Chestii pe care le iubesc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
Post Reply
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Chestii pe care le iubesc azi

Post by Mărar »

http://thenicestplaceontheinter.net/

Imi aminteste de threadul de pe forumul vechi in care se ofereau group hugs.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by ola small dickie »

gross
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Mărar »

Ba ca tu.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by brutalistu »

phpBB [video]
Image
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Mărar »

Acum na, fiecare cu ale lui, nu te judeca nimeni aici.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Mafio »

Dragă jurnal,

Probabil te-ai plictisit deja de frustrările mele adolescentine, dar în momente de genul ăsta, când mă simt singur, marginalizat și neînțeles, ești oaza mea de liniște.
Ți-am mai povestit de Ana, colega mea de clasă. Este cea mai frumoasă fată din lume - are un păr superb, mâini gingașe, ochi căprui de căprioară... Chiar și atunci când își inspectează chipul frumos în camera iPhone-ului este grațioasă precum o gazelă. Dacă Ionuț nu i-ar mai cumpăra cadouri scumpe, mai mult ca sigur ne-am căsători și ne-am muta împreună în București, unde ne-am înscrie la același liceu. Dup-aia, cine știe, poate ne-am căsători... Știu că sunt prea tânăr pentru astfel de ambiții, dar dacă nu-mi fac planuri de la 13 ani (o vârstă la care, consider eu, sunt îndeajuns de matur și călit de viață pentru a luat astfel de decizii), atunci când?
Astăzi mi-a pasat un bilețel în timpul orei de mate. Cu mâinile tremurânde și inima duduindu-mi în piept cu o frenezie ce numai tinerețea o poate o poate invoca, l-am deschis. Voia să ne întâlnim pe terenul de handbal, la ora trei, după ore. Mi-am zis: gata, ăsta e momentul. Vrea să-mi facă o mărturisire. Îmi va spune că mă iubește, eu o voi lua în brate, o voi săruta pe obraz și vom fugi în lume.
Odată ajuns acolo, mă uit în zare și o zăresc, frumoasă ca întotdeauna. Stătea sprijinită de bara porții, singură, de parcă ar fi așteptat un cavaler s-o urce în șa și să galopeze înspre răsărit. M-am apropiat de ea, timid. S-a uitat la mine, mi-a zâmbit și, dintr-o dată mi-a atins obrazul cu o mână.
Am dat lovitura.
Își apropie buzele roșii precum petalele de trandafir de urechea mea și șoptește:
-Ai o țigară pentru Ionuț?
Am înțepenit pe loc. Mi-am dus mâna spre buzunarul de la cămașă, am scos o țigară și i-am dat-o. Nici măcar nu fumez, dar am ținut-o acolo sperând că într-o zi Ana îmi va face această propunere, iar eu voi avea oportunitatea să-i mărturisesc dragostea mea eternă.
Din păcate, n-am putut s-o fac.
Începând cu această zi, o iubesc pe Ana mai mult ca niciodată. Și sunt singur că într-o zi mă va iubi și ea. Trebuie doar să aștept.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Waaagh! »

Ce rapandula.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by reV »

Spoiler:
Mafio » Tue May 06, 2014 4:37 am wrote:Dragă jurnal,

Probabil te-ai plictisit deja de frustrările mele adolescentine, dar în momente de genul ăsta, când mă simt singur, marginalizat și neînțeles, ești oaza mea de liniște.
Ți-am mai povestit de Ana, colega mea de clasă. Este cea mai frumoasă fată din lume - are un păr superb, mâini gingașe, ochi căprui de căprioară... Chiar și atunci când își inspectează chipul frumos în camera iPhone-ului este grațioasă precum o gazelă. Dacă Ionuț nu i-ar mai cumpăra cadouri scumpe, mai mult ca sigur ne-am căsători și ne-am muta împreună în București, unde ne-am înscrie la același liceu. Dup-aia, cine știe, poate ne-am căsători... Știu că sunt prea tânăr pentru astfel de ambiții, dar dacă nu-mi fac planuri de la 13 ani (o vârstă la care, consider eu, sunt îndeajuns de matur și călit de viață pentru a luat astfel de decizii), atunci când?
Astăzi mi-a pasat un bilețel în timpul orei de mate. Cu mâinile tremurânde și inima duduindu-mi în piept cu o frenezie ce numai tinerețea o poate o poate invoca, l-am deschis. Voia să ne întâlnim pe terenul de handbal, la ora trei, după ore. Mi-am zis: gata, ăsta e momentul. Vrea să-mi facă o mărturisire. Îmi va spune că mă iubește, eu o voi lua în brate, o voi săruta pe obraz și vom fugi în lume.
Odată ajuns acolo, mă uit în zare și o zăresc, frumoasă ca întotdeauna. Stătea sprijinită de bara porții, singură, de parcă ar fi așteptat un cavaler s-o urce în șa și să galopeze înspre răsărit. M-am apropiat de ea, timid. S-a uitat la mine, mi-a zâmbit și, dintr-o dată mi-a atins obrazul cu o mână.
Am dat lovitura.
Își apropie buzele roșii precum petalele de trandafir de urechea mea și șoptește:
-Ai o țigară pentru Ionuț?
Am înțepenit pe loc. Mi-am dus mâna spre buzunarul de la cămașă, am scos o țigară și i-am dat-o. Nici măcar nu fumez, dar am ținut-o acolo sperând că într-o zi Ana îmi va face această propunere, iar eu voi avea oportunitatea să-i mărturisesc dragostea mea eternă.
Din păcate, n-am putut s-o fac.
Începând cu această zi, o iubesc pe Ana mai mult ca niciodată. Și sunt singur că într-o zi mă va iubi și ea. Trebuie doar să aștept.
Dafuq did I just read? :shock:
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4654
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Magicake »

Cuckold in the making.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Mafio »

:(
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Chestii pe care le iubesc azi

Post by Mafio »

Hai să schimbăm un pic registrul și să ne concentrăm pe lucrurile frumoase din viață.

Azi dimineață m-am uitat în oglindă și m-am îndrăgostit instantaneu. Voi de ce experiențe frumoase ați avut parte astăzi?

Merged
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by DarthZombie »

Eu m-am uitat in oglinda si oglinda s-a indragostit de mine. Nunta e peste 2 zile.
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by brutalistu »

Moaștele.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by TG »

Ice Bucket Challenge, retarded as fuck.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Stokkolm »

Fara dubiu. Dar cred ca ai incurcat thread-ul.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14556
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by ola small dickie »

Iti place Ice Bucket Challenge?
Stokkolm » Wed Aug 20, 2014 10:41 am wrote:Fara dubiu. Dar cred ca ai incurcat thread-ul.
si eu cred la fel.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by TG »

:lol: My bad, le-am încurcat.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by cg1700 »

Lumea posteaza pe topicul asta doar din greseala. That's just sad.
Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Waaagh! »

Mie-mi place the ice bucket challenge. Separa barbatii de fatalai.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6086
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Chestii pe care le iubesc azi

Post by Mahdi »

Image
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 0 guests