The Excavation of Hob's Barrow

What would Guybrush Threepwood do?
Post Reply
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

The Excavation of Hob's Barrow

Post by ola small dickie »

Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Excavation of Hob's Barrow

Post by ola small dickie »

Am jucat ieri vreo ora cred. M a super prins. Exact ce am nevoie si exact ce m au obisnuit jocurile produse sau distribuite de wadjet. Ia niste lectii Ron Gilbert, ca inceputul de la noul monkey island m a plictisit teribil de l am abandonat pt jocul asta.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Excavation of Hob's Barrow

Post by ola small dickie »

Terminat
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: The Excavation of Hob's Barrow

Post by MC »

Si cum a fost?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Excavation of Hob's Barrow

Post by ola small dickie »

very enjoyable. mi-a placut foarte mult premisa. esti o gagica Thomasina, venita de la oras, de la Londra, cu trenul, intr-un satuc (evident mocirlos si incetosat ca-i anglia) unde oamenii sunt fireste, mai de la tzara. chemata acolo printr-o srisoare de la un taran local. si esti pusa pe sapaturi, prin morminte vechi (barrows) ca tactu, ca sa gasesti vaze vechi sau alte chilipiruri. ei bine, aici de sub pamant vei descoperi ceva mai mult de atat he he he. socializarea cu taranii e foarte placuta, atmosfera din sat e foarte misto. cred ca mi-a placut mai mult prima jumatate a jocului, a descoperirii satului, a satenilor, dialogurile, cat inca situatia de joc se pastra intre niste limite ale....normalului sa zicem. evident, spre sfarsit lucrurile iau o turnura mai...mai nenaturala, mai dark, ceea ce era probabil de asteptat. iar draga nostra de Thomasina pana atunci o fatuca cerebrala si apostol al logicii si stiintei, incepe sa o ia si ea putin pe aratura dar hey, e ok, avand in vedere ca totul in jurul ei o lua la vale, pe aceasta panta. si, in jurul satului, e loc mult si prielnic de luat pe aratura (wink wink). finalul este unul memorabil socant, dar bun. vocile personajelor de care s-a ocupat cum ne-a obisnuit seful de la wadjet eye, dave gilbert, sunt excelente. puzzleurile nu sunt game-stopper, exista si sunt satisfacatoare. jocul e facut de baietii si fetele de la cloak and dagger games, care au mai facut si sumatra: fate of yandi, care de asemenea mi-a placut. asa ca voi juca si aparitiile lor viitoare. The Excavation of Hob's Barrow reprezinta o evidenta evolutie pentru ei asa ca voi fi cu ochii pe ei si sper sa nu se opreasca.

8/10
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: The Excavation of Hob's Barrow

Post by MC »

Ba misto! Pacat ca nu prea joc adventure games desi in (mai) tineretile mele am jucat cateva. Parca mi-ai facut pofta.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Excavation of Hob's Barrow

Post by ola small dickie »

Ma bucur ca ti a starnit niscaiva pofta. Daca ai chef poate il incerci macar, cine stie de unde sare o noua placere
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests