Nivelul 1.5 beta

Ce vă place la forum şi site și ce nu (dar mai mult ce vă place). Opinii, sugestii, critici.
Locked
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Fular »

V-aţi întors. Ce bine!
În perioada asta aproape am ieşit din casă şi-ar fi trebuit să am de-a face cu oameni.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by DarthZombie »

Felicitari celui care a venit cu ideea de a muta topicurile dedicate magazinelor intr-o sectiune separata, acum mai respira un pic sectiunea de jocuri.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by ne0lith »

Multumesc.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by DarthZombie »

Cu plăci.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Fular »

Na că vin şi eu cu o întrebare: se poate ca după ce citeşti ceva dintr-un thread care apare în lista de View new posts să se debolduiască să ştii astfel că ai fost deja pe el cel puţin până la adăugarea unui nou post?
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by TG »

Poți folosi ”view unread posts”, iar după ce citești un post nu va mai apărea în listă.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

We're encrypted, baby!

https://forum.candaparerevista.ro

Certificatul e self-signed, așa că browserele or să se sperie. N-are nimic, acceptați certificatul și puteți folosi forumul pe https. Adică forumul devine imun la packet sniffing și alte mizerii man in the middle. De exemplu eu cu Dsploit nu mai pot vedea parole, session cookies & such. Nici eu, nici ISP-ul, nici NSA-ul, nici dracu' (decât dacă dracu' are calculatoare cuantice). Deci treceți toți pe https.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by DarthZombie »

Done. Si in caz ca foloseati script-ul de widefix, nu trebuie sa faceti altceva decat sa dati edit si sa adaugati "s"-ul de la http. Not rocket science, I know, but still had to mention it.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

Am uitat de widefix. Nu mai ai de ce să-l folosești, fiindcă acum există tema DarkFX Wide. Vezi User Control Panel -> Board preferences -> My board style
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by DarthZombie »

Corect, uitasem ca il bagasei. Thanks anyway.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

Am mai umblat la video tag. Acum suportă vimeo și multe altele. Găsiți aici lista.

phpBB [video]


LE: acum avem și tag-ul [media]

phpBB [media]


Edit (25 apr 2020): Am dezactivat embed-ul SoundCloud, fiindcă folosește Flash. Deci pentru soundcloud, postați link-uri pur și simplu.
Last edited by Jaunty on 25 Apr 2020, 18:34, edited 1 time in total.
Reason: Am dezactivat embed-ul SoundCloud, fiindcă folosește Flash. Deci pentru soundcloud, postați link-uri pur și simplu.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by rdo »

Se mai lucreaza la noul forum de catre fosti redactori/apropiati LEVEL sau ramanem cu asta?
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

Ce mi-a zis KiMO e că forumul Nivelului Doi va folosi baza de date a Nivelului 1.5. Și că i-ar conveni phpBB, fiindcă vbull e scump. Deci bănuiala mea e că va rămâne forumul ăsta, adaptat pentru Nivelul Doi. Problema e că oficial nu ni s-a comunicat decât un termen fals și niște teasere penibile. E ceață în continuare.
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by rdo »

Keep us updated please
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by marvas »

Problema e că oficial nu ni s-a comunicat decât un termen fals și niște teasere penibile.
Complet de acord. E pacat ca fostii redactori nu sunt dispusi sa deschida un dialog cu cititorii aici pe forum.


In alta ordine de idei, am dat un click pe semnatura lui Jaunty, am vazut acolo thumbnail-urile cu LEVEL si m-a lovit direct in copilarie. It hurts, man.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

Ok, distracția noastră pe acest domeniu se va termina în curând. Forumul migrează pe http://forum.nivelul2.ro. Nu se va pierde nimic, codul și baza de date vor fi transferate integral.

Probabil echipa de admini va rămâne aceeași (plus KiMO), dar eu nu voi mai avea acces pe server, deci nu voi mai putea face îmbunătățiri substanțiale (instalări de mod-uri, etc). Să sperăm că noul webmaster va fi dispus să continue de unde am rămas. Am să discut cu el în curând.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

Mai durează, migrarea o facem ori spre miezul nopții, ori mâine.
Logo-ul... ăsta e deocamdată :( Cristaaaan, help!

:P
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by ne0lith »

Ca o intrebare irelevanta de om nepriceput...se vor pastra temele actuale? Nu-mi pot imagina forumul comunitatii level in alte culori decat rosu si gri (ca la DarkFX).
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Jaunty »

De ce ar fi o întrebare irelevantă de om nepriceput? Nu știu ce-or să facă cu tema... sper și eu să rămână ceva închis la culoare.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Nivelul 1.5 beta

Post by Cristan »

Jaunty » Tue Apr 01, 2014 7:33 pm wrote: Logo-ul... ăsta e deocamdată :( Cristaaaan, help!
I got you covered.
Spoiler:
Image
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Locked

Return to “Sugestii Forum & Site”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests