8-bit pirate - Canal de gaming

Post Reply
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Abnaxus »

Vă salut.
Mi-am deschis un canal de gaming, daca aveți timp vă rog să aruncați o privire. Primul video este o recenzie la jocul You Are Empty. Orice sugestie sau critică este bine venită. Cheers!

https://www.youtube.com/watch?v=mpWknvo ... -bitpirate
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by MC »

Foarte buna calitatea audio-video.
N-am apucat sa vad tot clipul, dar imi place si sper sa te axezi cat mai mult pe retro gaming pentru ca e cam penurie in youtube-ul romanesc.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by marvas »

am crezut ca o sa ma irite enumerarea de inamici si arme, dar le-am privit cu interes. Buna treaba, subscribed.
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Abnaxus »

MC wrote: 4 Oct 2020, 20:17 Foarte buna calitatea audio-video.
N-am apucat sa vad tot clipul, dar imi place si sper sa te axezi cat mai mult pe retro gaming pentru ca e cam penurie in youtube-ul romanesc.
Multumesc de apreciere, chiar mă gandeam să mă axez pe jocuri retro, poate si mai puțin cunoscute cum a fost You are Empty, incă nu știu.
marvas wrote: 4 Oct 2020, 22:59 am crezut ca o sa ma irite enumerarea de inamici si arme, dar le-am privit cu interes. Buna treaba, subscribed.
Da, m-am gandit să nu sar calul și la arme am trecut mai repede prin ele, mulțumesc frumos de subscribe!
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Mi-a placut si mie. Script-ul mi s-a parut foarte reusit. Poate s-ar potrivi Papers Please next.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Fular »

Văzui găinile alea mari și-mi veni în cap "Ouăle fatale" de Bulgakov. Dă-i o geană dacă ai vreme.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Abnaxus »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 5 Oct 2020, 09:25 Mi-a placut si mie. Script-ul mi s-a parut foarte reusit. Poate s-ar potrivi Papers Please next.
Mulțumesc, Papers Please nu sună rău!
Fular wrote: 5 Oct 2020, 11:46 Văzui găinile alea mari și-mi veni în cap "Ouăle fatale" de Bulgakov. Dă-i o geană dacă ai vreme.
Ouăle fatale :mrgreen: epic titlul, chiar am sa o citesc.
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Abnaxus »

La cererea sutelor, ce sute zeci, ce zeci, celor 16 subscriberi am scos un nou video. Daca aveti timp va rog sa aruncati o privire (si un like/subscribe :)). Ca de obicei, orice sugestie sau critica este binevenita.

https://www.youtube.com/watch?v=WQZqJLZ ... -bitpirate
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by marvas »

Din nou un video foarte reusit.
Partea de spoilere e foarte consistenta, eu nu am jucat jocul si acum simt ca stiu toata povestea. Nu ma deranjeaza asta neaparat, dar aviz amatorilor. In schimb dupa ce termini de prezentat povestea incepe review-ul adevarat.

Gameplay-ul de la inceput cu jocuri inspirate din filme e tot al tau sau ai luat secventele din alta parte?
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Abnaxus »

Multumesc pentru aprecieri.

Gameplay-ul de la inceput e luat din trei lets play-uri de pe youtube. Nu sunt ale mele. Nici comparatia dintre variantele jocului original si remasterizat.
User avatar
Cthulhu
Space Invader
Posts: 6
Joined: 28 Jan 2018, 17:55

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Cthulhu »

I am watching you
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Abnaxus »

I`m honored, oh Great Old One

Image
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Abnaxus »

Ce, un nou video dupa numai 3 luni? Mai greu dar a iesit, aruncati o privire cand aveti timp. Cheers!

phpBB [video]
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by marvas »

mi se pare foarte reusita editarea video. Reusesti sa ilustrezi fiecare aspect despre care discuti si cred ca nu-i usor sa faci asta. Intro-ul a fost chiar amuzant.

Cred ca s-ar potrivi foarte bine review-urile astea si la TV in cadrul unei emisuni de profil.
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: 8-bit pirate - Canal de gaming

Post by Abnaxus »

Mulțam fain marvas.

Aaa îmi ia ceva editarea, încerc să fiu atent la detalii. Lucrez într-un program semi-pro și nu pot să fac cam tot ce îmi trece prin minte și mă gândeam să trec la adobe premier sau ceva de genul dar știi cum e când te înveți cu un lucru. Plus că nici cu dicția nu stau cum mi-aș dori dar încet ajungem și acolo. :D
Post Reply

Return to “Streaming, podcasts, canalizare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests