Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by Mahdi »

Postați în thread user-ul căruia îi acordați votul. Termen limită vot: 18.05 la ora 20.


Flashbat03
  1. Ghost Master (2003)
  2. Far Cry 4 (2014)
  3. Darksiders II (2012)
  4. Lollipop Chainsaw (2012)
  5. Sekiro: Shadows Die Twice (2019)
  6. Resident Evil 4 (2005)
  7. Final Fantasy VII Remake (2020)
  8. Batman Arkham Asylum (2009)
  9. Sonic Mania (2017)
  10. Super Smash Bros. Melee (2001)
Descrieri
ne0lith
  1. Half-Life (1998)
  2. Mafia (2002)
  3. Max Payne 2 (2003)
  4. Rome: Total War (2004)
  5. Fahrenheit (2005)
  6. Borderlands 2 (2012)
  7. Pathologic (2005)
  8. Arx Fatalis (2002)
  9. Red Dead Redemption (2010)
  10. Darkwood (2017)
Descrieri

Image

Spoiler for voturi:
Flashbat03
  1. ne0lith
  2. Pătrunjelu'
  3. Mahdi
  4. Stokkolm
ne0lith
  1. juve3332
  2. Triggerix
  3. rdo
  4. MC
  5. TG
  6. FlashBat03
  7. marvas
  8. Waaagh!
  9. joonior_bmf
  10. Azad
REMEMBER CITADEL
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by juve3332 »

De la Flashbat, mi s-a parut mai simpatic Ghost Master decat m-as fi asteptat, dar nu are anvergurade primul loc, mai ales in comparatie cu revolutionarul HL, de partea cealalta. Restul listei (in afara de Far Cry 4, pe care inca n-am apucat sa il vad) e foarte personala si putin atipica pentru comunitatea noastra. Un aspect pe care il apreciez, dar multe dintre alegeri par facute mai degraba datorita amintirilor extrem de placute pe care joaca indelungata pare sa i le fi procurat dlui. Flashbat, nu neaparat meritelor filmuletelor ca atare. Sonic Mania, Darksiders II, Lollipop (ok, e amuzant, dar n-are niciun schepsis mai sexy), Arkham Asylum (idee la prima mana si nu foarte slefuita, naratiune absenta, final din topor), chiar si Sekiro (nuante de atmosfera si realizare tehnologica buna, dar destul de stereotip altfel). Cel mai mult mi-a placut remake-ul de FF, cu orasul infatisat atat panoramic, cat si din perspective mai apropiate, intime, iar la final intrarea in scena a echipei de eroi. Clasic, poate, dar cu un crescendo bine calculat si o executie superioara.

De la neOlith pot selecta considerabil mai multe intro-uri care imi raman in cap. Pe langa clasicele de primele trei locuri, Fahrenheit e o alegere excelenta, de care ma minunez ca nu mi-am amintit pana am vazut-o efectiv postata. Singura putin mai dubioasa mi se pare Total War, o insiruire de toposuri la indemana despre armata si civilizatia romana, in oarece contrast cu alegerile cu foarte multa personalitate din rest.

Deci, una peste alta, vot neOlith, cu o lista mai consistenta, dar bun-venit lui Flashbat pentru pata de culoare!
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by Triggerix »

Ok, here we go. Înainte să încep menționez că am notat cu 2 intro-urile pe care le-aș fi ales și eu, 1 pentru cele care mi s-au părut bune dar nu le-aș fi ales și 0 pentru cele care nu mi-au plăcut. Nu voi scrie aici punctajele exacte, dar voi scrie ce mi-a plăcut foarte mult și ce nu mi-a plăcut deloc, iar concluziile le deduceți voi. Ah și dacă a fost vreun joc care mi-a plăcut în mod deosebit l-am menționat.
Spoiler for ne0lith:
Mi-au plăcut foarte tare:
  • Half-Life, care m-a fermecat cu acea narațiune a doamnei care prezenta instituția respectivă. Te face să vrei să te plimbi prin tot locul să vezi ce și cum și chiar dacă nu e neapărat genul meu de joc intro-ul e interesant și te prinde.
  • Max Payne 2 pentru că întotdeauna îmi plac jocurile care au cut-scene-uri de genul comicbook. Pe lângă asta și povestea e interesantă, deși nu cred că e nevoie să menționez eu asta că știți deja.
  • Fahrenheit are ceva anume, nu cred că pot să zic exact ce mi-a plăcut. Îmi place în primul rând scena de la început și mi-a plăcut și imersiunea care se face în poveste.
  • Borderlands 2 evident că mi-a plăcut. De altfel, îmi cam plac toate intro-urile seriei de jocuri, de asta am și eu unul pe lista mea. Acțiune, scene amuzante, introducere memorabilă a personajelor. N-are ce să nu-ți placă.
Nu mi-a plăcut:
  • Rome: Total War. Mi s-a părut un intro foarte impersonal din care nu am rămas cu prea multe detalii și care nu m-a impresionat în niciun fel. Parcă nu își are locul pe listă.
Mi-a plăcut în mod deosebit:
  • Darkwood. Acesta a fost unul din puținele intro-uri din tot draftul care chiar m-a făcut să vreau să joc jocul deși nu prea e genul meu ca stil. Foarte frumos și cumva gut-wrenching. I love it.
Spoiler for Flashbat03:
Mi-au plăcut foarte tare:
  • Ghost Master. Un intro fun care m-a făcut să am flashback-uri la filmele de groază la care mă uitam când eram mică. Deși de obice nu îmi place genul ăsta de stil de joc ăsta mi s-a părut că se potrivește bine cu totul.
  • Far Cry 4. A mai ales cineva un intro din serie și și acela mi-a plăcut foarte mult. Fain decorul exotic și povestea care te ține în suspans.
Nu mi-au plăcut:
  • Lollipop Chainsaw. În momentul în care personajul principal a zis ”my girlfriends say my dad is a total dilf” și apoi a apărut o poză în care tatăl mângâie cu ardoare poponețul mamei, mi-am dat seama că nu e pentru mine intro-ul.
  • Batman Arkham Asylum. Deși sunt fană destul de mare a benzilor desenate, cu precădere DC, intro-ul ăsta mi s-a părut lipsit de substanță și destul de superficial.
  • Sonic Mania.
  • Super Smash Bros. Melee. Voi scrie aici și pentru jocul de mai sus pentru că am cam aceleași gânduri pentru amândouă. Deși mă atrag prin factorul de nostalgie și îmi plac per total ca estetică, nu mi se par niște intro-uri excepționale.
Tl;dr: vot ne0lith.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by rdo »

ne0lith, are lista top
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by MC »

ne0lith
Din lista lui exceleaza
-Half-Life
-Mafia
-Max Payne 2
-RDR
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by TG »

Aveam tot felul de planuri de cum să votez și chestii, dar plm, iar m-a luat lehamitea până să le pun în practică. Am zis deja cum punctez, rezultatul final îl dă pe ne0lith câștigător, la o diferență de 4 puncte. Coincidența face că 4 e și nota pe care i-o acord lui ne0lith, hehe.

Flashbat

- Ghost Master e o alegere bună, nu de wildcard, dar oricum, apreciez
- Far Cry 4 nu mă încântă. Cu greu apreciez intro-urile astea foarte lungi cu multă expozițiune, deja nu mai e secvență introductivă, e ditamai cinematicul care îți prezintă o grămadă de personaje și elemente.
- Darksiders 2 e ok, cam generic dar apreciez
- Lolipop e din nou o alegere bună, fainuț stilul grindhouse
- Resident Evil 4 poate mă nimerea mai bine dacă eram fan al seriei, mi se pare oricum ok ca prezentare
- FF VII e alegere de 3 puncte, chit că e remake-ul, filmulețul de introducere să ridică la standardele mele, jocul original fiind parte din cele sfinte în topul preferințelor. Reușește să actualizeze vechiul intro exact cum mi-aș fi dorit și abia aștept să apară pe PC, pentru că o să-l joc și numai pentru filmulețe dammit!

Ultimele 3 alegeri nu-mi inspiră nimic. Nu le consider neapărat neinspirate (hehe), dar nici nu fac ceva pentru mine.


ne0lith

- Half Life e o alegere foarte bună, ar trebui toată lumea să te voteze pentru asta ;) ;)
- Mafia era a doua mea alegere, sau a treia dacă nu se lua Syberia din prima. Excelent intro, de altfel jocul ăsta încă poate da lecții de game design, mai ales pe partea de prezentare cinematică. Citeam de curând ce se scria la început pe thread-ul de Mafia 3 și m-am mirat la unele opinii ale forumiștilor. Unora li s-a părut plictisitor să meargă cu taxiul prin oraș. Jesus fuck, ce extrapolare grotescă, asta au înțeles din joc. În fine.
- Max Payne 2 nu e neapărat excelent, adevăratul filmuleț reprezentativ e cel dinainte primei misiuni. De ce nu l-ai ales pe ăla? Era mai bun. Oricum, e apreciat.
- Rome Total War e aproape o alegere pentru care ți-ai luat cu minus. Nu știu ce a fost în capul tău, dar am zis să te iert și să o ignor.
- Fahrenheit... cam ce-a zis juve
- Borderlands 2 nu scapă fără penalizări, intro-ul reprezintă perfect ce am urât la joc. Stilul umoristic wannabe cool dat de gard în ultimul hal posibil. Personajele vezi doamne excentrice, ew.
- Pathologic mi-e indiferent, dar e jocul la care te masturbezi așa că înțeleg alegerea
- Arx Fatalis nu mi-a venit în minte dar e o alegere excelentă. Un intro atmosferic în care e frumos prezentată și construită lumea jocului. Da.
- Red Dead iar îmi e cam indiferent, dar apreciez că e western, and I like that shit
- Darkwood a fost alegerea surpriză, cum a zis și Triggerix. Speram să te faci de râs pe final.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
FlashBat03
Zergling
Posts: 112
Joined: 18 Aug 2019, 23:36

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by FlashBat03 »

TG wrote: 15 May 2020, 21:20 Half Life e o alegere foarte bună, ar trebui toată lumea să te voteze pentru asta ;) ;)
Salut! :) Nu vreau să par rău sau ceva , doar că mi se pare oleacă aiurea să zici asta :? Înțeleg că Half-Life este un joc foarte iubit, dar nu cred că, musai, trebuie să garanteze câștigul acestui draft, ca să zic așa ,pentru că nu ar mai fi un intro game draft ci doar un favorite game draft :roll: Nu de alta , dar dacă zici că ,, ar trebui toată lumea să te voteze pentru asta,, (Half-Life) , practic eu nu aș avea nici o șansă pentru că nu am ales și eu Half-Life , I dunno ... Ideea e că nu am nimic cu ne0lith și nici cu tine TG , ci doar cu modul în care ai descris alegerea jocului Half-Life. Vreau să cred că am și eu o șansă de câștig ,ca și membru oarecum nou, atâta tot :oops:
Îmi pare rău dacă a sunat aiurea ce am zis, doar că am ținut să subliniez chestia asta :oops: Mersi :)

Edit: Nu știu cum să dau ,,quote,, pe thread-ul de discuții, așa că sper să nu fie vreo problemă faptul că am postat aici. :oops:
“Hard work is worthless for those that don’t believe in themselves.” Naruto Uzumaki :D
User avatar
FlashBat03
Zergling
Posts: 112
Joined: 18 Aug 2019, 23:36

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by FlashBat03 »

Succes ne0lith ;)
Spoiler:
Image
“Hard work is worthless for those that don’t believe in themselves.” Naruto Uzumaki :D
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by ne0lith »

Succes FlashBat03 ;)
"da" - chestrony, 2016
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by marvas »

imi place intro-ul de la Batman, simt ca e un foarte bun aperitiv pentru ceea ce o sa urmeze in joc. M-am gandit si eu la el, dar retineam ca partea mai interesanta se intampla cand deja controlezi personajul asa ca nu m-am riscat.

De dincolo am avut si eu pe lista Half-Life si Mafia.

Una peste alta, la o diferenta de 4 puncte, vot pentru ne0lith.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by TG »

Și tu îi dai nota 4, nu-i așa marvas?

FlashBat03 wrote: 15 May 2020, 21:58 Nu vreau să par rău sau ceva , doar că mi se pare oleacă aiurea să zici asta :?
Era o glumă, nici măcar subtilă sau prea reușită. ne0lith a ales HL după mine în runda de wildcard, eu am HL în lista, implicația era atât că ne0lith a fost lipsit de originalitate, cât și că HL e o alegere în general de votat. Iar eu o am în listă, așa că de ce să nu fie votata la mine?

Acum că te-am lămurit, să știi că din partea mea toată lumea are o șansă să câștige, indiferent că e nou sau vechi. Și ca fapt divers, îmi place când ne0lith pierde, deci numai de bine, nici o supărare.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by Waaagh! »

Oof.

In copilarie mancam doua felii de paine cu unt pe zi. Una dimineata, cealalta seara. Intre potoleam foamea cu apa de la robinet ce avea niste nuante si mirosuri indoielnice. In contextul asta nici puteam sa visez la Sonic, Mario, Final Fantasy sau Zelda. Sunt lucruri care n-au facut in mod real parte din universul meu la vremea cand ar fi putut avea un impact. Fata de lista lui FlashBat03 resimt cel mai mult decalajul de varsta si formare. Totusi, mi-a placut Ghost Master, ca oricare alta prezentare ce contine elemente de supranatural, fie ele si caricaturi. Am punctat si Sekiro, desi cred ca ar fi putut sa fie ceva mai interesant daca mergea mai putin pe buseala si mai mult pe substanta.

Sigur ca ne0lith da cu brio cu fruntea in tigaie, mergand pe (inexplicabila) alegere a lui HaLf-LiFe (?!) si a anestezicului numit Mafia. Are insa si niste alegeri exceptionale. Un Darkwood tenebros, ce merge inspirat pe tehnica unor imagini tulburatoare cu un text trecut peste, reusind sa depaseasca ceea ce s-ar fi realizat cu vocea cine stie carui plictisit. Rome: Total War este o lectie de cinematografie si arta pastrarii poligoanelor vesnic tinere. Pathologic este mult prea bizar ca sa nu salte sprincene, mai ales pentru cineva ca mine care habar nu are despre ce e vorba. Probabil ca ar putea sevi drept laxativ de nadejde si pentru etern prea constipatul si mult mormaitul Max Payne (2).

Si mai sunt chestii dragute. Fahrenheit ar fi fost beton, cu conditia sa aiba parte de o scriitura ceva mai buna. Borderlands 2 cam sovaie'n directie, dar macar are o bunoaca. Iar Arx Fatalis e tras la greu de Stephen Russel. Si Red Dead Redemption trece peste pragul somniferului, salvat de cateva urme de spaghetti western si o blonda interesanta.

Asta e. Votul merge la ne0lith.

Edit: a, da. mi-am amintit. wtaf happened to betmen. pe vremuri,pacaliciul mai servea totusi niste poante. acum nici singur nu ride.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
FlashBat03
Zergling
Posts: 112
Joined: 18 Aug 2019, 23:36

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by FlashBat03 »

TG wrote: 15 May 2020, 22:23
FlashBat03 wrote: 15 May 2020, 21:58 Nu vreau să par rău sau ceva , doar că mi se pare oleacă aiurea să zici asta :?
Era o glumă, nici măcar subtilă sau prea reușită. ne0lith a ales HL după mine în runda de wildcard, eu am HL în lista, implicația era atât că ne0lith a fost lipsit de originalitate, cât și că HL e o alegere în general de votat. Iar eu o am în listă, așa că de ce să nu fie votata la mine?

Acum că te-am lămurit, să știi că din partea mea toată lumea are o șansă să câștige, indiferent că e nou sau vechi. Și ca fapt divers, îmi place când ne0lith pierde, deci numai de bine, nici o supărare.
Nu-i bai atunci :D Scuze pentru neînțelegere :oops:
Have a nice day ;)
“Hard work is worthless for those that don’t believe in themselves.” Naruto Uzumaki :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by Magicake »

Cand am jucat eu half life prima oara aveam, nush, 10 ani, poate mai putin. Fix "mama ce intro revolutionar are jocul asta" ziceam. That was sarcasm. Lasand novelty-ul ala la o parte, a imbatranit ca laptele, cum s-ar zice.

Intro-ul Arx Fatalis era in plan pentru lista mea :-D E fain, te intriga, si lasand poate scenele in-engine la o parte, e nicely done.

Rome TW e un adevarat tour de force, nu stiu daca a fost folosit si ca promotional trailer, dar ar merge. Iti arata tot ce o sa gasesti in joc, si-ti arata ca-i super huge si epic.

Far Cry 4 a fost good choice, prezinta villain-ul bine. Ignor faptul ca e evident ca s-a incercat un Vaas 2 cu toata treaba, it's ok.

Daca era un joc la care nu ma asteptam sa apara in draft, Lollipop Chainsaw e ala. Gotta respect the choice. I don't like it but...

Votul meu merge la flashbat, lista lui e closer to my heart. Arkham Asylum, FC4, FF VII mi se par punctele forte.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by joonior_bmf »

Ghost Master: dragut, Scooby Doo-ish, si de apreciat ca e printre putinele jocuri pe PC din nisa asta. Simulator de bantuiala(?). Far Cry 4: Fain, desi au pasit in emisfera "uita-te cat de instabil sunt"; but I guess that's the point. De jucat, candva. Lollipop Chainsaw: sexy and goofy, ca mai toate jocurile lui Suda. Aveam si eu Sekiro pe lista, cool & nice. FF7: frumos realizat, cum si trebuie sa fie dupa un secol in development. Tot vad laudat RE4, si sunt sigur ca e la fel de bun pe cat pare. Dar introducerea nu-mi transmite calitate pe masura restului jocului. E doar ok.

HL: clasic, aprobat,verificat. Mafia exsudeaza kino. Sunt curios cat de bine va arata remake-ul. La Fahrenheit imi place muzica, si cand a aparut numele lui Badalamenti mi-am dat seama de ce. RDR: nu la fel de bun ca introducerea pentru sequel, dar e foarte prezentabil, si personajele de fundal isi fac treaba bine. Aveam si eu Max Payne 2 pe teava. Si voiam sa va ating coard corzile nostalgice cu o replica din joc, pentru puncte extra la votare. Dar n-a fost sa fie. Rome TW: nu ma prinde; mai degraba as vedea ceva mai simplu, ca o harta. Mi-a placut Borderlands 2. Il prefer dintre primele 3. Intro-ul e ok, dar nu exceleaza. Arx Fatalis il bag la clasice aprobate. Pathologic si Darkwood le grupez in chestii criptice ce ma ademenesc prin mister si bizar la inceput, dar ma fac mai tarziu sa-mi regret curiozitatea.

Kai e tipul care se pune in maini si face elicoptere. Shinnok ii imita pe restul. Fitting.

Glumesc.

Apreciez lista lui flashbat, si riscul asumat cu unele jocuri, precum Lollipop Chainsaw, dar neolith a avut mai multe alegeri cu impact puternic. Asadar, neolith primeste votul.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by Mahdi »

Încă un vot la unul dintre underdogs ai acestei competiții. Flashbat03 a izbutit o listă chiar simpatică, cu Sekiro, FF7 și Arkham Asylum printre preferatele mele. E adevărat că n-avea cum să facă față boomer hit-urilor lui ne0lith, dar apreciez oricum contribuția.

Pe ne0lith o să-l scarmăn/premiez în runda următoare.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by Azad »

ne0lith are o lista foarte buna si nu prea am ce reprosuri sa-i aduc, cu exceptia lui Borderlands 2. Hai sa zicem, am votat 3-ul, e ok si asta. Half-Life l-am laudat deja, Mafia il voiam pentru lista mea. Si Fahrenheit voiam pentru lista mea. :x Max Payne 2 e atmosferic si are un feeling noir care imi place. Rome: Total War mi se pare cel mai bun intro dintr-un joc Total War facut vreodata, as zice chiar mai bun decat Medieval 2. Nice one. Am fost baiat finut si nu am luat Pathologic, ne0lith, cum ti-au luat alte persoane jocurile preferate. Sa tii cont de asta cand votezi. Darkwood abunda de atmosfera, RDR nu e chiar la nivelul intro-ului celui de-al doilea joc, dar tot te introduce in Vestul Salbatic asa cum trebuie. Iar Arx Fatalis imi prezinta o lume fascinanta.

De la Flashbat am apreciat cel mai mult intro-ul de la FF 7 si Sekiro. De acord ca Sekiro pare putin generic, dar tot e un intro ok. Am apreciat originalitatea lui Ghost Master. Intr-adevar, o alegere curajoasa. Din pacate, nu m-au prea impresionat restul alegerilor. Far Cry 4 mi se pare ca deja continua trope-ul inamicilor sociopati din seria asta si Pagan Min mi se pare ca incearca prea mult si nu e la fel de interesant ca Vaas. RE 4 are un intro creepy, e fain asa. Doar ca nu prea rezonez cu restul alegerilor, din pacate. Still, apreciez faptul ca sunt inedite.

So, yeah, votez ne0lith, dar cu felicitari pentru lista variata a lui Flashbat.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by Stokkolm »

Si castigatorul este :shock:
Spoiler:
oare cine ar putea fi... :mrgreen:
Spoiler:
Bomb has been planted! :o
Spoiler:
5... 4.... 3... 2... 1...
Spoiler:
Kai (Flashbat03) ;) :mrgreen: 8-)

Image
Ghost Master e chiar misto pentru un joc atat de obscur. Far Cry 4 - personajul negativ e un cliseu ambulant, dar felul cum e pusa in scena toata situatia din perspectiva first person il face un intro captivant. Lollipop Chainsaw e... diferit. Ii dau un Deadly Premonition /10. Si da, Final Fantasy VII Remake, cred ca reuseste imposibilul si depaseste originalul.

ne0lith are Half-Life, Mafia, Red Dead Redemption (care mi se pare mai reusit decat cel din RDR 2, but maybe it's just me). Max Payne 2 nu inteleg ce face aici, imi place stilul prezentarii de tip comic book in joc, dar ca si bucata de sine statatoare nu e nimic special. Borderlands 2 desi imi place jocul, intro-ul e prea edgy si pentru mine.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by ola small dickie »

vot ne0lith
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
FlashBat03
Zergling
Posts: 112
Joined: 18 Aug 2019, 23:36

Re: Game Draft XVI: Optimi - Flashbat03 vs. ne0lith

Post by FlashBat03 »

Deci m-am supărat :cry: ....
Atât mai zic : :x
Spoiler:
Felicitări ne0lith :D A fost un meci frumos :oops: Succes mai departe ;)
Image
“Hard work is worthless for those that don’t believe in themselves.” Naruto Uzumaki :D
Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests