Ce joc așteptați cel mai mult?

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Ce joc așteptați cel mai mult?

Post by joonior_bmf »

Cred ca mai toate studiourile cu care a colaborat au "extirpat" orice urma de contributie a lui, dupa controversa in curs. A fost implicat si in productia lui Alaloth, alt joculet pe care il am pe radar.
User avatar
sleepknot
Headcrab
Posts: 99
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Ce joc așteptați cel mai mult?

Post by sleepknot »

Necropost? Astept Blood West, un 'immersive sim' a la stalker supernatural de tip western. Iese full in Decembrie 2023.

Mai astept Hibernaculum, un dungeon crawler cu vibe de I Have no mouth and I must scream facut de devii Machinarium; Dread Delusion (Full Release); Alaloth si eu; si Fortune's Run (EA pe 1 sept 23) - un mix de EYE, Deus Ex si ceva Blade Runnerish. Am jucat demoul si promite mult
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce joc așteptați cel mai mult?

Post by MC »

Nice! Blood West și Fortune's Run just hit the right spot for me. Nu stiam de ele. Thx!

De Alaloth stiam si eu dar am uitat de el. Mersi de reminder.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce joc așteptați cel mai mult?

Post by Mahdi »

Doar Silksong pot să zic că îl aștept cu nerăbdare și o să fie probabil day 1 buy.

În rest sunt interesat de noul Armored Core și Baldur's Gate 3, care vor ieși luna viitoare. Nu mă simt însă peste peste măsură de hyped pentru ele. Vom vedea când se apropie lansarea lor.

Arată interesant Hibernaculum, pusesem și eu ochiul pe el. Dar e făcut de devii lui Primordia, nu Machinarium. :D
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce joc așteptați cel mai mult?

Post by Magicake »

BG3 arata deosebit de high quality si neinteresant in acelasi timp.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Ce joc așteptați cel mai mult?

Post by joonior_bmf »

Phantom Liberty DLC - din tot ce am auzit si vazut despre el, se pare ca va veni cu un soft relaunch pentru Cyberpunk 2077. update-ul 2.0 va avea mai mult decat extra content. vom vedea.

W40K Rogue Trader - desi calitatea titlurilor din universul W40K e volatila, nu as putea sa trec cu vederea primul CRPG. pentru ca e realizat de oameni care, cel putin, par ca se pricep la genul asta. si arata bine pana acum.

BG3 - I dunno just gimme. cu fiecare nou joc, Larian se distanteaza din ce in ce mai mult de spiritul indie cu care au inceput. dar ncsf. suffering from success. chiar daca nu va fi a doua venire a "lordului crimei" (desi se pare ca va avea si el un oarecare rol), am incredere ca va fi la fel de distractiv ca Original Sin 1/2.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce joc așteptați cel mai mult?

Post by MC »

joonior_bmf wrote: 13 Jul 2023, 19:51 Phantom Liberty DLC - din tot ce am auzit si vazut despre el, se pare ca va veni cu un soft relaunch pentru Cyberpunk 2077. update-ul 2.0 va avea mai mult decat extra content. vom vedea.
Un prilej numai bun sa reiau Cyberpunk 2077 :D
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests