aprilie_2021

leftclickghinea.ro este site-ul lui Marius Ghinea

Moderator: Marius Ghinea

Post Reply
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

aprilie_2021

Post by Marius Ghinea »

Am scris despre un joc atît de dur încît capturile de ecran conțin numai inamici morți.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: aprilie_2021

Post by Fular »

Hello fellow Wrath appreciator!
L-am jucat de cum i-au dat drumul în early access. Mi-a plăcut enorm și apoi m-am dezumflat de cum au anunțat amânarea din februarie în august. Nu știu cât de mult ai rejucat episodul, dar un aspect interesant mi s-a părut faptul că zonele sunt mai ușurele sau mai dificile în funcție de ordinea în care le abordezi. De exemplu, dacă întâi jucai mlaștina și abia apoi temnița, inamicii se scalau diferit dacă a-i fi făcut invers.

Cât despre nivelul de dificultate, o mică remarcă - cred că într-un patch note era menționat că setarea jocului pe easy va dezinstala automat jocul. Având în vedere că era pe undeva pe la jumătatea listei, le-aș da un pic de crezare.

Oricum, personal sunt încântat de "renașterea" retro-shooter-elor. De mentionat ar mai fi pseudoclona de Heretic/Hexen, Amid Evil și cea de Doom, Prodeus pe care, nu știu dacă o mai exista posibilitatea de a-i încerca nivelul demonstrativ, ți-l recomand cu toată căldura. Ar mai fi și Project: Warlock, dar el e mai degrabă un omagiu adus shooter-elor proeminente ale anilor '90, filtrare de percepția unui tânăr game dev îndrăgostit de respectiva decadă.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: aprilie_2021

Post by Marius Ghinea »

„mi s-a părut faptul că zonele sunt mai ușurele sau mai dificile în funcție de ordinea în care le abordezi. De exemplu, dacă întâi jucai mlaștina și abia apoi temnița, inamicii se scalau diferit dacă a-i fi făcut invers. ”

și eu am avut aceeași senzație, dar nu am avut cînd să verific ca să fiu sigur. bine că mi-ai zis, acum sînt sigur de scalarea asta și este ceva de discutat în articolul despre versiunea finală a jocului.

jocurile de care-mi zici sînt deja pe lista mea scurtă :-) . mulțumesc.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: aprilie_2021

Post by Marius Ghinea »

Post Reply

Return to “left click Ghinea”

Who is online

Users browsing this forum: Marius Ghinea and 3 guests