Forum Nivelul 3

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
Post Reply
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by Cristan »

Coborati-va la ce nivel vreti voi, dar pe PM. Totusi, este chiar atat de greu sa vorbim civilizat, fara idioti si alte alea? Sunt si metode mai de bun simt de a jigni pe cineva, daca vreti neaparat asta.
ola small dickie » Wed Dec 10, 2014 3:07 pm wrote:astept ban. altfel chiar ma cobor la nivelul lui daca tot e permis
De ce-ai vrea sa faci asta? Ca sa nu "te lasi calcat in picioare"? Sa arati ca ai "coaie"? Care ar fi motivul pentru care te-ai "cobori" la nivelul cuiva pe un forum pe internet?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by ola small dickie »

Draga Cristan,

Tu esti moderator din cate stiu pe acest forum. De ce nu iti faci treaba? Eu nu am ce sa discut cu acest individ pe PM. Eu nu am dialog cu el. Datoria ta si a celorlalti moderatori ai acestui forum e sa actioneze cand un alt user jigneste fara niciun motiv alt user, ceea ce s-a intamplat aici. Butonul de report post vad ca este degeaba, l-am mai folosit si mai demult tot din cauza acestui user, si in aceasta speta. Rezultatul? Zero.

Cu toate astea tie ti se pare firesc sa comentezi tot replica mea. Curios. Iti e rusine sau frica sa actionezi in consecinta? Postari de-ale mele le-ai sters pt motive mult mai nesemnificative decat jigniri gratuite, eu am primit banuri pt motive mult mai nesimnificative (am zis cuvantul pula de exemplu) decat jigniri gratuite. Cand se intampla ceva mai grav vad ca stati si va uitati. Va place un forum unde dialogul este bruiat de astfel de derapaje ale acestui individ? Mie nu. Mi se pare firesc sa nu existe astfel de comportamente. Voua?
Last edited by ola small dickie on 10 Dec 2014, 15:32, edited 2 times in total.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by DarthZombie »

Curios mi se pare ca atunci cand veneam cu studii si statistici, ai avut o reactie similara pe care a avut-o Bruta aici. Doar ca el e mai direct si nu se ascunde in spatele unor metafore. Asa ca Bruta e tratat precum ai fost si tu tratat.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2415
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by Mărar »

Ai putea sa astepti macar ceva timp de la utilizarea butonului de report post inainte sa te plangi ca nu ne facem "treaba", la ora reportului eu cam dorm, altii banuiesc ca muncesc/au viata. Din cate stiu nici unul dintre noi nu a semnat vreun contract sau e remunerat pentru faptul ca moderam forumul. Nu vad cum poti invoca vreo obligatie in acest context, fie ea si morala (lol). Butonul de report nu este degeaba, ramane la decizia celor care il vad daca actioneaza in consecinta sau nu. Nu e vorba ca ne e rusine (ce?), sau frica (ha?), doar ca cateodata nu suntem de acord cu motivele invocate de tine, sau de altii in raporturi (gasp!).
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Heroes of Might & Magic III HD Edition

Post by Cristan »

@ola: prima parte a postului era adresata in special lui brutalistu, din moment ce am facut referire la "idiotul" din postul pe care l-am si sters din acest motiv. Deci "report post" nu a fost degeaba, mai mult de atat ce ai putea sa faci?

A doua parte a postului meu nu era legat strict de schimbul de replici de mai sus (i nici nu ma luam de tine) ci era doar o intrebare de principiu. Mai ales daca zici ca nu ai dialog cu el, de ce sa te gandesti ca trebuie sa te cobori la nivelul lui? Daca moderatorii nu actioneaza imediat ce apasa cineva "report", crezi ca e cazul sa transformam forumul in vestul salbatic si sa zica fiecare ce vrea, pentru ca nu exista lege?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Forum Nivelul 2

Post by Magicake »

Cred ca solutia ideala ar fi ca ola si brutalistu sa se ignore (i.e. functia de pe forum) reciproc. Nu vad sa se inteleaga prea curand, indiferent pe cine banam, cum si cand.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Forum Nivelul 2

Post by DarthZombie »

Pacat ca functia de pe forum iti da posibilitatea sa citesti mesajele aluia ignorat, si nu le face sa "dispara" de tot, ca si cum nu ar fi existat vreodata. Exista vreun script sau add-on de phpBB pentru asa ceva?
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Forum Nivelul 2

Post by Magicake »

Asta nu stiam, credeam ca dispar de tot. My bad, o sa ma uit acasa, daca nu mi-o ia altcineva inainte :)
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

Pătrunjelu' » Wed Dec 10, 2014 6:53 pm wrote:Cred ca solutia ideala ar fi ca ola si brutalistu sa se ignore (i.e. functia de pe forum) reciproc. Nu vad sa se inteleaga prea curand, indiferent pe cine banam, cum si cand.
Nu e o situatie reciproca. Eu deja il ignor demult fara sa folosesc functia ignore. N-am nevoie de functia ignore. Eu nu-l abordez. El insa pe mine da. El se pare ca are o problema din lumea basmelor de care mie nu imi pasa absolut deloc, nici macar amuzant sau amuzanta nu mi se pare ca sa fac macar o caterinca. Nici nu m-as mai ambala daca nu as crede insa ca abordari de genul "idiotule" ar trebui pedepsite. Si au fost. Multumesc.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
.chesterfan

Re: Forum Nivelul 2

Post by .chesterfan »

cred eu că burtalistu nu ne suportă de pe vremea în care mergeam împreună și ne căcam pe toate discuțiile lol, gen, lol "ce faci ola?" "bine chester""ce zici suntem smecheri?" "pfoai de pula mea ce meseriasi suntem" "lal" "k""lâl" și pe urmă lol burtalistul penibil făcea crize când intervenea Marius Ghinea pupa-i-aș pula lui de barosan și ștergea/închide topicuri la grămadă că așa vroia pula lui de redactor artist poet magnific sobru și genial și ne debana și pe noi când ne dădea bulangiul ban, că suntem prietenii lui și ai dracului de simpatici în general și total utili și interesanți în orice discuție.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Forum Nivelul 2

Post by ola small dickie »

lol. brutalistu banat si basicat posteaza pe level forum cu clona lui pe nume chester ca sa ne istoriseasca frustrarile lui legate de mine, de chester si de marius ghinea.

its gold jerry! :lol:

ban in plus pt clona?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Forum Nivelul 2

Post by Cimitri »

Zici ca-i telenovela... Asta-i forum de jocuri revista de jocuri sau e forumul postului Acasa?
Last edited by Cimitri on 11 Dec 2014, 09:12, edited 1 time in total.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Forum Nivelul 2

Post by MC »

Nu a fost niciodata doar un forum de jocuri...
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Forum Nivelul 2

Post by DarthZombie »

Maaaamiiiii, nenea ma supara, fa-i cevaaaaa!
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6550
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Forum Nivelul 2

Post by joonior_bmf »

Moldovan Claudiu wrote:Nu a fost niciodata doar un forum de jocuri...
Subscriu. Asta e Joc de Forumuri. Ma intreb cine va muri in capitolul asta.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Forum Nivelul 2

Post by marvas »

everybody back on the on-topic ship.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1813
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Forum Nivelul 2

Post by Jaunty »

Jaunty » Sat Nov 29, 2014 9:35 am wrote:Cât despre problemele de securitate la care se referă cei de pe CG, am să încerc să aflu care sunt. Forumul CG e VBulletin, al nostru e phpBB, deci s-ar putea să nu fim afectați. Eu primesc email-uri de la Tapatalk când mai descoperă câte-o vulnerabilitate și recent n-am primit nimic. A fost ceva XSS bug la un moment dat, dar s-a rezolvat, acum suntem la ultima versiune.
Problema este aceasta: https://rstforums.com/forum/92665-tapatalk-xss.rst (excelent forum, apropo)
Cum bănuiam, phpBB-ul nu este afectat, dar chiar și așa, nu mă simt prea bine cu Tapatalk instalat. L-aș da jos dacă aș găsi o temă pentru mobil cât de cât decentă. Sau dacă ne-ar face Cristan una. :P
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Forum Nivelul 2

Post by marvas »

in caz ca banner-ul vostru cu Nivelul 2 nu contine zapada lui Cristan, clear cache.
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Forum Nivelul 2

Post by zme-ul »

CTRL+F5
人は地獄を作った
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1813
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Forum Nivelul 2

Post by Jaunty »

Ugh... văd că le-au picat din nou serverele celor de la lab501. Inclusiv nameserverele - așa că în acest momentul forumul nu poate fi accesat în mod normal. Și eu totuși postez. Cum? Prin Tor, la adresa ziadoxvr77y7ifvs.onion. Sau, dacă nu vreți așa, mai există o variantă: adăugați în fișierul hosts (/etc/hosts sau C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts) linia următoare:

Code: Select all

178.62.231.7 forum.nivelul2.ro
Recomand prima metodă. A doua are dezavantajul că dacă se va schimba vreodată IP-ul forumului, nu veți mai ajunge unde trebuie.

Acum știți. Cheers!
Post Reply

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests