The Expanse: A Telltale Series

What would Guybrush Threepwood do?
Post Reply
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

The Expanse: A Telltale Series

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: The Expanse: A Telltale Series

Post by Cristan »

Îmi trezește o reacție foarte amestecată vestea asta. Pe de o parte, mă bucur că se face joc după cel mai bun serial SF. Pe de altă parte... Telltale?!? Nu mi se pare că se potrivește deloc stilul lor cu universul Expanse. Dintre toate studiourile care puteau să pună mâna pe licența asta, Telltale n-ar fi nici măcar în aceeași galaxie cu ce aș fi ales eu.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: The Expanse: A Telltale Series

Post by Mahdi »

Nu e ca și cum vorbim despre același Telltale pe care îl știm, totuși. Funnily enough, o parte din foștii devi de la defunctul Telltale lucrează la un adventure Star Trek, anunțat tot aseară.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: The Expanse: A Telltale Series

Post by Cristan »

Nu la devii în sine mă refer, ci la stilul de joc pe care l-au popularizat - genul choose-your-own-adventure cu grafică stilizată low(ish)-res.

Și dacă genul de joc mai treacă-meargă (serialul are destul de multe momente decizionale cu consecințe serioase), dar grafica are toate șansele să strice atmosfera hard sci-fi care m-a atras la serial. La Guardians of the Galaxy s-a potrivit mai bine, fiind bazat pe niște benzi desenate, dar aici vorbim de ceva complet diferit.

Un "Elite: Dangerous story-driven" ar fi fost cu totul altceva.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests