Assassin's Creed Valhalla

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Assassin's Creed Valhalla

Post by Mahdi »

phpBB [video]


Trailerul iese mâine:

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by marvas »

asa stii ca unui trend i se apropie sfarsitul, cand intra si Ubisoft in hora. In cazul de fata trendul fiind jocurile cu vikingi care ne-au invadat in ultimii ani ca jocurile cu al doilea razboi mondial in anii '00.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by DANiel »

Jesus Fucking Christ. A reușit cineva să devină mai patetic decât Activision și COD, care culmea a început să devină mai bun.
Jocul ăsta a deraiat complet după Syndicate, de la cățărat pe clădirile la fugit prin sate de pescari, în cazul de față.
Eu inca aștept momentul in care să facă reboot primului joc în același setting, unde să nu fii Rambo cu hidden blades si sa fie nevoie să mai faci și altceva decât căcat, sper că îmi înțelegeți supărarea.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by MC »

AC Origin a fost un soft-reboot al seriei si au introdus tot mai multe "elemente RPG". Ce e acum nu prea mai are legatura cu seria pre-Origin
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by Bogdan »

phpBB [video]


Lol, Daniel, nici nu avem gameplay si deja l-ai desfiintat. Also, care sunt jocurile cu vikingi care ne-au INVADAT in ultimii ani? Eu in afara de niste indie-uri ca Banner Saga si Senua's Sacrifice nu stiu. Poate God Of War? Dar acolo cred ca e mai mult mitologia, nu lucruti concrete, istorice.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by joonior_bmf »

La naiba. Am jucat Primal, am terminat Odyssey, am trecut prin Far Cry 5, si mi-am promis ca nu voi mai avea de-a face cu nebuloasa Franciza Anuala Ubisoft. Dar. Presupun ca trailer-ul e ok. Speram sa fie trompeta, ca sa-l evit. Still not completely down until I see gameplay. Dar hai.
phpBB [video]
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by marvas »

Bogdan wrote: 30 Apr 2020, 19:44 Also, care sunt jocurile cu vikingi care ne-au INVADAT in ultimii ani? Eu in afara de niste indie-uri ca Banner Saga si Senua's Sacrifice nu stiu. Poate God Of War? Dar acolo cred ca e mai mult mitologia, nu lucruti concrete, istorice.
pai e inclusa si mitologia nordica, ca nu prea este una fara alta in jocuri. Pe langa cele pe care le-ai mentionat, am dat un search ca nu sunt bun la retinut nume: Jotun, Volgarr, Wolves of Midgard, Northgard, Expeditions: Vikings, War of the Vikings, Vikings Squad, Apsulov: End of Gods, Vikings: War of Clans

Ah, pana si Skyrim.

Pe langa asta, in ultimul concediu a fost in Norvegia, ma declar coplesit.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by TG »

Eu zic mai bine să jucați toți Expeditions: Vikings, lăsați prostiile.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by McWilliams »



De aia seamana cu orice altceva care include vikingi.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by Bogdan »

marvas wrote: 30 Apr 2020, 20:17 am dat un search
Folosind termenul "bășini indie cu vikingi", lol? :twisted: Nu e nimic triple A acolo. Skyrim face zece ani azi-maine. Anyway, sa vina! Am vazut acum ca are si acelasi designer ca Black Flag, ceea ce imi da mari sperante.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by Magicake »

Sa lanseze si un Cultures nou, apoi poa sa termine cu vikingii.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by ola small dickie »

Si sa nu uitam: a mai fost prin 99 si rts ul saga rage of the vikings cu un review laudativ in level. Care daca imi aduc aminte corect si nu aberez a luat si ceva premiu la premiile de sfarsit de an ale revistei. Dar nu bag mana in foc, posibil sa exagerez. Posibil in 99 sa nu fi avut loc inca premiile level anuale

Plus the lost vikings de la blizzard tot prin anii 90

As zice din memorie ca saga rage of the vikings a luat 91 in level
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by marvas »

Pătrunjelu' wrote: 30 Apr 2020, 20:36 Sa lanseze si un Cultures nou, apoi poa sa termine cu vikingii.
yes please
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by DANiel »

Bogdan wrote: 30 Apr 2020, 19:44
Lol, Daniel, nici nu avem gameplay si deja l-ai desfiintat. Also, care sunt jocurile cu vikingi care ne-au INVADAT in ultimii ani? Eu in afara de niste indie-uri ca Banner Saga si Senua's Sacrifice nu stiu. Poate God Of War? Dar acolo cred ca e mai mult mitologia, nu lucruti concrete, istorice.
Aveam un mare comentariu legat de asta, dar mi-am dat seama in timp ce scriam că nu merită. You right, nu toate jocurile sunt pentru toți oamenii. Mie nu îmi plac ultimele 2 jocuri din seria și mie se pare fix un joc lansat pentru grafică și că are cafteală calumea. Dar again, oameni diferiți cu gusturi diferite.
You should try God of War, chiar este jmecher.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by SnipeRulz »

https://www.ubisoft.com/en-us/game/assa ... d/valhalla
Sail across the icy North Sea to discover and conquer the broken kingdoms of England. Immerse yourself in activities like hunting, fishing, dice, and drinking games, or engage in traditional Norse competitions like flyting – or, as it's better known,verbally devastating rivals through the art of the Viking rap battle
the art of WHAT??
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

:lol:

Image
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by tnt »

Vermintide asta ce se tot joaca Waaagh nu e tot cu vikingi? Poftim, inca unul la numar.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by Waaagh! »

Tbh in ultima vreme e mai mult pentru arabi ala. In general intalnesti capre si alte oratanii domestice.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Assassin's Creed Valhalla

Post by marvas »

unde e gamplay-ul din Gameplay Trailer? Si de ce trebuie sa semene personajul cu ala din Vikings?
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests