Jocurile Voastre Originale

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by reV »

Dupa multa asteptare

I herd you leik Morrowind
exemplare duble de Tribunal si Bloodmoon cumparate din greseala, GOTY de la PC Gamer si OG release.
Toate par sa fie complete (inclusiv hartile + ghidurile de instalare).

Image
Spoiler:
Image
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

am fost la deschiderea oficiala a magazinului celor de la "Limited Run Games" - ... 2 hours later

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Am inceput recent o (noua) colectie de jocuri. In afara de newer games, sunt in mare parte oldies. Criteriile sunt: daca-i interesant in vreun fel, sau are valoare sentimentala, si nu face gaura in buget, it has a place on my shelves. Sorry pentru cum a batut lumina. Incep cu ultima achizitie:
Spoiler:
Image
Image

Nu am jucat pana acum vreun Shantae, si pana sa ma uit la video-urile lui Modern Vintage Gamer (a portat Shantae 1 pe Switch), nici nu prea eram aware de serie. Dar e desenat foarte fain 1/2 genie hero, si am gasit editia asta in Cluj la un pret ok sigilat (175 lei), are CD cu muzica, are artbook fain, what's not to like?

Poate jocul in sine, e mai greu pentru mine decat Elden Ring pe care tocmai l-am pus pe pauza. Mereu am fost naspa la platformere. Shantae is no exception I guess.
*

Din categoria "valoare sentimentala" vine first edition Gothic 1. Face referire la Gothic Comic, pe care mi-ar place sa pun mana, someday.
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
*

Tot din categoria valoare sentimentala, unul din collector's-urile mele preferate:
Spoiler:
Image
Image

Harta am lasat-o in "tipla" in care a pus-o proprietarul anterior dupa ce am vazut-o pe net, e din material textil. Daca doreste cineva de aici sa o vada let me know si o desfac. Era bine daca-mi pica fisa de la inceput, acum poza-i facuta :lol:

Image

Am vrut un sleeper's medallion inca de cand l-am vazut pe Bjorn Pankratz intr-un interviu cu unul la gat. Asta a fost way back in the day, cand Gothic 3 era abia anuntat, cred. Well, I have one now :D

Image

Desi ii zice "Art of Gothic 3", in realitate e jumate artbook, jumate development log. Mi-as dori ca mai multi developeri sa inlocuiasca artbook-urile clasice cu astfel de logs, in care explica pe indelete procesul de development. E foarte interesant, si cel pentru Gothic 3 e extra-fain pentru modul in care e scris. Nu stiu daca s-a intamplat asta la traducerea din germana in engleza sau nu, dar toata cartea are tonul unui creator super entuziasmat de chestia mega-misto pe care o face, si trebuie sa-ti zica neaparat totul despre ea. I loved it.
*

Asta e half-sentimental value, half-really-glad-I-found-this. E Baldur's Gate-ul US din 1998, l-am prins pe eBay si e in stare impecabila. Acum imi mai trebuiesc doar expansion-ul si 2-ul.
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
*

Din zona "strict interesting" e collector's-ul Disciples Reincarnation. Din ce stiu, a fost lansat doar in Rusia si poate Ucraina? Pe asta l-am primit din Rusia, inainte sa inceapa razboiul. Sper ca nu am ajuns pe vreo lista. Are o figurina si niste artworks stil vederi, foarte intunecate si edgy, putin cam greu de inteles ce si cum. Nu am jucat Reincarnation inca - din ce stiu, este versiunea reparata a Disciples 3? Anyways.
Spoiler:
Image
Image
*

Pool of Radiance Ruins of Myth Drannor - ce-l face pe asta sa fie unic in colectia de oldies e ca intentionez sa-l joc soon. Actually, am luat unitate DVD externa doar pentru el :lol: Kind of, si pentru cd-urile cu Grom de la level. Anyway, e jocul care avea bug-ul in uninstaller care-ti dadea delete la C:\windows din greseala si-ti brickuia PC-ul. Ia sa-l vad eu cum incearca sa stearga C:\windows pe linux. E unul din AD&D-urile de pe PC despre care nu am stiut niciodata prea multe.
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
^ trebuie sa vad cum sa-i fixez sabia in mana, nu mai sta in slot.
O sa mai postez achizitii cand le fac, si daca nu fac unele prea curand, scot la poze si alte jocuri din colectie care mi s-au parut nu suficient de interesante pentru first post. Ce caut in mod special acum sunt o copie in stare cel putin buna de Daggerfall, mi-ar place si un Morrowind Collector's, un good old Diablo 1 si mai sus mentionatele BG exp si BG 2. Dar in afara de Baldur's, cam 0 sanse ca jocurile alea sa fie ok la criteriul "nu face gaura in buget" :-(
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

Chiar faine achizitii.
"daca-i interesant in vreun fel, sau are valoare sentimentala, si nu face gaura in buget" e si criteriul meu deja de cativa ani.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Foarte faine achizitiile @Patrunjica! De fapt sunt superbe ce sa mai....

Cu ocazia asta mi-am amintit ca am mai facut si eu niste achizitii in ultima luna.
Pentru Switch am adaugat la colectie Zelda Skyward Sword HD si Breath of the Wild.
Am de mai bine de 3 ani Switch-ul si abia acum " I pulled the trigger" pe BOTW. Si cum langa el pe raft era si Skyward Sword HD am zis ca de ce nu. Mi-am adus aminte ca a fost destul de apreciat in revista Level de catre ncv cand a aparut pe Wii parca.
Spoiler:
Image
In ultima luna am adaugat la colectie si un PSone (slim) in stare excelenta si cu ocazia asta am mai marit putin si colectia de PS1 cu niste jocuri care imi provoca nostalgie ori de cate ori le vad mentionate pe undeva. Sunt unele din jocurile copilariei mele pe care le jucam cel mai mult la o sala de jocuri din cartier prin anii '99-'01, sala de jocuri care avea in dotare vreo 5-6 Playstation-uri.
Pana acum jucam jocurile PS1 pe un PS2 fat care este capabil sa ruleze si jocuri de PS1. De acum inainte voi folosi PSone-ul si am in plan sa gasesc si un PS1 fat in stare buna. Deci:

PSone
Spoiler:
Image
Resident Evil 1
Spoiler:
Image
Medievil PS1 si PS4 (remake)
Spoiler:
Image
Crash Team Racing PS1 si PS4 (remake) - acel Mario Kart al Playstion-ului
Spoiler:
Image
Spyro The Dragon si Tony Hawk's Pro Skater 2 - PS1
Spoiler:
Image
Acum in special caut sa adaug in colectie toate jocurile From Software si The Witcher 3 ca sa intregesc colectia.
Si eu in general caut sa adaug doar jocurile care imi trezesc anumite sentimente sau chiar sunt interesante. Cat despre gaura in buget...nu prea e un citeriu atat timp cat pretul nu e unul astronomic. Dar cum eu nu caut in general editii de colectie sau cine stie ce raritati nu prea ma lovesc de preturi mari, ba chiar dimpotriva. Tot ce am postat legat de PS1 a costat in jur la 200 lei.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Mmmm si pe mine ma bate mereu gandul sa incerc sa iau console vintage cand mai trec pe la Used Products (CJ). Au de toate acolo, dar si pun preturile in asa fel incat parca nu ai face instabuy :lol:

One more thing de la mine:

Stia cineva ca a existat un special edition pentru Tropico 2? Eu in niciun caz pana nu am dat din intamplare peste asta :lol: Din tot research-ul pe care l-am putut face se pare ca s-a lansat doar in Germania, 5k copii in total.

Contine niste vederi care sunt screenshots din joc, o carte cu un sumar despre fiecare personalitate pirat in parte, si un CD cu soundtrack-ul, dar are doar cinci melodii. Pirate Cove are o tona de bops, nu-mi vine sa cred ca au lansat doar cinci piese aici. Mai contine un eyepatch si un mousepad umplut cu lichid.
Spoiler for pics:
Image
Image
Image
Image
Image

Mousepad-ul poate face asta:
Image
Cateva issues am:

1. Imi lipseste eyepatch, owner-ul anterior nu-l avea. More on this later.
2. Trebuie sa depozitez mousepad-ul separat de toate jocurile, ca daca se sparge, risc sa se strice cutiile/continutul din jur. More on this later.

Tipului asta i s-a spart mousepad-ul si i-a distrus aproape tot continutul cutiei:
https://www.ebay.com/itm/233663692194

Eyepatch-ul e intact (oricum e din material textil). Ce coincidenta, nu? Dar nu pune livrare in RO ca la alte jocuri de-ale lui, probabil e intermediar pentru altcineva. Problema e ca si ignora/nu citeste mesajele. Argh.
Nu am cunostinte in Germania pe care sa le rog sa-l cumpere pentru mine si sa-l trimita. So annoying.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Awesome!
Ba cu e-bay-ul am cochetat si eu o vreme, dar dupa ce nu mi-au ajuns niste NFS-uri cumparate de prin Italia m-am lasat. Nu au fost sume mari, gen 10-14$ si n-am mai facut nici un demers sa aflu pe unde s-au pierdut.

Daca gasesti ceva vendori de la care ai cumparat si a fost totul ok pune aici Patrunjelu!
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

Captura de azi de la talcioc - 2$ bine cheltuiti :)

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

@MC
Nu mi s-a intamplat pana acum sa nu-mi ajunga colete de pe ebay, in schimb o problema foarte comuna e legata de stricaciunile ce apar la transport.

De obicei cand vendorul arata a "big shop" adica tone de ratinguri si vinde o gramada de jocuri des, am incredere ca va fi tot ok pentru ca na, aia face toata ziua kinda :lol: Un exemplu de big shop e ala ce l-am postat mai sus. De la https://www.ebay.com/usr/lisatellite am luat Baldur's, si l-a impachetat mai bine decat orice alt colet am vazut in viata mea. Sunt si unele exceptii de ex https://www.ebay.com/usr/collectandplay333 e pretty big dar coletele pt mine nu au fost impachetate prea dragut (nu au fost probleme though). Poate pt altii a fost mai ok.

Grijile incep cand iei de la cei care poate nu au suficienta experienta. Cel mai des am intalnit problema asta:

Image

Nu umplu suficient de bine cutia jocului de carton cu chestii izolante + se misca aiurea cutia jocului in cutia mare in care este trimis, si dintii aia incercuiti de la CD case se rup din cauza ca se loveste carcasa de toti peretii. A trebuit sa inlocuiesc 2 CD case-uri care au suferit stricaciuni de genul, si unul nu am cu ce sa-l inlocuiesc pana nu fac rost de alt case.

A doua cea mai des intalnita problema si si cea mai naspa pentru ca nu poti sa o repari cu nimic e pentru jocurile care vin in cutie mica de carton (cum e Shantae mai sus. e cam aceeasi dimensiune). Dimensiunea cutiilor mici de carton e fix dimensiunea potrivita pentru un plic din-ala de hartie cu bule inauntru. Cred ca vendorii zic "wow trebuie sa fie mana destinului! cutia si plicul au fost facuti unul pentru celalalt!!! :shock: :shock: :shock: " - just kidding, cred ca vor sa economiseasca la transport.

Apoi ajunge jocul la tine asa:

Image
Image
Image

Mama ei de treaba. Cutiile mici de carton trebuiesc impachetate in cutii mai mari pline cu packing peanuts sau similar. Eh.

Cum ai zis si tu, daca nu costa mult te enervezi umpic si aia e. Nu as lua ceva scump fara sa vb intai cu vanzatorul sa vad cum il va impacheta. Si as lua in considerare cat de departe e si cu ce vine. Daca vine din germania cu DHL (apoi in Ro il preia Cargus), e lux. Daca vine din nush, Japonia, cu curier similar cu DHL sau chiar DHL e kiiind of cel mai probabil ok? Should be fine. Daca vine cu posta din tari mai indepartate decat Germania deja incepe sa fie stressful :lol: Caz fericit a fost Disciples, a venit din extrema estica a Rusiei, si a stat pe drum aproape 30 de zile. A fost fun sa urmaresc traseul, si a ajuns in stare perfecta. Cazuri nefericite au fost NWN si ToEE de mai sus, au venit din Italia si UK. Pe ToEE l-a incadrat direct la plicuri si mi l-a bagat postasul in freaking casuta postala wtf nici nu puteam sa-mi imaginez ca reuseste sa-l bage acolo.

Seller din Germania care a fost ok:
https://www.ebay.com/usr/der76krieger/

Seller din UK care a fost ok:
https://www.ebay.com/usr/elvenlord1337/

Din UK evit sa iau pentru ca de cand cu brexit taxele de transport sunt imense. Daca iei jocuri la pret obisnuit (say, 200 ron jocul), nu ai cum sa nu dai inca o data pe atat pe transport + vama.

Seller din Italia care a fost ok:
https://www.ebay.com/usr/the.benso
also
https://www.ebay.com/usr/mario_segali_it

Dar am luat de la multi selleri care also au fost ok deci e greu de zis "asta e de incredere si astalalt nu". It's a bit of a gamble cu ebay, si apoi depinde si de curier/posta cum trateaza coletul. Cel mai bine e mereu daca poti sa le iei in persoana dar in Romania nu prea vezi garage sales sau goodwill sau similare cum cred ca are acces @rodarkone in US (zic bine?) kinda jealous
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Mnda din UK e cam naspa acum. E pacat pentru ca mai demult chiar am gasit deal-uri faine si cu shipping fee bun din UK.
In US e heaven sa fii games collector. M-as muta in US gen in zona Seattle/Washington doar ca sa am parte de garage sales, targuri de gaming si magazine de retro gaming sau gen Buy&Sell din Cluj. :D
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

bine in UK sunt extrem de multe "independent" game shop unde gasesti jocuri la greu ... sa nu mai zic de fleamarkets :)
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

TW 2 Velvet GOTY - e TW 2 GOTY dar souped up. Vine in cutie invelita in catifea (si interiorul tot catifea), cu insigna metalica, harta/poster + bonus DVD. Mi se pare gen "eeeeeh?" ca au ales ca gimmick-ul sa fie o cutie de CATIFEA dar it is what it is! E faina si cand o vezi si cand pui mana pe ea. Din asta am doua, cealalta bucata sigilata, in caz ca e cineva interesat let me know.
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Asta-i cel mai vechi joc pe care-l am, the OG Patrician din 1992. E pretty ancient dar e in stare ok. E si singurul joc pentru Amiga pe care il am. Nu stiu daca mai functioneaza dischetele, cred ca au ajuns la capatul vietii cele din perioada asta si se strica by default.

Are cea mai boring coperta pe care am vazut-o in viata mea. In mare parte l-am luat pentru ca ar fi weird sa lipseasca Patrician 1 din restul colectiei Ascaron.
Spoiler:
Image
Image
Image
La capitolul coperte mai faine e Darkstone tho :-D
Spoiler:
Image
Image
Image
E un diablo-like fain pe care l-am terminat mai demult. Grafica a imbatranit ca laptele dar jocul e bun, cel putin asa mi-l amintesc.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Cristan »

Pătrunjica wrote: 20 May 2022, 17:58 Asta-i cel mai vechi joc pe care-l am, the OG Patrician din 1992. E pretty ancient dar e in stare ok. E si singurul joc pentru Amiga pe care il am. Nu stiu daca mai functioneaza dischetele, cred ca au ajuns la capatul vietii cele din perioada asta si se strica by default.

Are cea mai boring coperta pe care am vazut-o in viata mea. In mare parte l-am luat pentru ca ar fi weird sa lipseasca Patrician 1 din restul colectiei Ascaron.
Heh. Cel mai vechi joc pe care îl am eu e WarCraft: Orcs and Humans din 1994. Dar e varianta cu CD, nu am niciun joc pe dischete. Și dacă stau să mâ gândesc, în afară de un shareware de Worms, nu mi-a trecut niciodată prin mână vreun joc original pe dischetă.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Mi-ar place si mie sa gasesc o ocazie pentru un Warcraft mai vechi (1 sau 2), sau un Starcraft. Maybe someday. De fapt mi-ar place sa rejoc Starcraft Brood War right now, trebuie sa vad ce optiuni am ca nu vreau sa ma incurc cu launcherele Blizzard daca pot sa evit.

Jocuri mai noi for a change :-D

Elden Ring Launch Edition
Spoiler:
Image
Are niste goodies - stickere, mini poster cu Godfrey, niste vederi cu promo images si o sigla/patch care poate fi cusuta pe haine. Really nice extras, si impachetate frumos intr-un plic de carton.

Cyberpunk 2077 (tot editia de la lansare)
Spoiler:
Image
Image
Vine cu niste stickere, harta, world compendium care din pacate e alb-negru, o vedere si o foaie pe care scrie "vrei mai mult, derbedeule cibernetic?"

E unul din jocurile mele favorite of all time. I LOVE LOVE LOVE Johnny si toate personajele dealtfel + povestea. Dar Johnny/Keanu e clar atractia principala~

Anyway sunt frustrat pentru ca noi de pe last gen am tras batul cel mai scurt. Ma gandeam ca poate pentru PS4 nu o sa apara DLC-uri sau ceva de genul, dar vad ca si patch-urile sunt incomplete. De ex improved pedestrian AI nu se aplica decat pe PS5, PC si Xbox-urile noi (naiba stie care le mai e numele acum).

Anyway. Poate o sa pot importa saves pe PS5 peste cativa ani daca-mi iau. Who knows.

Atelier Ryza 2

Ryza-urile au fost cam cele mai fun JRPG-uri pe care le-am incercat recent, super faine. Le recomand si celor care nu joaca JRPGs de obicei, as zice ca au un story si personaje destul de universally appealing. E un coming-of-age story. Mi s-a parut fain cum Ryza 2 a reusit sa capteze cel putin o mica parte din feel-ul pe care l-am avut si eu cand am plecat in alt oras la facultate. E pretty cool.
Spoiler:

Image

Anyway, e un joc normal de PS4, de fapt vroiam sa arat artbook-urile astea dar aveam nevoie de un kind of plug :lol:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Big books of anime eye candy: cea mare e pentru Mysterious Trilogy (i.e. 3 jocuri din serie, Sophie, Firis si Lydie & Suelle - nu am prea jucat/nu mi-a placut la fel de mult ca Ryza, dar arta e faina si era in stoc, so it's here).

Le-am luat direct din JP. Aparent s-a considerat ca le import si a trebuit sa semnez o declaratie ca nu o sa le vand aici pentru profit. Ironic, sunt cred singurele chestii din colectie pe care le pot vinde pentru profit, Atelier stuff tinde sa fie destul de scump pe piata second hand :lol: anyway, nu pentru asta le-am luat. They're my most prized possession cand vine vorba de game extras :lol:
Phew, long text. Ma apropii de final cu show off-ul, nu am asa multe jocuri. Poate o sa mai fac rost de cool stuff soon.
Last edited by Magicake on 20 May 2022, 22:33, edited 1 time in total.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by TG »

Cristan wrote: 20 May 2022, 18:49 Heh. Cel mai vechi joc pe care îl am eu e WarCraft: Orcs and Humans
Hah, same. Ironic având în vedere ce părere am despre Blizzard acum.

LE: Nvm, e W2 de fapt. Se vede ca sunt colectionar inrait.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Cel mai vechi joc din colectie este Grand Prix de la Microprose din 1992.
Este pe diskete si trag nadejdea ca intr-o zi voi reusi sa-mi construiesc un Win95/98 machine cu floppy, CRT si toate nebuniile. Atunci voi verifica daca merg disketele :D
Manualul jocului are 168 de pagini si chiar este un manual in adevaratul sens al cuvantului. Iti explica in ce treapta de viteza trebuie abordat fiecare viraj, cu ce viteaza, tips despre unde si cum e bine sa depasesti, cei mai buni timpi scosi pe respectivul circuit etc. Un deliciu!

Si da, bineinteles ca detin toata colectia Grand Prix.

Poze:
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

La jocurile vechi imersiunea incepe inca de la manual :-D Nice stuff.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Ok, here's the rest of the pack!

The sealed bois:
Spoiler:
Image
Image
Nu le desfac in mare parte pentru ca stiu deja ce e in ele. Am mai avut un Dethkarz care tin minte ca a ajuns la marvas? Si un Devil Inside la... Cristan? Old times.

De la Cryo nu am doar Devil Inside ci si

Black Moon Chronicles
Spoiler:
Image
Image
Image
Are coperta MEGA BADASS. Heavy metal elf on a black horse? Hell yeah.

L-am luat de curiozitate la pachet cu Darkstone. Nu stiam de el pana atunci, e un RTS/RTT bazat pe universul Black Moon Chronicles, o serie de benzi desenate frantuzesti.

Exista si pe Steam dar lipsesc custscenes si muzica, in schimb eu ar trebui sa le am daca instalez jocul pe ceva masina cu XP sau 98. Am auzit ca pathfinding-ul e super janky si dificultatea e pe masura, sper sa nu fie chinuitor ca asa pare interesant de jucat.

Restul de Ascaron
Spoiler:
Image
Image
Image
Not sure daca vreau sa iau jocurile in engleza ca-s mai apropiate de ce am jucat eu, sau in germana ca-s mai aproape de tara de origine. E mai usor la jocurile exclusive gen Patrician 2 Gold care e DE only (se numeste Patrician 3 in restul lumii) - inca nu am gasit o ocazie ok pentru unul. Anyway, nu ma grabesc cu Ascaron games, taking my time.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Cristan »

Pătrunjica wrote: 21 May 2022, 20:20Si un Devil Inside la... Cristan?
Nu cred că la mine, nu am Devil Inside. Ba chiar parcă am avut și eu o copie (nu aceeași ediție) și am dat-o. Știu că am făcut noi alte tranzacții, dar nu mai țin minte exact ce, fără să caut.

Black Moon Chronicles ăla arată într-adevăr foarte bine. Țin minte că l-am căutat mulți ani, după review-ul din Level, pentru că screenshot-urile arătau foarte cool, și nu-l găseam nicăieri (și astăzi la preț de câțiva cenți pe GOG cu reducere).
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 10 guests