Puzzle Bots

What would Guybrush Threepwood do?
Post Reply
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Puzzle Bots

Post by ola small dickie »

Image

Am intrat in el
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Puzzle Bots

Post by ola small dickie »

l-am terminat

un aspect de familiaritate la jocurile Wadjet Eye e ca recunosti voci pe care le-ai mai auzit si in alte productii ale lor. In Puzzle Bots avem placerea sa-l auzim din nou pe minunatul Abe Goldfarb, cel care l-a jucat memorabil pe Joey Mallone din seria Blackwell si pe care l-am mai auzit si in A Golden Wake, Lamplight City printre altele. De asemenea, in Puzzle Bots il auzim si pe Francisco Gonzalez, creatorul A Golden Wake si Lamplight City. Toate astea iti contureaza un feeling the familie largita atunci cand treci prin jocurile de la Wadjet sau ale prietenilor lor.

Lasand masa in familie la o parte Puzzle Bots nu depaseste pragul de joculet simpatic si mai nimic altceva in plus. Ca mecanism de joc mi-a adus aminte putin de The Lost Vikings. Si aici controlezi mai multe personaje, niste roboti minusculi in acest caz, fiecare cu abilitatea lui specifica iar rezolvarea puzzleurilor sta, fireste, in colaborare, la munca in comun. In afara de un aspect simpaticut al roboteilor si al activitatilor si replicilor lor nu sunt prea mari puncte forte.

7/10
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Puzzle Bots

Post by juve3332 »

Pare cam mare nota in consecinta. Sa inteleg ca ciorba a fost corect dreasa, esti in toane bune azi.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Puzzle Bots

Post by ola small dickie »

:lol:

Ciorbaa a avut oo astazi
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests