Ce mai bem

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce mai bem

Post by Waaagh! »

Tbh probabil ca as putea sa beau 2-3 si sa pastrez rezultatele, dar depinde de organismul fiecaruia. Eu am avantajul faptului ca sunt genetic predispus la a fi o sina de cale ferata.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce mai bem

Post by stef »

Si la mine intra 1-2 beri inainte de masa, poate si 1-2 pahare de vin in timpul mesei, daca mananc ceva ce merge cu vin. Dupa masa nu mai pot consuma bauturi alcoolice
Image
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Ce mai bem

Post by juve3332 »

La cantitatile astea nu cred ca ai vreo problema. Noi vorbeam de baut mai sportiv.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce mai bem

Post by Waaagh! »

Daca vorbim de fiecare masa din zi, e destul de olimpica acea cantitate. Dar da, tl;dr daca beti ca porcii va veti ingrasa, nu de la bautura in sine ci indirect, din cauza faptului ca aveti un singur ficat care e ocupat cu metabolizarea acelor galoane intregi de tampenii in locul grasimii.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce mai bem

Post by ola small dickie »

Waaagh! wrote: 29 Jul 2020, 17:34 tampenii
Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce mai bem

Post by DANiel »

Mai bine gras și frumos decât slab și cu ficatul sănătos. :(
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce mai bem

Post by ola small dickie »

Decat sa nu bei mai bine sa bei

Voiam sa pun o poza cu amish si sa zic waagh si azad. Dar am zis hai sa ma documentez putin inainte si se pare ca pana si amishii beau alcool. Interesant
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce mai bem

Post by Waaagh! »

E ok. Noi o sa ne vedem de omega viata sanatoasa si plina de realizari, voi puteti sa va intrebati in continuare ce e de facut ca sa slabiti si sa schimbati tehnici despre cum sa nu ajungeti in groapa dupa cate-o betie ranga.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce mai bem

Post by DANiel »

Waaagh! wrote: 29 Jul 2020, 17:49 tehnici despre cum sa nu ajungeti in groapa dupa cate-o betie ranga.
Well, asta chiar sună bine. Facem un thread?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce mai bem

Post by ola small dickie »

Nu e necesar alt topic. Discutam aici ca e legat

Parerea mea e ca gropile sunt de evitat dupa o betie ranga (ca sa imprumut termenul lui waagh). De obicei nu ar aduce nimic bun sa cazi intr o groapa in aceasta stare, eventual doar daca acolo s ar afla niste beri reci sau niste femei (or both) dar care ar fi sansele.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce mai bem

Post by Waaagh! »

Mi-am adus aminte de o noapte de betie in Caen, unde dupa ce-am pus sub masa un morman de muricani complet straini concentratiei de alcool din bauturile europene, am ramas singurul treaz si cu o mega bunaciune pe care a trebuit s-o duc acasa. Iar cand m-am intors de acolo m-am intalnit cu trei frantuzoaice absolut zdrobite care au vrut si ele sa fie duse acasa. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Apollyon
Pig Cop
Posts: 891
Joined: 9 Nov 2014, 19:39

Re: Ce mai bem

Post by Apollyon »

lol, normal ca expertii in tras de fiare au venit sa dea lectii si pe topicul asta
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce mai bem

Post by Waaagh! »

Stai sa vezi nebunie cand vom incepe sa publicam articole de fitness & lifestyle pe site. Image
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce mai bem

Post by DANiel »

Waaagh! wrote: 29 Jul 2020, 18:06 . Iar cand m-am intors de acolo m-am intalnit cu trei frantuzoaice absolut zdrobite care au vrut si ele sa fie duse acasa. :lol:
Le-aș fi dus acasă, până mi-ar fi dat sângele pe nas.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce mai bem

Post by Waaagh! »

^Culmea e ca aveau chiar genul ala de kinkuri. Ebrietatea scoate totul la lumina.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Ce mai bem

Post by Quackers »

Ca topicul a picat bine, ca am frigiderul gol si lista plina..

> Vodka Strumbas de gutui si/sau Soplica cu alune dar am multe vodci 'cu gust' care imi plac. Imi place sa am o vodka 'flavored' sa beau seaca cu doua cuburi de gheata. (Merge si visinata la schimb)

> Vodka Zubrowka Bison Grass. Asta mi-e vodca de combinat care se face cu ce zeama de fructe ai in casa, personal sunt fan cranberry/merisoare cand si daca gasesc, ca e mai rar ca aurul. Stiu, e tot 'flavored' daca vrei, dar e foarte light si mi se pare mai gustoasa la combinat decat ceva vodka 'pura'.

> Jaegermeister. Ca trebuie. Shoturi, mix sau poate chiar si baut sec cu niste lime si gheata.

> Stroh 80. Mix sau gatit, merge la multe lucruri mancabile, aproape la orice ai pune vin. Dar hai sa nu facem vinegreta din el totusi.

> Bailey's Irish Cream. Pentru cine imi intra in casa de sex feminin si restu ii se par prea tari. De asemenea, e o baza des intalnita la shoturi.

> Bacardi Oakheart Spiced. Iarasi, aleg ceva flavored decat rom alb. Combinat cu vodka cranberry de mai sus, cuba libre cu pepsi lime, niste lime extra e fix ce beau acasa in mod uzual cand vreau un pahar de ceva. (si ratio 40-60ish rom/drink)

> Pepsi Lime/Pepsi Twist1.25 plus varii sucuri de fructe incerc sa am mereu.

> Obligatoriu o sticla vin alb sec si o sticla de vin rosu 'gras'. Nu prea ma dau cu mari marci, dar Oenoteca si Segarcea e my go-to. Nu le beau niciodata 'sprit'.

Gin sau lichioare iau doar cand vreau sa fac anumite shoturi dar nu tin in mod uzual, si nici bitter sau whiskey nu obisnuiesc sa beau. Beri prefer IPA-uri, sau crafturi dubioase gen Sencha dar nu stau in ele, beau si o blonda obosita la 3 lei. A se observa totusi ca am permanent tot ce am nevoie sa fac shoturi de Cozonaci which is my specialty.

Halatul? De obicei mai am una alta, dar in cazul fix asta, cred ca ies la vreo 500 ron de bautura sa fac replenish.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Ce mai bem

Post by juve3332 »

In sfarsit, un user serios.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce mai bem

Post by tnt »

Ultima data cand am baut si fumat serios a fost acum ceva timp. Eram in vizita la o tipa, alaturi de alta tipa (ambele bunaciuni cu care aveam fantezii, but fell into friendzone); de fata mai erau 2 chiriasi, o hippiota la limita decentei, si un negru uranian. Hippiota a picat repede si dusa a fost, dar restul am uitat de toate si ne-am facut de cap in living.

Acum beau maxim o bere pe saptamana si am renuntat si la fumat. Dar, daca vreti, o sa incerc sa-mi amintesc ce am baut atunci.

- Editat pt mai multa anonimitate
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce mai bem

Post by DANiel »

Și niște poze dacă ai avea ne-ar ajuta.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce mai bem

Post by ola small dickie »

E a treia oara. Daca mai citesc o data "o bere pe saptamana" ma mut pe forumu cool girl

Glumesc. Am vrut sa zic pe forumul cool amish girl
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests