Red Dead Redemption

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
KirRoland
Space Invader
Posts: 12
Joined: 28 Apr 2014, 22:01
Contact:

Red Dead Redemption

Post by KirRoland »

Am auzit zvonuri ca Red Dead Redemption ar putea sa isi faca aparitia pe PC si consolele next gen.
http://www.vg247.com/2014/05/12/red-dea ... e-a-thing/
Voi ce credeti?
The true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.
Pentru mai mult gaming: https://www.youtube.com/user/kirroland
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Red Dead Redemption

Post by Mafio »

Lol who gives a shit, l-au lansat acum 1000 de ani pe console și au apărut alte jocuri mai tari între timp. Mi-a pierit interesul pentru RDR acum multă vreme și în curând o să-mi piară și pentru GTA 5.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4952
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Red Dead Redemption

Post by TG »

Mie nu mi-a pierit interesul. De fapt, nu prea văd ce legătură are când l-au scos, nu eram printre cei gata să semneze petiții și rahat ca să-l vadă pe PC, dar și dacă-l scot peste 5 ani tot îl voi juca.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Red Dead Redemption

Post by marvas »

ce reactie de adolescent batran, bre Mafio. Ce alte jocuri mai bune au aparut din aceeasi categorie?
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Red Dead Redemption

Post by MC »

Am jucat si RDR si GTA 5 pe PS3 si rup cam tot ce exista pe PC in materia de action sandbox. Asa ca nu stiu la ce jocuri mai bune se refera Mafio :)
Abia astept sa apara si pe PC (daca o sa apara) sa le mai cumpar inca o data si sa beneficiez de un control calumea pe partea de shooting. Mai ales in GTA 5 :)
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Red Dead Redemption

Post by Mafio »

Top lel. De unde ați tras concluzia că m-am referit la sandboxuri? N-am nimic cu exclusivitățile, dar mi se umflă vena-n ceafă când developerii ignoră ani în șir cerințele fanilor și dup-aia scot jocul pe alte platforme ca să mai facă niște cașcaval în plus înainte de încheierea anului fiscal. Banii pe care-i cheltuie pe portare ar putea la fel de bine să-i investească într-un alt joc.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Red Dead Redemption

Post by MC »

Pai daca nu te-ai refererit la sandboxuri atunci iar comparam mere cu pere. :)
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Red Dead Redemption

Post by Stokkolm »

Ce zici tu acolo Mafio era valabil pentru Halo, un shooter generic care la doi ani de la lansare era complet depasit. In schimb RDR e cel mai bun joc cu tematica western facut vreodata, si e un sandbox Rockstar, astea nu isi pierd farmecul asa rapid.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Red Dead Redemption

Post by DarthZombie »

N-as zice neaparat ca Halo era un shooter generic, i-am jucat campania de singleplayer cu destula placere atunci cand venise pe PC. Dar intr-adevar, componenta de multiplayer putea la fel de bine nici sa nu fie in release-ul de PC, ca nu stiu cati se aruncasera pe joc, mai ales la Halo 2 pe care-l facusera "Vista exclusive" [adica "e un fisier care blocheaza accesul la joc pe alte sisteme de operare mai de doamne-ajuta, dar nu-i nimic, il poti modifica si rula fara probleme dupa aia"].

That said, nu prea inteleg de ce e asa revoltat Mafio. Inteleg sa nu mai fii hype-uit, dar atat de ostil nu vad de ce ai fi. Orice release e bun cata vreme jocul in sine merita, iar RDR are destul production value in carca imho. Plus ca un joc de genul asta e susceptibil la mod-uri foarte interesante, iar pentru unii ca mine care au boala pasiunea modarii, e un prospect foarte interesant.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests