PlayStation 5

User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: PlayStation 5

Post by TG »

Cred ca e putin mai mare decat carcasa mea mini ITX. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: PlayStation 5

Post by Cristan »

Pe ce lucruri mărunte ne certăm noi aici... și iată adevăratele probleme: PS5 reveal met with conspiracy theory that presenters were CGI
While most people watching the PlayStation 5 reveal were probably busy considering the highlighted games, or worrying about the launch price, a contingent of the viewership had different concern. Were the human beings talking about the next-generation console even real?

“The PS5 reveal people all look like CGI renders,” one tweet read.

“Am I the only one wondering if the people in the PS5 reveal were CGI?” another worried.

“The speakers are CGI, right? I feel like im going crazy,” another viewer said.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: PlayStation 5

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Aura de CGI e un efect secundar al cipului Bill Gates.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: PlayStation 5

Post by McWilliams »

A little late to the party, dar da, aparent este ceva pe care producatorii de "next-gen consoles" o zic la modul serios, in fata presei - ca noile hardware specs vor face de rusine un PC normal. Si, desi pot intelege niste hype gratuit acolo, pentru ca trebuie sa-si justifice si marketing-ul si PR-ul existenta, pare ca nu-i trazneste nici Dumnezeu, nici Thor cand incep sa vanda luna de pe cer.

Asta este doar ultimul dintre videouri:

Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: PlayStation 5

Post by marvas »

eu comunicam cu un prieten in timpul prezentarii si ii scriam ca BA, PREZENTATORII ASTIA SUNT RANDATI, UITA-TE LA EI!
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: PlayStation 5

Post by DANiel »

Dacă este să mă întrebi pe mine discuțiile PC vs Consolă sunt deja mult prea fumate ca să le mai iau în serios. Toată lumea știe că inevitabil (și logic) computerele or să aibă specificații peste și că totul contează de cum este configurat/făcut jocul (vezi RDR2).

Ce mi se pare interesant este că și de data asta ambele console și-au arătat ce pot să facă: când a apărut Xbox one s-au lăudat cu Ryse: Son of Rome care era un monstru (in sensul bune) vizual și care îți forța la maxim pc-ul dacă îl jucai, pe când Sony a venit cu Knack care arăta cam ce au arătat practic acum cu Ratchet and Clank (cât de bine configurează ei totul și cum funcționează toate nebuniile).

Partea și mai interesantă în prezentarea Sony este că pe lângă Blockbustere a mai prezentat și câteva jocuri relativ "kids friendly", practic oarecum nu a prezentat consola că horsepower cum a făcut Microsoft, ci ca un entertainment system, ceva mai mult spre tactica Nintendo decât spre tactica Microsoft. Oricum multe jocuri au fost lăbăreli, lumea aștepta desginul, și cu și fără prezentare sunt cateva jocuri importante care or să apară pe PlayStation, dar au făcut un pas și spre direcția unde erau siguri că fac și o să iasă bine.

Also, sunt curios care este treaba cu telecomanda și dacă o să meargă mai mult spre media center, pentru că momentan PlayStation 4 își face treaba însă foarte basic, cate de un Netflix/YouTube.

Edit: legat de design este ok in opinia mea, soto o să apară și ediția pe negru complet. Pentru mine este mult mai favorabil decât Xbox pentru că sincer, eu nu am avut undeva in sufragerie locul ăla așa pătrat pentru el.
În linii mari, pentru mine generația actuală de console (Xbox și PlayStation) au avut cel mai bun design. Foarte elegante, simple, nu lumini exagerate. Bine, placerea mea vinovată o să rămân în continuare PS2 slim pentru cât de fin era, și PS2 Phat pentru că era efectiv un turn monstru.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: PlayStation 5

Post by Magicake »

La fel de fumate ca si GTA 5, dar uite ca inca apare. Zau ca nu inteleg jocul ala.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: PlayStation 5

Post by McWilliams »

I fully expect the PS6 to have a V16 engine. Because unlimited powah!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: PlayStation 5

Post by DANiel »

McWilliams wrote: 13 Jun 2020, 17:47 I fully expect the PS6 to have a V16 engine. Because unlimited powah!
La cum arată Dev kitul, erai pe aproape.

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: PlayStation 5

Post by ola small dickie »

Pătrunjelu' wrote: 13 Jun 2020, 17:41 La fel de fumate ca si GTA 5, dar uite ca inca apare. Zau ca nu inteleg jocul ala.
:shock:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: PlayStation 5

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: PlayStation 5

Post by Mahdi »

phpBB [video]


Diseară la 11 începe.
REMEMBER CITADEL
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: PlayStation 5

Post by DANiel »

Aș dori să vă spun că eram sigur că oricum să termine totul cu un mic drop.

phpBB [video]
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: PlayStation 5

Post by Mahdi »

Image

19 noiembrie
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: PlayStation 5

Post by Mahdi »

PlayStation confirms its PlayStation 5 games will cost up to $70 / £70

Iar europenii vor avea un preț special doar pentru ei, cu +10 euro după aplicarea parității 1 dolar = 1 euro. Demon's Souls va costa 70$ în US, 80 euro în Europa. Destul de gay.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: PlayStation 5

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Uhm, n-ar trebui să fie invers? :lol: Parcă euro > dollar
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: PlayStation 5

Post by DANiel »

Mahdi wrote: 17 Sep 2020, 09:15 PlayStation confirms its PlayStation 5 games will cost up to $70 / £70

Iar europenii vor avea un preț special doar pentru ei, cu +10 euro după aplicarea parității 1 dolar = 1 euro. Demon's Souls va costa 70$ în US, 80 euro în Europa. Destul de gay.
Ne luăm toți varianta cu disc și facem schimb de jocuri. #boicot
Acum, for real, și mie mi se par foarte ok edițiile digitale, dar ținând cont în ce parte a lumii trăim, încă mai merge bișnița de jocuri SH pe disc.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: PlayStation 5

Post by Bogdan »

Well... PS5 digital tocmai s-a transformat din deal in tzeapa.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: PlayStation 5

Post by DANiel »

Here’s why some PS5 and Xbox Series X games will cost $70

La cum stă treaba cu prețul jocuri, ambele console digital edition sunt cam tzeapa.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: PlayStation 5

Post by Bogdan »

Vedem. Deocamdata doar dubiosii industrieri (2K, Activision, EA) plus Sony au anuntat cresteri.

Oricum, la Series S pe langa costul mai mic, compenseaza din plin Game Pass-ul, iar tot ce vor scoate studiourile cumparate de MS apare acolo Day 1.
Post Reply

Return to “PlayStation”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests