebune. Iar daca-l adauga pe bardul ala, trebuia sa ii dea timp sa se si dea la Sansa, ca sa devina mai clar de ce Baelish l-a sacrificat pe el si nu pe altcineva. Au doar o ora pe episod la dispozitie totusi :D
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by McWilliams »

Mitzah » Wed Jun 04, 2014 9:55 am wrote:Au facut misto lupta dintre Oberyn si Gregor. Cam scurta, totusi. Stiu ca n-a fost la fel de brutal in carte finalul luptei...
Wait, what? In carte este mentionat ca la primul pumn al Muntelui, toti dintii Viperei au sarit. La al doilea, s-a auzit cum craniul s-a spart sub impact, la fel ca si rezistenta lui Tyrion - teasta Viperei era o masa de sange inchegat, similara micului dejun de oua si carnati pe care Tyrion il mancase inaintea luptei. If anything, I'm surprised there was NO barfing involved!

Acum, sunt curios ce actor il va juca pe His Holiness pentru ca urmeaz sa ocupe un rol important in cateva episoade ce urmeaza.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Post Reply

Return to “Seriale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests