Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Mahdi »

Postați în thread user-ul căruia îi acordați votul. Termen limită vot: 18.05 la ora 20.


Mahdi
  1. Thief II: The Metal Age (2000)
  2. Icewind Dale (2000)
  3. Warcraft 3 (2002)
  4. Control (2019)
  5. Deadly Premonition (2010)
  6. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (2014)
  7. Dark Souls 2 (2014)
  8. Shadow of the Colossus (2005)
  9. American McGee's Alice (2000)
  10. Eye of the Beholder 2 (1991)
Descrieri
TG
  1. Half Life (1998)
  2. Deus Ex (2000)
  3. Dark Souls (2011)
  4. System Shock 2 (1999)
  5. The Void (2008)
  6. F.E.A.R (2005)
  7. Brutal Legend (2009)
  8. Hitman: Contracts (2004)
  9. Grand Theft Auto: Vice City (2002)
  10. Wild Arms (1996)
Descrieri

Image

Spoiler for voturi:
Mahdi
  1. TG
  2. MC
  3. Flashbat03
  4. Waaagh!
  5. Pătrunjelu'
  6. Stokkolm
  7. juve3332
TG
  1. Mahdi
  2. rdo
  3. marvas
  4. ne0lith
  5. Triggerix
  6. joonior_bmf
  7. Azad
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by TG »

Hai să fim gay. Votez Mahdi, sper la un duel echilibrat și entărteining.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Mahdi »

Vot la Sub Zero.

Image
Spoiler:
Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by rdo »

TG - pentru Half-Life, System Shock si GTA
Last edited by rdo on 15 May 2020, 20:41, edited 1 time in total.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by MC »

Mahdi (Scorpion) pentru:
-Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
-Dark Souls 2
-Thief 2
-Shadow of the Colossus
User avatar
FlashBat03
Zergling
Posts: 112
Joined: 18 Aug 2019, 23:36

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by FlashBat03 »

Heyo! :D
Nu știu care erau șansele ca această luptă să fie între Scorpion și Sub-Zero :lol:
Image
Rezultatul acestei lupte este ... :shock:
Spoiler:
Scorpion WINS ;)
Image
Felicitări Mahdi! :oops:
“Hard work is worthless for those that don’t believe in themselves.” Naruto Uzumaki :D
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Waaagh! »

HaLf-LiFe.

lol. Literalmente stai cu curul pe bancheta intr-un vagon care face metrorexul sa para rer. Timp de minute care se intind inspre eternitati agonizante, ascultand cum da robotul detalii fine despre partea pe care e peronul. Cu orizontul in perspectiva unor pereti de beton. P much viata oricarui obidit intr-un oras occidental. Aveai mai multe sanse sa evadezi in fantasmagoric in vremurile cand inca nu era paza la metrou, si mai scapa cate-un mini-minune cu acordeonul, interpretand Tutti Frutti intre statii.

F.E.A.R. e castronul pentru care induram cate 10 minute de reclame la 5 minute de film in vremurile cand radetul recomanda aragazul ca solutie pentru lipsa apei calde. Deus Ex e o parodie din care s-a pierdut ranjetul timp al lui Dolph Lundgren, undeva printre doua tomberoane si ziare mototolite, iar Hitman: Contracts e combinatia letala intre reclame la Old Spice si Hepatoprotect. In fine, Wild Arms imi aminteste de-o vorba din batrani:
Spoiler:
Image
Exista si alegeri bune. Dark Souls isi pune singur piedica in drumul spre maretie, cu tromboane ultra-bombastice si patetism extras cu patentul. Brutal Legend e p much drama lui cristache, prietenul ala peste care se astern anii, dar sufletul ii ramane in Narnia. Vice City e facut de oameni care inteleg sa respecte sanctitatea pavilionului urechii.

La alegeri foarte bune, il avem din nou pe Keanu Reeves in orice rol futurist ever, numai ca de data asta chiar e bun, respectiv The Void, poate singura alegere din intreaga lista cu substanta dincolo de imagine.

Desigur, cand privim lista fata de care aceste alegeri trebuie contrapuse, nu ramane mare de lucru de discutat. Alegerile lui Mahdi sunt singurele din intregul draft intre care nu am reusit sa identific torpile fisiite, singura intrare aparent proasta fiind atat de proasta incat se intoarce mai repede in aer decat Ting in cautarea lui Ong Bak si-ti tranteste un cot in crestet de-ajungi direct in Loja Neagra, cu Laura Palmer in brate si piticul jucand pe-un jazz ametitor, la buza abisului.

Il votez pe Mahdi, pentru o lista p much uluitoare, despre care sper sa mai pot discuta in rundele viitoare.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by marvas »

la diferenta de un punct, vot pentru Tudor Gheorge
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by ola small dickie »

:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by ne0lith »

Greu aici.

Mahdi are cateva alegeri exceptionale pe care le-as vota instant, insa si multe alegeri ce nu m-au nimerit deloc. Pentru inceput, Thief 2 are un intro minunat, mereu m-am dat in vant dupa atmosfera grea si citatele alea enigmatice si creepy, o executie excelenta chiar si pentru cineva care nu are mare experienta cu seria asta.

Deadly Premonition e o alta alegere excelenta pe care nu m-as fi vazut pierzand-o, dar uite ca s-a intamplat bagamias penis. Un intro ce sumarizeaza perfect absurditatea jocului si felul in care reuseste sa te surprinda prin trecerea de la situatii serioase la glume ridicole in doar cateva secunde, can't ask for anything more really.

Shadow of the Colossus are un intro absolut remarcabil si reprezinta de departe punctul forte al listei pentru mine, o alta alegere ce ar fi avut lejer loc si in lista mea.

Pe de alta parte, din restul introurilor, majoritatea m-au lasat rece sau chiar m-au displacut.

Intro-ul lui Control e singurul ok si mi-a trezit interesul tare pana la final, o surpriza placuta mai ales ca de obicei nu rezist 2 minute. Icewind Dale e un mare exemplu de "asa nu" pentru mine, o naratiune si un info dump plicticos de 5 minute despre ceva fantasy generic, m-a luat somnul ceva de speriat pana sa ajung la final. Show, don't tell dammit. Bine ca au dat faliment.

Intro-urile de la Blizzard m-au lasat mereu rece, Warcraft 3 e jocul meu preferat de la ei, insa n-am avut vreo alta reactie decat "Looks cool". E bun din punct de vedere tehnic, dar dupa 2 minute deja am uitat ca l-am vazut.

In rest, Metal Gear Solid e mult prea mult, cat m-am uitat la intro vedeam 3 liste deja, m-a plictisit desi arata bine, iar din restul listei nu pot spune ca am ramas cu multe. Dark Souls 2 e naspa si la intro, evident, dar se echilibreaza din moment ce apare si la TG, same thing.

TG are o lista mult mai constanta pentru mine, as zice ca Half Life si The Void ar fi de exceptie, dar majoritatea alegerilor sunt cel putin bune. Hitman Contracts m-a lovit puternic la nostalgie, FEAR si GTA Vice City le aveam si eu ca optiuni de backup pe final de lista, iar intro-urile de la Deus Ex si System Shock imi trezesc regrete ca nu le-am jucat la vremea lor.

Brutal Legend nu stiu ce cauta acolo, probabil l-a luat pentru meme-ul din descriere, iar Dark Souls e la fel de naspa ca intotdeauna, dar in rest lista are mai putine lipsuri pentru mine, nici ala anime n-a fost chiar asa rau avand in vedere ca am o aversiune pentru chestii de genul asta in general.

Votez TG.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Triggerix »

Așadar 2 puncte pentru intro-urile pe care le-aș fi ales și eu, 1 pentru cele care mi-au plăcut și pe care nu le-aș fi ales și 0 pentru chestii nașpa.
Spoiler for Mahdi:
Mi-au plăcut foarte tare:
  • Icewind Dale. Deși nu sunt mare fană a intro-urilor cu narațiune ăsta a fost fain pentru că a fost combinat cu imaginile din carte deci a funcționat destul de bine și m-a prins.
  • Control. La ăsta mă gândeam și eu să îl aleg dar n-am mai ajuns la el. Îmi place foarte tare intro-ul și îmi aduce aminte de Orwell.
  • Deadly Premonition care îmi place pentru că e creepy. Până să apară doamna moartă mi-au sărit în ochi gemenii care mi-au adus aminte de ceva film horror de pe la începutul anilor 2000.
  • Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Am văzut atâtea intro-uri de Metal Gear Solid la acest draft că îmi venea să renunț dar totuși le-am văzut pe toate și ăsta mi-a plăcut în mod special pentru atmosferă.
  • Dark Souls 2. Inițial am crezut că merge în altă direcție pentru că nu cunosc prea bine conceptul jocurilor, dar mi-a plăcut cum s-a desfășurat totul și arată și foarte bine.
Nu mi-au plăcut:
  • Shadow of the Colossus care mi s-a părut plictisitor și mi s-a părut că nu e ceva foarte wow.
  • Eye of the Beholder 2 la care am avut aceeași problemă pe care am mai avut-o cu vreo două jocuri din draft, pur și simplu nu l-am putut urmări complet. It’s not my cup of tea.
Spoiler for TG:
Mi-au plăcut foarte tare:
  • Half Life. Nu mai comentez pentru că am făcut-o deja la ne0lith.
  • Deus Ex care prima oară m-a făcut să râd pentru că nu-s obișnuită cu jocurile de genul și arată foarte amuzant pentru mine. Dar mi-a plăcut conceptul și probabil dacă arăta mai modern dar păstrând aceeași poveste și același dialog mi-ar fi plăcut un pic mai mult.
  • Dark Souls la care am cam aceleași lucruri de spus pe care le-am zis și pentru al doilea joc. Cu mențiunea că nu-s mare amatoare a genului fantasy dar chiar arată fain astea două.
  • F.E.A.R.. Ăsta a fost mai haunting așa. Mi-au plăcut anumite concepte/teme din el și inițial am fost tentată să zic că tipul e vampir dar aparent e doar canibal. Oh, well, different strokes for different folks.
  • Grand Theft Auto: Vice City care deși nu mi s-a părut foarte wow m-a făcut super nostalgică (deși nu am jucat nici un joc GTA). Mi-a plăcut muzica și opulența, că toți vrem să nu fim săraki.
  • Wild Arms. Un intro care deși relativ vechi e ușor de urmărit și combinat cu coloana sonoră e super mișto. Plus că mi-a adus aminte de unele anime-uri mai oldschool pe care le-am văzut.
Nu mi-a plăcut:
  • Hitman: Contracts. Mi s-a părut foarte underwhelming. Pe lângă că e foarte scurt, dacă nu ești familiarizat cu povestea și personajul nu știu mi se pare.. neinteresant.
Mi-au plăcut în mod deosebit:
  • The Void. Superb intro. M-a făcut imediat să mă gândesc la anumite motive din cărți, filme sau jocuri care mă atrag în mod special. Plus că nu știu dacă e într-adevăr poezie, dar sună totul așa melodic.
  • Brutal Legend care pe lângă Fable 3 e singurul care m-a făcut să râd cu voce tare. Super tare și vreau și eu să joc jocul ăsta tocmai descoperit.
Tl;dr: vot TG.

Cu mențiunea că deși TG are lista mea preferată din tot draftul și lista lui Mahdi e foarte bună și nu meritau să se dueleze așa devreme. Dar asta e, csf.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Azad »

Triggerix wrote: 16 May 2020, 14:56 The Void. Superb intro. M-a făcut imediat să mă gândesc la anumite motive din cărți, filme sau jocuri care mă atrag în mod special. Plus că nu știu dacă e într-adevăr poezie, dar sună totul așa melodic.
Poezia e "Mudam-se os tempos, mudam-se as vontades", de Luis de Camoes. Traducerea in engleza, din cate stiu, a fost facuta de catre baietii de pe forumurile Ice-Pick Lodge. Mi-as dori sa pot posta si o recitare a poeziei in portugheza, doar ca ce am gasit pe yt lasa de dorit in comparatie cu varianta din The Void. Recomand lectura "Lusiadelor", pentru amatorii de epopei si poezie portugheza din secolul al 16-lea.

On-topic, nu votez acum. Asta e cel mai greu duel din runda actuala pentru mine. Revin.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by TG »

Da, am încercat și eu să găsesc ceva în portugheză, fără prea mare succes. Hai Azad, știut că ți-a rămas în minte fluieratul și chitara aia din Wild Arms. :D
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by joonior_bmf »

De pe lista lui Mahdi apreciez unele mai mult decat altele, dar are o calitate generala peste medie. M-a strapuns bine cu Icewind Dale, Ground Zeroes, Dark Souls 2, si Shadow Of The Colossus. Celelalte alegeri nu-mi displac, dar nu m-au prins puternic.

In mod similar, lista lui TG are o medie buna. Clasicele precum HL si Deus Ex, din pacate, nu mi-au "inghetat pulsul" ca prima data cand le-am trait. Dar inca pot aprecia ce au vrut si reusit sa faca la vremea lor. Sa-mi fie cu iertare, desi imi plac intro-urile la The Void si Brutal Legend, nu au valoare afectiva ridicata. Pentru ca inca nu le-am jucat. Candva curand™. Wild Arms imi place pentru ca sunt weeb, fie ca vreau sau nu.

Duel strans pentru eternitate. Dar il propun pe TG pentru runda urmatoare.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Azad »

Well, as fi preferat sa votez aici dupa ce eram sigur ca ati fi votat amandoi cu mine impotriva torpilelor aruncate de Waagh, dar in fine, let's do this. Am vazut si revazut intro-uri din duelul asta intr-una, amandoi aveti multe alegeri pe gustul meu si aveti niste liste de calibru de star destroyer. Cu ocazia asta as vrea si sa va felicit pe amandoi ca i-ati luat din alegeri lui ne0lith. Bonus points for that, ca mi-a frant inima cu destule intro-uri el. Voiam sa inchei exterminatusul prin a lua Pathologic, dar nu m-a lasat inima, asta e. I'm weak like that.

Sa incepem cu Kwisatz Haderach-ul nostru preferat, Mahdi din neamul Atreides, care m-a cam lasat putin rece cu intro-ul lui Thief II. Da, pot sa apreciez introducerea aceasta d.p.d.v. obiectiv, dar la fel cum am zis si la lista lui juve, pur si simplu nu rezonez neaparat cu aceasta alegere. In schimb, intro-ul de la Icewind Dale imi place foarte mult si nu m-a adormit. Imi place cum totul este prezentat ca o poveste din vremuri apuse si mi se pare o povestire fantezista cinstita, genul de istorisire pe care o poti pe care o poti asculta intr-un DnD irl, cu prietenii. Warcraft 3 da, intr-adevar, looks cool. La fel, un fantasy solid, n-am nimic de rau de zis despre el. Personal prefer intro-ul din expansion-ul Frozen Throne, ca e putin mai exotic decat clasicele rase omenesti si orcesti. Still, a good pick.

Ma uitam la intro-ul de la Control si ma gandeam ca mi-as fi dorit sa fie adaptat sub forma de serial :lol: Imi place mult bizarul din el si mi-as dori sa pot juca si eu jocul asta. Cinematografie faina? Check. Se afla la granita dintre normalitate si supranatural? Se afla. Is it weird? It is and I love it. La Deadly Premonition ma gandisem si eu, tot ca sa i-l fur lui neolith, dar am optat pentru tortura. De acord cu ne0lith la tot ce a spus despre intro-ul asta.

Ground Zeroes mi se pare cel mai bun intro al unui joc Metal Gear Solid din draftul asta. Great choice.

Intro-ul de la Dark Souls 2 mi se pare superior primului joc, desi cel din urma are mai mult badassery. Cumva, DS 2 parca are si ceva valoare mitologica si e mai "meaty" decat introducerea din DS 1.

Shadow of the Colossus, holy shit. Cuvantul care imi vine minte cand ma uit la intro-ul asta e "singuratate". Nicicand nu am vazut vreun joc care sa reprezinte singuratatea la nivelul asta. Asta nu a fost torpila fîsîită, a fost torpila fotonica din star trek.

Alice este de asemenea un intro fascinant prin felul in care perverteste povestirea originala si o transforma in ceva nitel mai fucked up. I dig that.

Eye of the Beholder 2 nu imi spune mai nimic, din pacate.

Cineva pe forumul vechi incercase sa ghiceasca numele lui TG si una dintre tentative a fost The Godzilla. Well, guess what, cam de calibrul asta e lista lui.

La intro-ul lui Half-Life imi place tocmai mundaneitatea si cum traiesti ceea ce pare a fi o zi oarecare din viata de angajat acolo. Vocea aia agasanta din trenulet e cireasa de pe tort si se potriveste nemaipomenit feeling-ului de...real life. I love it. De asemenea, atmosfera mi se pare superba.

Deus Ex imi place pentru cyberpunk-ul acela de nota 10, iar teoriile conspiratiei din introducere nu fac decat sa imi starneasca interesul sa incerc si eu jocul asta.

System Shock am luat si eu pe lista mea, deci o alegere excelenta. Ambele intro-uri sunt misto. De la fiorul care te apuca in primul cand Shodan incepe sa vorbeasca la persoana intai, la senzatia de creepyness din 2.

The Void, alta alegere pe care voiam sa i-o fur lui ne0lith. Am zis mai sus despre poezia din intro, mi se pare o alegere excelenta. Daca tot esti amator de poezie, TG, poate arunci un ochi si pe la un anumit thread de poezii de la bistro *cough*.

F.E.A.R. as fi vrut si eu sa aleg dupa ce l-ai luat tu :lol: Imi place la nebunie feeling-ul ala creepy care alterneaza cu scena aceea macabra de canibalism. Tocmai mi-ai facut chef sa rejoc FEAR, congrats.

Brutal Legend nu e chiar cea mai puternica alegere din lista, dar nici slaba nu e. Imi place comedia, imi place si muzica din jocul asta. Asa ca I dig it.

Hitman: Contracts are cel mai misto intro din seria Hitman. Eu alternam intre a alege Silent Assassin sau Blood Money, dar nici unul dintre ele nu m-a cucerit, iar la Contracts nu m-am gandit.

Vice City mi-l doream eu, dar San Andreas mi s-a parut next best thing. Are o atmosfera excelenta Vice City, numai bun pentru preferintele mele miami vice-istice.

Despre Wild Arms ce sa zic decat ca da, e tare misto. Mi-as dori sa vad un anime asa. Muzica, melancolia, atmosfera, le are pe toate. Imi plac anime-urile in general, asa ca TG incheie lista mult mai puternic decat Mahdi.

Acestea fiind spuse, votul meu va merge la TG. LIsta lui Mahdi e foarte puternica si doar Thief II si Eye of the Beholder l-au tras in jos in ochii mei. Lista lui TG este armonioasa si, cu exceptia unui DS 1 poate nu la fel de misto ca 2, este printre listele mele de top din draftul asta. A lui Mahdi era cealalta lista de top.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Mahdi »

Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Magicake »

Votez Mahdi.

DS2 mi s-a parut mai intriguing decat DS1, adica what the hell 3 babushkas, care-i faza acolo. Ground Zeroes e, well, Kojima stuff, fix acum cateva zile am trecut "natural" prin el. E misto si nu prea intelegi nimic. Warcraft 3 as fi ales si eu. Cam astea au facut diferenta.

Tough one.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by TG »

Măi, să știi că am stat pe gânduri dacă să iau DS 2 sau primul, poate și biased de faptul că l-am început pe primul de mai mult ori, mi se pare un intro mai bun pentru joc și reprezentativ pentru serie as a whole.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by ola small dickie »

Bine, Măi
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game Draft XVI: Optimi - Mahdi vs. TG

Post by Stokkolm »

Imi plac alegerile 10. din ambele liste, Wild Arms e o surpriza placuta, si Eye of the Beholder 2 are un vibe old school fain. Dark Souls 1 mi s-a parut mai interesant decat al doilea.

Deus Ex, System Shock 2 , F.E.A.R. si Hitman Contracts imi par ca sunt alese mai mult pentru calitatea jocurilor decat a intro-ului. Sunt ok, dar nu tocmai iesite din comun. System Shock 2 chiar as zice ca e underwhelming. Brutal Legend e bun, GTA Vice City e Rockstar being stylish, chiar m-am gandit sa il iau in loc de GTA IV. Half-life, well, la vremea lui l-am urat pentru ca asteptarile mele de la un FPS erau sa impusc chestii in primele 5 minute, dar uitandu-ma inapoi trebuie sa recunosc ca cei de la Valve au fost balsy sa vina cu un astfel de intro.

De la Mahdi Deadly Premonition e o alegere foarte buna. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, Shadow of the Colossus si Control sunt si ele pe aproape. Warcraft 3 are niste cinematicuri chiar reusite in campanii, dar intro-ul nu e la fel de memorabil. Thief II e incredibil ca de obiciei, pacat ca se termina asa abrupt.

Vot Mahdi.
Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests