Coronavirus

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Coronavirus

Post by Alex Khan »

marvas wrote: 12 Apr 2021, 22:55 nu va mai atacati intre voi, atacati virusul
Sosoaca si Oana Lovin care ne indeamna sa iubim virusul.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Coronavirus

Post by Alex Khan »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 13 Apr 2021, 09:51


Nu prea am înțeles din postarea ta de ce un medic/asistent/ambulanțier ar fi automat mai potrivit decât el (iar acesta nu e un caz în care ministrul să nu aibă nici o legătură cu domeniul), mai ales că a fost demonstrat de mai multe ori că la spital nu lucrează doar oameni integri.
Trebujie sa ai tangenta cu domeniul.
Si da, trebuie sa fii integru.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Coronavirus

Post by Alex Khan »

Fular wrote: 13 Apr 2021, 11:13
Trebuie sa fie un MEDIC care a pus mana pe o inima noua atunci cand i-a facut transplant unui pacient.

Sunt aproape sigur că inimile de care vorbești sunt la mâna-a doua.

Salveaza sau nu viata unui pacient cu inima bolnava?
Sau cu Ungaria
fighting monkeys.jpg
De ce am avea război cu Ungaria? Vor merțanul lui MC?
Vorbeam la misto.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Coronavirus

Post by Fular »

Se fabrică inimi pe undeva și le iei de noi dintr-o reprezentanță? Înfrânt din nou de semantică, bag seama.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Coronavirus

Post by Alex Khan »

Fular wrote: 13 Apr 2021, 13:01 Se fabrică inimi pe undeva și le iei de noi dintr-o reprezentanță? Înfrânt din nou de semantică, bag seama.
Daca ti-ai gasit sa faci ironie pe seama asta, ai dat epic fail.

1.stiu foarte bine de unde provin inimile alea. De asta tot prefer un medic care sa fie in fruntea ministerului sanatatii, unul care alege sa lase un om in moarte clinica sau in cancer terminal sa moara ca sa salveze viata unui om cu grave afectiuni cardiace ce poate trai in continuare cu o inima noua.

2. inimile se vor putea fabrica din celule stem in viitorul apropiat.

3. Exista si inimi artificiale in caz ca transplantul e imposibil. https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_heart

4. apuca-te din npu de scoala de glume si trolleala.Sau intoarce-te la barbut.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Coronavirus

Post by Fular »

cool! donatorii le țineau într-un dulap nefolosite. strângeau praf și era păcat, nu?
1. ce treabă are faptul că știi de unde vin inimile cu preferințele personale pentru șefia unui minister.
2. trăiești într-un paradox temporar? viitorul, trecutul și prezentul se întrepătrund atât de tare încât ideile anticipative sau speculative sunt realitate și irealitate în același timp.
3. care se pot folosi în ce circumstanțe, domnule medic?
4. lmao
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Coronavirus

Post by Alex Khan »

Fular wrote: 13 Apr 2021, 13:37 cool! donatorii le țineau într-un dulap nefolosite. strângeau praf și era păcat, nu?
1. ce treabă are faptul că știi de unde vin inimile cu preferințele personale pentru șefia unui minister.
2. trăiești într-un paradox temporar? viitorul, trecutul și prezentul se întrepătrund atât de tare încât ideile anticipative sau speculative sunt realitate și irealitate în același timp.
3. care se pot folosi în ce circumstanțe, domnule medic?
4. lmao

1. Are. Se numeste RESPONSABILITATE. Sa fii medic denota ca trebuie sa ai raspundere. VV nu a avut un astfel simt al raspunderii in comparatie cu un medic.
2. chiar nu exista un emoticon cu facepalm pe aici ?
3. ti-am dat link. Nu sunt medic, nu am calificare.
4. lmao, si o sa-ti dau ignore.
Mare greseala sa vorbesc cu un barbugiu despre politica si medicina.
Trebuia sa-ti fi dat ignore de la bun inceput.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Coronavirus

Post by Fular »

Nu sunt medic, nu am calificare.
Mare greseala sa vorbesc (...)despre politica si medicina
🤭🤭🤣🤣🤣
Last edited by Fular on 13 Apr 2021, 14:19, edited 1 time in total.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Dr. User
Zergling
Posts: 135
Joined: 25 Apr 2014, 13:27
Location: Târgu-Jiu

Re: Coronavirus

Post by Dr. User »

Mărar wrote: 25 Mar 2021, 14:42 More extroverted people suffered mood declines while more introverted people actually saw mood improvements during the COVID-19 pandemic, finds a new study of students at a US university.
Significant interactions terms were found suggesting differential impacts of the COVID epidemic for students with low versus high levels of particular traits. Higher levels of extraversion, for example, were found to be related to decreases in mood as the pandemic progressed in contrast to those with lower extraversion, for whom there was a slight increase in mood over time. These data support the conclusion that personality traits are related to mental health and can play a role in a person’s ability to cope with major stressful events. Different traits may also be more adaptive to different types of stressors.
Introvert nu înseamnă neapărat și sedentar, iar carantinarea le-a cam tăiat macaroana celor care obișnuiau să se plimbe sau să alerge prin parcuri. Nu toți singuraticii trăiau regește.
În plus, anumite persoane cu fobie socială au trebuit s-o ia de la 0: https://dilemaveche.ro/sectiune/societa ... ea-sociala

Legat de vaccinuri, Israelul are unele din cele mai bune servicii secrete din lume. Credeți că și-ar fi lăsat populația să se vaccineze obligatoriu cu niște vaccinuri cu probleme majore?
Dacă tot e să o dăm în teoria conspirației (nu că ar fi mulți adepți pe acest forum), poate toată campania asta împotriva AstraZeneca e o încercare de eliminare de pe piață a unui posibil concurent.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

Poți gândi că unii vor să scape de Astra Zeneca pentru că e un vaccin ieftin și taie concurența. Poți gândi că unii vor să arate pisica britanicilor, că tot au vrut să aibă două perechi în afara UE. Sau poți gândi că problemele la vaccinul Astra Zeneca, cum par să fie și la cel Johnson&Johnson, sunt legate de construcția/dezvoltarea lui.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Coronavirus

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Coronavirus

Post by Triggerix »

Was expecting Dani Mocanu, am dissapointed.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Coronavirus

Post by reV »

M-am vaccinat acu' 2 ore (Pfizer, doza 1). De atunci:
- aud culori
- vad sunete
- apreciez manelele pentru mesajul lor
- am fraudat alegerile
- am devenit autoist
- am ajuns la concluzia ca Gigi Becali e un autor bun
- am facut cel putin o persoana sa citeasca baliverne
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Coronavirus

Post by Mărar »

Ieri am facut rapelul (Pfizer), inca n-am avut vreun efect secundar. Tind sa cred ca nu mai am sistem imunitar de cand cu WFH.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Coronavirus

Post by Quackers »

https://www.cnbc.com/2021/04/23/mit-res ... study.html

Las asta aici si niste quotes:

<After three rounds of heavy peer review, he said it's the most review he's ever been through, and that now that it's published he hopes it will influence policy.>

<This is why time spent in the enclosed area is more important than how far you are from the infected person.>

<As for social distancing outdoors, Bazant says it makes almost no sense and that doing so with masks on is "kind of crazy.">
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Coronavirus

Post by Alex Khan »

Legat de India, unde indienii se plang ca nu mai sunt paturi libere si aparate cu oxigen:
P.S. statuia aia inalta a lui Patel, cea din dreapta, care e cea mai inalta de pe Pamant, a fost finalizata in 2018!

Image








Uite unde poate duce religia combinata cu prostia:
Image




UNDE SUNT ZEII SA-I AJUTE PE INDIENII CARE LE-AU CONSTRUIT STATUI SI TEMPLE SI LE-AU OFERIT OFRANDE?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Coronavirus

Post by McWilliams »

Trebuie sa te speli in Gange de cateva ori pe an pentru a primi binecuvantari de la Vishnu, altfel te alegi doar cu treimea responsabila cu distrugerea.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Coronavirus

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Vaccinat cu prima doza pfizer azi. Destula lume la centru. N-am nici un side effect pana acum, in afara de somn si foame :D
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Coronavirus

Post by juve3332 »

Bravos!
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests