Ce forumuri straine cunoasteti?

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by juve3332 »

Batem pe Milan asta-seara.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by TG »

Alex Khan wrote: 9 May 2021, 17:07 Expliati-mi si mie : moderatorul ala era troll sau senil?
Hah.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by ola small dickie »

juve3332 wrote: 9 May 2021, 18:15 Batem pe Milan asta-seara.
:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by juve3332 »

Trebuia spus.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by McWilliams »

tnt wrote: 9 May 2021, 18:10 Alex, mai iesi si tu pe afara, invita o fata ceva in oras. Nu a venit vremea frumoasa si in Romania?
Why would you wish that on someone else? Sigur, exista posibilitatea ca AK sa devina om. Dar, la fel de bine, exista posibilitatea ca partenerul de viata sa devina neom.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by Alex Khan »

Fular wrote: 9 May 2021, 17:59 Dictatura e nasoală numai dacă nu e cum vreau eu.
Problema e ca el e nostalgic dupa dictatura aia de tip comunist.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by Alex Khan »

tnt wrote: 9 May 2021, 18:10 Alex, mai iesi si tu pe afara, invita o fata ceva in oras. Nu a venit vremea frumoasa si in Romania?
Sincer, chiar as vrea.
Dar poate cand o sa am salariu de 1000 euro ca sa am bani sa o scot in oras, in cluburi, in parc si in vacante.
Plus masina care e obligatorie, altfel nu te baga nicio fata in seama, ca niciuna nu mai vrea sa mearga cu STB-ul dupa intalnire .
Si cand o sa stau singur la casa mea.
Momentan, la cum arat si la cat de sarac sunt, nici aurolacele si cersetoarele nu ar iesi cu mine, ca pana si alea imi cersesc bani. :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by McWilliams »

Sfatul ala este gresit. Fundamental.

O "chestie" cu o alta persoana - ca e o relatie serioasa sau doar o ieseala, ca e in scop romantic, sexual sau pur si simplu pentru divertisment, ca e sex opus sau acelasi sex (nu ma refer la preferinte sexuale, doar la ideea de a iesi in oras cu cineva pentru divertisment) - o faci cand TU esti stabil psihic. Daca tu esti echilibrat, poti obtine satisfactie dintr-un iesit in oras; daca tu NU esti echilibrat, sunt sanse mai mari sa-i ofuschezi pe ceilalti decat sa te ajuti pe tine.

Concret, vizavi de sfatul de mai sus, iesitul in oras nu te ajuta. Echilibrul interior il obtii tu cu tine, nu pasand raspunderea altora. Iar cand il obtii, poti face orice cu speranta de satisfactie. Going out won't solve the underlying problem.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by MC »

Alex Khan wrote: 9 May 2021, 20:23 Sincer, chiar as vrea.
Dar poate cand o sa am salariu de 1000 euro ca sa am bani sa o scot in oras, in cluburi, in parc si in vacante.
Plus masina care e obligatorie, altfel nu te baga nicio fata in seama, ca niciuna nu mai vrea sa mearga cu STB-ul dupa intalnire .
Si cand o sa stau singur la casa mea.
Momentan, la cum arat si la cat de sarac sunt, nici aurolacele si cersetoarele nu ar iesi cu mine, ca pana si alea imi cersesc bani. :lol:
Lasa ca poate ai noroc si prinzi un job bun in strainatate si dupaia toate fetele o sa vina la tine.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by tnt »

Voiam sa-i dau o replica lui Alex, but McWilliams totally stole the show. Ouch! :lol:
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by Fular »

aici sau aici te-ai putea simți ca acasă. nici nu-ți trebuie cont și nimănui nu-i pasă de ideile "disidente".
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by Alex Khan »

Fular wrote: 9 May 2021, 22:09 aici sau aici te-ai putea simți ca acasă. nici nu-ți trebuie cont și nimănui nu-i pasă de ideile "disidente".

Astia n-au bani de interfata mai de ....2010 toamna macar?


Acum am vazut ca sunt unii care isi posteaza pozele cu penisuri in stare erecta. No thanks!
Tocmai de cacaturile astea incerc sa fug.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by stef »

As zice ca expunerea si descrierea cu amanuntul pe un forum de gaming al nemultumirilor, neimplinirilor si frustrarilor acumulate din varii motive, nu iti va rezolva problema X, Y sau Z, si in egala masura nu poti sa ceri de la ceilalti sa-ti raspunda intr-un anume fel, la cum te-ai astepta tu. Da, ai dreptul sa ceri sa fii respectat, insa daca vezi ca niste straini de pe internet nu te respecta si te jignesc sau te injura, parasesti acel loc, and behold: problem solved for you.
Era de inteles daca erai obligat, dar it is only our choice sa stam undeva si sa suportam aroganta, nepasarea sau troleala unui strain pe un forum
Image
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by Alex Khan »

McWilliams wrote: 9 May 2021, 20:35 Sfatul ala este gresit. Fundamental.

O "chestie" cu o alta persoana - ca e o relatie serioasa sau doar o ieseala, ca e in scop romantic, sexual sau pur si simplu pentru divertisment, ca e sex opus sau acelasi sex (nu ma refer la preferinte sexuale, doar la ideea de a iesi in oras cu cineva pentru divertisment) - o faci cand TU esti stabil psihic. Daca tu esti echilibrat, poti obtine satisfactie dintr-un iesit in oras; daca tu NU esti echilibrat, sunt sanse mai mari sa-i ofuschezi pe ceilalti decat sa te ajuti pe tine.

Concret, vizavi de sfatul de mai sus, iesitul in oras nu te ajuta. Echilibrul interior il obtii tu cu tine, nu pasand raspunderea altora. Iar cand il obtii, poti face orice cu speranta de satisfactie. Going out won't solve the underlying problem.
Dar ce parere ai despre fata asta care a stat 6 ani cu un dobitoc care se droga si o batea si o mai si insela ?

https://streamable.com/j7mj4o
De ce femeile frumoase ca ea prefera sa stea cu batausi drogati si nu cu mine care nici nu fumez si nici nu consum alcool? Si eu sunt genul care si-a luat bataie de la toate fetele in scoala si in liceu.

Sau pentru voi, astia care bat femeile si se drogheaza sunt stabili psihic?
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by Waaagh! »

Alex Khan wrote: 11 May 2021, 03:02 De ce femeile frumoase ca ea prefera sa stea cu batausi drogati si nu cu mine care nici nu fumez si nici nu consum alcool?
Greu de inteles femeia, dar raspunsul la a doua parte a intrebarii il gasesti cu siguranta pe forumul candaparerevista. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by juve3332 »

Femeii ii place viciul, doar ea i-a dat marul lui Adam, dupa cum am vazut si in Ass Creed. Nu esti vicios, nu musti marul.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by stef »

Probabil pentru ca fata aia misto din video nu stia cum e baiatu/barbatu ala, spera ca se va schimba asa cum spera tot omu', si dupa ce a experimentat 6 luni cu el fara nici un rezultat, s-a despartit. Eu cred ca intrebarea corecta ar fi, reformulez: "De ce femeile frumoase ca ea prefera sa stea cu batausi drogati toata viata si nu cu mine care nici nu fumez si nici nu consum alcool?". Unul din raspunsuri ar putea fi cel sugerat de Juve3332, sau altceva ce tine doar de interiorul nestiut si tainuit al psihicului si firii femeiesti
Image
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by Alex Khan »

În cazul asta mai bine stau singur.

Desi imi pare rau ca nu există o femeie ca mine pe planeta asta.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by marvas »

de ce nu frecventezi reddit, Alex Khan, acolo gasesti de toate pentru toti.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Ce forumuri straine cunoasteti?

Post by McWilliams »

I'm gonna go on limb and presume this:

Daca tu esti un 6 si balesti dupa un 8 ca sa te simti implinit/fericit, de ce te surprinde ca acel 8 baleste, la randu-i, dupa un 10 si nu dupa un 6?

Cifrele nu se refera neaparat la frumusete, ci la cum isi percepe fiecare fericirea* - sa arata bine, sa aiba p*** mare/p**** stramta, sa aiba cur/bust ferm, sa aiba portofelul mare, sa aiba masina de cel putin 2000cc, sa faca vacante la cel putin 500km distanta de Romania, sa aiba cel putin 500 de jocuri video pe Steam etc.


* Fericirea este cautata in ce ofera celalalt, nu in ce oferi tu. Ceea ce este, asa cum am descris mai sus, fundamental gresit atunci cand urmaresti ceva de durata.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests