Comunitate Online. Best/Worst

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
Post Reply
User avatar
Bodo
Space Invader
Posts: 3
Joined: 28 Apr 2014, 14:16

Comunitate Online. Best/Worst

Post by Bodo »

Dupa opinia voastra, care este jocul care are comunitatea cea mai toxica, respectiv "buna"

Din experienta mea, League of Legends are o comunitate foarte toxica, sa nu zic de cate ori trebuia sa mor de "cancer" "sida" etc. respectiv familia =D ca na, baietii sunt darnici.
Nu este departe nici comunitatea de CoD, care cel putin pe console, te violeaza la fiecare glont tras. Inveti lucruri noi de la ei, chiar daca nu esti fluent in engleza, te poti baza pe capacitatea dobandita de a injura dupa cca. 3 luni de CoD.
Intr-o lumina buna am vazut comunitatea Left for Dead, care este chiar ok ( pe console ), precum si comunitate celor de la Rockstars pentru GTA V.

Voi ce parere aveti ?
Flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by reV »

Cele mai toxice: CoD, League, DotA2
Cea mai "buna", da' cu clasicii copii de 13-14 ani care se cred dumnezei pe pamant: World of Warcraft
Cea mai "buna": deja fosta comunitate Elder Scrolls (pre-ESO)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by cg1700 »

In general jocurile multyplayer care intra in categoria e-Sports au comunitati toxice. Probabil agresivitatea asta e o chestie careacteristica sportivilor.
Image
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by Soarecu »

LoL: si cea mai buna si cea mai rea. De ce? Pana in Diamond/Challanger (si mai ales pe NE) e dezastru', dar deja cand unu turba in chat, ii dau ignore si imi vad de meci. Din diamond deja poti avea un streak de peste 10 meciuri in care, desi nu castigi, macar aia stiu sa se comporte.
Intradevar comunitatea de L4D e foarte ok si pe PC, insa cea mai buna mi se pare cea de TF2, serios acum, eu in 3 ani de cand joc nu am prea vazut chestii din astea gen "CANCER TO YOUR FAMILY", pe CS-uri (1.6 si GO) e balansat, pe COD nu stiu.
User avatar
Angrakkal
Headcrab
Posts: 59
Joined: 11 Mar 2014, 20:25

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by Angrakkal »

TF2 are o comunitate buna din cate am vazut.
LoL are cea mai rea comunitate in care am jucat vreodata. Serios.
Garry Mod e ok, in afara de serverele de sandbox si pvp unde sar toti cu noclip pe tine.
User avatar
Robert
Space Invader
Posts: 18
Joined: 27 Apr 2014, 10:24
Location: Ploieşti
Contact:

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by Robert »

IMHO cele mai bune şi prietenoase sunt GW2 şi JC:MP. Cele mai rele sunt probabil LoL,Dota2 şi SA:MP.

Code: Select all

99 little bugs in the code
99 little bugs in the code
Take one down, patch it around
117 little bugs in the code
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by SnipeRulz »

oh and don't forget minecraft. Cretini cu galeata
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by Soarecu »

SnipeRulz » 5 May 2014, 13:01 wrote:oh and don't forget minecraft. Cretini cu galeata
Chiar am uitat de astia, numai copii de 7 ani care se dau mari. Macar in LoL le poti da mute, dar in Minecraft...
User avatar
Angrakkal
Headcrab
Posts: 59
Joined: 11 Mar 2014, 20:25

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by Angrakkal »

Robert » 5 May 2014, 12:23 wrote:IMHO cele mai bune şi prietenoase sunt GW2 şi JC:MP. Cele mai rele sunt probabil LoL,Dota2 şi SA:MP.
Am uitat de JC:MP. Intradevar este o comunitate foarte prietenoasa, contrar asteptarilor. Poate ajuta si faptul ca in unele servere poti sa te dai pe Peaceful.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by Quackers »

Daca rankuim pur gradul de.. 'toxicitate'.

Best. Eve Online. Desi unele lucruri care se intampla prin cotloane ascunse ar baga un trained shrink sub masa.
Worst. <insert MOBA here> urmat de probabil World of Tanks. On this note, War Thunder a mult mai ok. Even OK-er e MechWarrior Online, but fuck that horribly managed game.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by reV »

Quackers » Thu May 08, 2014 12:22 am wrote:Daca rankuim pur gradul de.. 'toxicitate'.

Best. Eve Online. Desi unele lucruri care se intampla prin cotloane ascunse ar baga un trained shrink sub masa.
Worst. <insert MOBA here> urmat de probabil World of Tanks. On this note, War Thunder a mult mai ok. Even OK-er e MechWarrior Online, but fuck that horribly managed game.
Eve Online tocmai a avut parte de un scandal destul de "misto". inb4 haters gonna hate and get banned and prosecuted
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Comunitate Online. Best/Worst

Post by Quackers »

One asshole does not a community ruin. A fost rattuit de oamenii de la el din corp chiar. Nimeni nu a fost de acord cu ce a facut, pana si aia mai infamous. Toti in afara de unu au primit lifetime bans, si nu numai, doi-trei tipii care chiar au fost acolo o sa fie persecutati legal. Either way, discutam de comunitati.
Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests