Pareri controversate despre jocuri

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Pareri controversate despre jocuri

Post by TG »

De acord.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
sleepknot
Headcrab
Posts: 99
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Pareri controversate despre jocuri

Post by sleepknot »

Interesante opinii. @Marvas: privind ToN vs P:T eu pot sa spun ca am fost placut surprins de vibeul din ToN. Nu mi sa parut mai bun decat P:T, dar la capitolul level design, environmental lore si interactiuni, ToN mi s-a parut un love letter reusit si nu doar imitatie.

Ca sa zic si eu niste snoave, pentru mine singurele jocuri Assassins Creed valabile sunt 1 si Unity. Restul sunt open world collect-a-ton semifantasy; si chiar de la AC 2 (care a fost fain in sine) le-am simtit din ce in ce mai derivative si mai putin coerente (gameplay-story-estetica).

Totodata, DooM 3 a fost o reinventare reusita la vremea sa.

Si ultima: Cred ca fiecare Elder Scrolls e bun in sinea sa si ca moddingul este esential oricarui joc sandbox care il permite.
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Pareri controversate despre jocuri

Post by marvas »

Dave Mirra’s Freestyle BMX e mai bun decat Tony Hawk’s Pro Skater
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Pareri controversate despre jocuri

Post by Fular »

Mai bun ca oricare THPS sau doar mai bun ca primul THPS?
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Pareri controversate despre jocuri

Post by joonior_bmf »

seria Yakuza > seria GTA

I will not elaborate
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Pareri controversate despre jocuri

Post by marvas »

Fular wrote: 25 Jan 2024, 21:27 Mai bun ca oricare THPS sau doar mai bun ca primul THPS?
mai bun ca oricare, fight me
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Pareri controversate despre jocuri

Post by Fular »

ohoho, te țin frâiele fârtate! mna, nenorocul tău face că am jucat Dave Mirra's BMX și THPS3 relativ recent. Dacă e să vorbim strict de soundtrack, Dave Mirra e de departe lider. În schimb ca gameplay, e în urmă rău de tot față de THPS3 pentru că e apărut cu câțiva ani buni înainte. E foarte primitiv. Nu poți lega în același fel trick-urile, challenge-urile nu sunt omega-palpitante, ratezi aterizări din te miri ce motive sinistre. Și ești foarte singur, public ioc, unele hărți mi s-au părut un pic cam mari. Conced și admit că mi-au plăcut pseudo-provocările din el. Mă străduiam tot timpul să-mi pun amprenta în recordurile de acolo (longest skidmark, longest combo, etc). Mi se pare că pe BMX nu ajungi la aceleași înălțimi ca pe placa de skateboard și ca o consecință nu ești la fel de spectaculos.

Dave Mirra's e un joc bun, mi-e drag, e o plăcere să mă joc 5 minute pentru 3 ore. dar n-aș putea admite în vreo realitate că e mai bun ca THPS3
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Pareri controversate despre jocuri

Post by marvas »

recunosc ca nu am jucat THPS3. Am reincercat acum de curand THPS1+2 varianta refacuta pentru zilele noastre. Ori am imbatranit, ori nu mai am coordonare, dar nu reusesc sa leg combo-uri cum trebuie si ma tot imprastiu pe acolo pe jos.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests