XBOX Series X

User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: XBOX Series X

Post by Bogdan »

phpBB [video]
nea Caisa
Space Invader
Posts: 26
Joined: 12 Mar 2014, 04:57

Re: XBOX Series X

Post by nea Caisa »

eveniment de launch pe 7 mai se pare ca doar cu titluri third parties. AC:valhalla e confirmat ca e unul dintre ele
https://www.techradar.com/news/xbox-ser ... -next-week
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: XBOX Series X

Post by Bogdan »

Xbox Series X: Buy A Game Once and Play the Best Version Across Generations with Smart Delivery

Lista jocurilor confirmate deja ca vor avea smart delivery:
  • Halo Infinite
  • Cyberpunk 2077
  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Destiny 2
  • DiRT 5
  • Scarlet Nexus
  • Chorus
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Yakuza: Like a Dragon
  • The Ascent
  • Call of the Sea
  • Gears 5
  • Second Extinction
  • Metal: Hellslinger
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: XBOX Series X

Post by tnt »

Cam maricel noul Xbox. Sau l-au facut asa ca sa aiba de unde taia pt varianta slim mai incolo?
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: XBOX Series X

Post by Bogdan »

Pentru airflow. Ca volum cred ca e foarte apropiat de vechea generatie, dar are un form factor diferit. PS5 in schimb e o namila:
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: XBOX Series X

Post by DANiel »

Este interesant airflow-ul pe care îl încearcă, și chiar sper să le iasă bine. Personal mi se pare o încercare riscantă la fel ca în cazul lui Xbox 360, care are cel mai prost airflow văzut de mine personal pe o consolă/computer.
Dar asta nu le scuză lățimea ăia, my bad. Ăla măcar are forma de router și este înalt și subțire, dar again, eu personal nu știu unde as putea pune xbox-ul ăla lângă tv. Dar again, fiecare cu gusturile lui.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: XBOX Series X

Post by Bogdan »

Cred ca am mai avut discutia asta. Problemele lui 360 original sunt de mult in spate si i-au fortat de atunci sa puna accentul pe eficienta termica, lucru valabil in prezent cu seria One X/S, care ruleaza cool si silentions. PS4 nu am dar din podcasturile pe care le ascult am inteles ca e destul de zgomotoasa si se incalzete la jocurile solicitante. God Of War era mentionat des ca exemplu. Vedem la iarna, dar eu sunt destul de increzator ca vor scoate un produs hardware bun, pe langa serviciile care sunt deja excelente, in special Gamepass.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: XBOX Series X

Post by Bogdan »

User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: XBOX Series X

Post by Stokkolm »

Ceva imi spune ca e biased pentru ca a devenit best buddy cu Microsoft in ultimul timp.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: XBOX Series X

Post by DANiel »

Xbox Series X Launches this November with Thousands of Games Spanning Four Generations
https://news.xbox.com/en-us/2020/08/11/ ... -of-games/

Și aparent este o dată fixă, 6 noiembrie.

Image

Intre timp, Halo a zis pas anului 2020 și s-a lăsat amânat până în 2021. Posibil pentru că au sărit oamenii de cur în sus că arată cam cheap, who knows.

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: XBOX Series X

Post by Mahdi »

We can confirm via our sources that the entry-level Xbox Series S will cost $299 at retail, with a $25 per month Xbox All Access financing option, which Microsoft is planning to push hard via various retailers and a large global rollout. The more powerful Xbox Series X will cost $499, with a $35 per month Xbox All Access financing option.

Both consoles will launch on November 10, 2020.
https://www.windowscentral.com/xbox-ser ... y-revealed
REMEMBER CITADEL
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: XBOX Series X

Post by Bogdan »

Sincer, la ce hardware are Series X mi se pare OK pretul. Ma asteptam sa fie mai scump.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: XBOX Series X

Post by MC »

E chiar foarte ok. Cand ma gandesc ca voi da 500$ (aka euro) pe un 3070...
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: XBOX Series X

Post by DANiel »

Da și nu. Dacă ineed are 4 teraflopi, este un downgrade destul de mare comparativ cu 12 teraflopi de pe Series X. Tind sa cred că o să fie puțin mai mult în materie de limitări decât cap-ul la 1080p.

Edit: tot aș arunca direct 500$ pe Series X dacă ar fi.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: XBOX Series X

Post by marvas »

nu reusesc sa ma lamuresc de pe internet daca discurile fizice de Xbox One vor fi 100% compatibile pe noua consola. Unii zic ca o sa fie nevoie sa downloadezi jocurile, altii ca nu toate o sa fie compatibile (alea de Kinect sigur nu).
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: XBOX Series X

Post by Bogdan »

marvas wrote: 8 Sep 2020, 12:55 nu reusesc sa ma lamuresc de pe internet daca discurile fizice de Xbox One vor fi 100% compatibile pe noua consola. Unii zic ca o sa fie nevoie sa downloadezi jocurile, altii ca nu toate o sa fie compatibile (alea de Kinect sigur nu).
In cel mai rau caz, merge ca la BC Xbox 360 -> Xbox One. Adica bagi discul un unitate, consola verifica licenta, apoi downloadeaza varianta digitala din store. Dar eu presupun ca fi optiunde de direct install, arhitecturile fiind acum foarte similare. Pana la urma conteaza mai putin, cat timp au confirmat compatibilitate 100% cu toate jocurile de Xbox One.


Legat de Series S, pretul mi se pare OK, iar specificatile sunt orientate pentru output FullHD, nu 4K. Si eu tot spre Series X inclin, in principal pentru unitatea optica - am multe discuri de 360 si One si nu as pleca pe full digital inca. Cel putin nu pana cand nu o sa avem suport oficial si store localizat pe Romania.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: XBOX Series X

Post by DANiel »

Mmm, nu este store localizat pe Romania pentru Xbox?
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: XBOX Series X

Post by Bogdan »

Nu. Doar in Windows Store vad preturi in lei. Pentru consola, cam toti avem contul setat pe UK si platim in lire via Paypal, ca sa nu faca verificarea zonala a cardului. N-am avut probleme cu setupul asta, dar ar fi mai OK sa nu fie nevoie de artificii.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: XBOX Series X

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “XBOX”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests