De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by marvas »

Care ar fi motivele?
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by Fular »

nu știu man. poate s-au dedat la obiceiuri proaste și au devenit pălărieri
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Este o situație destul de interesantă. Pe de o parte, Valve s-a tot apucat și reapucat de HL3, pentru că nu reușeau să ajungă la un joc pe măsura hype-ului, pe de altă parte, este destul de clar că ordinea mondială formată din globaliștii de la Illuminati nu ar fi lăsat un joc să-i lase fără mască și cu ochii închiși.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by tnt »

Nu mai au talentul necesar in firma :)
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by juve3332 »

Ai fost si i-ai intrebat?!
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by Alex Khan »

marvas wrote: 4 Apr 2021, 09:12 Care ar fi motivele?

Half Life 3 probabil era gata prin 2010, dar a mancat Gabe Newell tot proiectul, calculatoarele si pe dezvoltatorii jocului, si de aia s-a facut asa gigantic.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by Alex Khan »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 4 Apr 2021, 11:29 Este o situație destul de interesantă. Pe de o parte, Valve s-a tot apucat și reapucat de HL3, pentru că nu reușeau să ajungă la un joc pe măsura hype-ului, pe de altă parte, este destul de clar că ordinea mondială formată din globaliștii de la Illuminati nu ar fi lăsat un joc să-i lase fără mască și cu ochii închiși.
Sunt si multe shootere care au copiat Half Life 2, ca BioShock Infinite, Wolfenstein: The New Order, Crysis si Titanfall 2. Si cred ca si Call of Duty.

Un Half Life 3 cred ca greu ar mai impresiona, poate doar ca VR cum a fost HL Alyx.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by marvas »

Valve incearca sa isi duca userii cu zaharelul. Este evident ca HL3 s-ar lansa pe Steam si atunci milioane, daca nu chiar zeci de milioane de jucatori isi pastreaza conturile doar ca sa le aiba pentru HL3. Intre timp isi cumpara si ei cate un joc sau mai multe si banii tot curg, deci e in interesul lui Valve sa tot amane jocul ca sa adune cat mai multi bani. Daca nu ar exista o speranta pentru HL3, majoritatea userilor s-ar muta pe Epic Games cel mai probabil. Asta e doar un aspect.

Mai apoi daca ne uitam la deteriorarea guvernelor din foarte multe tari si cum se indreapta spre sisteme autoritare, parca seamana prea mult cu ce se intampla in City 17. Multe guverne ar interzice din prima jocul pentru a nu planta samanta dizidentei in mintea jucatorului. Chiar si establishmentul american as indrazni sa spun ca nu ar fi de acord cu un astfel de joc, indiferent de cate ori a inceput Gabe sa lucreze la el.

Cred ca avem mai multe sanse sa vedem Portal 3 mai devreme, desi si acolo ar fi de discutat niste lucruri care nu cred ca le convin marilor giganti din industria tech.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by Alex Khan »

Half Life 3 nu cred ca e anulat/amanat din cauza razboaielor culturale de azi, fiind totusi un joc SF setat intr-un viitor mai indepartat, intr-o epoca postapocaliptica cu invazii extraterestre.

Pur si simplu e din motivatie financiara. Lui Gabe ii e frica ca poate jocul iese sub asteptari.
phpBB [video]

phpBB [video]
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: De ce nu se lanseaza Half-Life 3

Post by Fular »

Pfff, eu am descoperit misterul. De fapt o să apară într-un viitor nu prea îndepărtat încă două subepisoade la Episodul 2. Cei de la Valve au o aversiune pentru numărul trei și prin extensie la Sfânta Treime. Gaben și-a vândut sufletul pentru a căpăta atât proeminență fizică cât și financiară.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests