BonusStage.ro - site-ul lui ncv

Lucrezi la un joc și ai nevoie de ajutor? Ai făcut un joc și vrei părerea noastră?
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: BonusStage.ro - site-ul lui ncv

Post by DreadWing »

Fumos scris!
Mi-a atras atenția ideea referitoare la gigantul Microsoft care ar fi avut posibilitatea să "curețe" corupția din Activision/Blizzard.
Din păcăte chiar acum căteva zile am citit un articol pe Ars Technica ce sugerează exact contrariul; corupția se extinde și infectează noua gazdă. Aici e vorba de Boeing:
Boeing once had a stellar reputation in the aviation industry—pilots and aviation enthusiasts would even buy merchandise bearing the slogan "if it ain't Boeing, I'm not going." But those days are long gone.

The cause? A new culture of management that took hold after Boeing merged with the failing McDonnell-Douglas company in 1997. Rather than engineering excellence, the new leadership was focused on cost-cutting and growing Boeing's share price.
Acest "rather than engineering excellence" vs "growing <insert company> share price" se regăsește aproape oriunde în industria IT și nu numai.
Este o formă de corupție, incompetență și impostură care nu cred că o să dispară prea curând.
User avatar
ncv
Space Invader
Posts: 18
Joined: 5 Mar 2014, 17:34
Contact:

Re: BonusStage.ro - site-ul lui ncv

Post by ncv »

Multumesc!

Am reusit sa adaug recenzia pentru Grim Dawn. Lectura placuta.
Post Reply

Return to “Proiecte personale”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests